Site Rengi

Yeni Döngü

17 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

17 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

4 Ay önce Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. 163 Farklı ülkede görülen virüs yüzünden hükümetler eylem planlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatler içerisinde Fransa yeni tedbir kararlarını açıkladı. Peki alınan yeni kararlar neydi?

Corona Virüsü Avrupa Ülkelerini Vurmaya Devam Ediyor

4 Ay önce Çin de ortaya çıkan virüs, kısa süre içerisinde 163 farklı ülkeye yayıldı. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklamaya göre dünya genelinde 195 binden fazla kişinin bu salgından etkilendiği ve 7 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Oldukça hızlı yayılan virüs sebebiyle hükümetler yeni eylem planlarını açıklamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gece Fransa tarafından yapılan açıklamaya göre ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi. Ordunun sokaklara indiği ülkede, virüs ile mücadele kapsamında 300 milyar Euro bütçe ayrıldığı açıklandı. Halkın ödemesi gereken elektrik, su ve gaz faturaların askıya alındığı ülkede vaka sayısı 7730 olarak açıklandı. 175 Kişinin de hayatını kaybettiği ülkede şirketlerin iflas etmesi alınan ekonomik tedbirler ile engellenecek.

Virüsün en çok vurduğu Avrupa ülkesi olan İtalya da durum oldukça endişe verici hal almaya başladı. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklama göre ülke genelindeki vaka sayısının arttığı ve son rakamın 31506 olduğu açıklandı. 2503 Kişinin de hayatını kaybettiği ülkede endişe devam ediyor.

Aşı çalışmaların oldukça hızlandığı ve insanlar üzerinde deneylerin başlandığı Amerika da ise vaka sayısı artmaya devam ediyor. Şu an için 6176 kişinin virüs kaptığı açıklanırken 102 kişinin de hayatını kaybettiği bildiriliyor.

İspanya da ise durum oldukça farklı hal almaya başladı. Ülke genelinde karantina uygulamasının başladığı ülke de vaka sayısı artmaya devam ediyor. Öğle saatleri içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde virüsü taşıyan insan sayısının 11826 olduğu bildirildi. Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 533 olarak açıklandı.

Ülkemizde Son Durum

Corona virüsü, ülkemiz de ne yazık ki yavaş yavaş etkili olmaya başladı. 11 Mart tarihinden açıklanan 1 vaka ile başlayan süreç de vaka sayıları artmaya başladı. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklamaya göre ülkemizde bu virüse yakalananların sayısı 98 olarak açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ayrıca 1 hastamızı da kaybettiğimizi açıkladı. Ayrıca yeni alınan kararlar göre Nüfus müdürlüklerine sadece randevulu şekilde gidilebilecek. Randevusuz olarak Nüfus Müdürlüklerine giden vatandaşlarımız içeri kabul edilmeyecektir.

 

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
Doğum Parası Ne Kadar 2020
Doğum Parası Ne Kadar 2020

Doğum parası ne kadar 2020 yılında da anne ve babaların fazlasıyla merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Devlet tarafından yeni bebek...

Covid-19 Ülkemizde ve Dünya Genelinde Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor
Covid-19 Salgınında Vaka Sayısı Artıyor

Geçtiğimiz yılın son günlerinde başlayan Covid-19 salgını, hız kesmeden dünya geneline yayılmaya devam ediyor. Birçok ülkenin aldığın olağanüstü hal ve...

Corona virüsü Türkiye de son durum
Corona Virüsü ile İlgili Türkiye de Son Durum

Corona virüsü yılbaşından bu yana hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Coronavirüsü ile ilgili son gelen verilere göre enfekte olan...

Kapat