Site Rengi

Yeni Döngü

18 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

18 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Corona virüsü, sebebi ile vaka sayısında artış devam ediyor. Alınan karantina önlemlerine rağmen hızlı bir şekilde yayılan virüs çok kısa süre içerisinde 210 binden fazla kişiye bulaşmış durumda. Son günlerde Avrupa ülkelerinde etkili olan salgın yüzünden şu ana kadar 8 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Peki 18 Mart tarihinde dünyada yaşanan Corona virüsü gelişmeleri neler?

Amerika Corona Virüsü İle Mücadelesini Genişletiyor

Amerika Covid-19 salgını ile mücadelesini arttırıyor.  Geçtiğimiz günlere kadar kontrol altında tutulan salgın kısa sürede yayılmaya başladı. Amerikan Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada ülkesinin en kötü senaryoya hazırlandığı bildirdi. Kısa sürede 8,149 kişiye bulaşan virüs, 129 kişinin de ölümüne neden oldu.

Almanyada Artış Hızlandı

Virüs yüzünden oldukça zor günler geçiren Almanya da işler kötüye gitmeye başladı. Alınan önlemlere rağmen yayılmaya devam virüs yüzünden milyonlarca kişi risk altında. Yapılan son açıklamaya göre Almanya genelinde virüse yakalananların sayısı 14,486 oldu. Hayatını kaybedenlerin sayısı ise 28 olarak kayıtlara geçti.

İtalya Genelinde Corona Virüs Can Almaya Devam Ediyor

İtalya genelinde salgın çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Karantina önlemlerine rağmen yayılmaya devam eden virüs yüzünden halk oldukça tedirgin. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklamalara göre ülke genelinde 35,713 kişi bu hastalığa yakalandı. Ayrıca son verilen rakamlara göre ülke genelinde toplam ölen kişi sayısı, 2.978 olarak açıklandı.

Karantinaya İspanyada Virüs Yayılmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde alınan karara göre İspanya genelinde karantina uygulamasına gidilmişti. Fakat alınan karara rağmen ülke genelinde vaka sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz saatler içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde vaka sayısı 14,746 olarak bildirildi. Covid-19 salgını yüzünden hayatına kaybedenlerin sayısı ise 648 olarak açıklandı.

Fransadan Sevindirici Haber Geldi

En çok etkilenen Avrupa ülkelerinden biri de Fransa. Geçtiğimiz günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yaptığı açıklamada ülkede sokağa çıkma yasağı ilan etmiş ve bir dizi yeni tedbirleri açıklamıştı. Bugün yapılan açıklamada ülke genelinde hastalığa yakalananların sayısı 9,134olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 264 olarak açıklandı. Her ne kadar vaka sayılarında artışta olsa iyi haberler de yok değil. Son yapılan açıklama göre ülke genelinde iyileşenlerin sayısı 602’ye yükseldi.

Ülkemizde Vaka Sayısında Artış Yaşandı

Ülkemizde hastalığa yakalananların sayısında artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada ülkemizde bu hastalığa yakalananların sayısını 191 olarak açıkladı. Ayrıca Covid-19 salgını yüzünden toplam 2 vatandaşımızda hayatını kaybetti.

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
End of Days Kitabı Corona Virüs Salgınını Öngördü Mü?

2008 yılında basılan End of Days kitabı, günümüzde yeniden gündeme gelmeyi başardı. Özellikle de komplo teorisyenleri tarafından yeniden gündeme getirilen...

Türkiyede Koronavirüs son dakika ölüm haberi geldi
Türkiye de Koronavirüs Nedeni İle İlk Ölüm Haberi Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklama da Coronavirüs tanısı konan 89 yaşındaki erkek bir hastanın hayatını kaybettiği...

17 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

4 Ay önce Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. 163...

Kapat