Site Rengi

Yeni Döngü

19 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

19 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Corona virüsü, çok hızlı bir şekilde dünya genelinde yayılıyor. Alınan tüm karantina önlemlerine rağmen yayılmaya devam eden virüs yüzünden, milyonlarca kişinin hayatı tehlike altında. Son 24 saat içerisinde hızla artan vaka sayısı nedeni ile insanlar oldukça tedirgin. Geçtiğimiz gün Almanya Başbakanı yaptığı açıklamada durumun ciddi olduğunu ve 2.Dünya savaşından sonra en zor dönemi geçirdiklerini bildirdi. Peki dünya genelinde yaşanan son gelişmeler neler?

İtalya

İtalya hükümeti aldığı karantina önlemine rağmen virüsün yayılmasını önüne geçemiyor. Geçtiğimiz saat diliminde yapılan açıklama ile ölüm oranlarında İtalya ne yazık ki Çini geride bıraktı. Son açıklanan verilere göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 41,035 olarak açıklandı.

İspanya

Virüsün en hızlı yayıldığı ülkelerden biri olan İspanya da ise durum ciddiyetini koruyor. Öğlen saatlerinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde hastalığa yakalananların sayısı 18,010 olurken, virüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 830 oldu.

Almanya

Almanya Başbakanı Merkel yaptığı açıklamada, durumun ciddi olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz saat dilimin yapılan bir açıklamada ülkede Corona virüsü salgınına yakalananların sayısı 15,320 oldu. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 44 olarak açıklandı.

Fransa

Geçtiğimiz günlerde sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede, virüse yakalanların sayısı ne yazık ki artmaya devam ediyor. Alınan son bilgilere göre hükümetin sokağa çıkma yasağını uzatması bekleniyor. Akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre Fransa da virüse yakalananların sayısı 10,995 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 372 oldu.

Diğer Ülkeler

Corona virüsü dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Amerika da vaka sayısı 13,226 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 177 oldu. Virüs Afrika ülkelerinde de etkisini göstermeye devam ediyor. Gabon, Tunus, Gana başta olmak üzere Afrika kıtasında yayılmaya başlayan virüs yüzünden binlerce insanın hayatı tehlike altında. Çin de ise durum oldukça farklı. Bilindiği üzere Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan virüs yüzünden milyonlarca insan karantinaya alınmıştı. Alınan sıkı önlemler sayesinde ilk defa dün gece ülke de yeni bir vaka tespit edilmedi.

Ülkemizde Vaka Sayısı Artıyor

Salgın ülkemizde de yayılmaya devam ediyor. Hükümetimizin aldığı tüm tedbirlere rağmen yayılmaya devam eden virüs yüzünden, vatandaşlarımızda endişe hakim. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı son açıklamada vaka sayısında artış olduğunu açıkladı. Son açıklanan rakamlara göre ülkemizde hastalığa yakalananların sayısı 359 olurken, hayatını kaybedenleri sayısı ise 4 olarak açıklandı.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
18 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Corona virüsü, sebebi ile vaka sayısında artış devam ediyor. Alınan karantina önlemlerine rağmen hızlı bir şekilde yayılan virüs çok kısa...

End of Days Kitabı Corona Virüs Salgınını Öngördü Mü?

2008 yılında basılan End of Days kitabı, günümüzde yeniden gündeme gelmeyi başardı. Özellikle de komplo teorisyenleri tarafından yeniden gündeme getirilen...

Türkiyede Koronavirüs son dakika ölüm haberi geldi
Türkiye de Koronavirüs Nedeni İle İlk Ölüm Haberi Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklama da Coronavirüs tanısı konan 89 yaşındaki erkek bir hastanın hayatını kaybettiği...

Kapat