Site Rengi

Yeni Döngü

20 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

20 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

183 Farklı ülkede görülen Corona virüsü, kısa süre içerisinde yüzbinlerce kişiye ulaştı. 256 Binden fazla kişiye bulaşan virüs yüzünden milyonlarca insan karantina altında. Son açıklanan verilere göre virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 11,300 olarak duyuruldu. Hızla artan vakalar yüzünden endişeli bekleyiş devam ediyor. Peki 20 Mart tarihinde dünya genelinde yaşanan virüs gelişmeleri neler?

İspanya Öğle Saatlerinde Açıklama Yaptı

Ülke çapında alınan yüksek güvenlik önlemleri ve karantina uygulamasına karşı İspanya da virüs yayılmaya devam ediyor. Real Madrid basketbol takımı başta olmak üzere birçok sporcuda virüsün çıkmasıyla birlikte ülke genelinde endişeli bekleyiş hakim. Öğlen saatleri içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 20,412 oldu. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1,041 olarak açıklandı.

Amerika Artış Bekliyor

Genellikle akşam saatlerinde veri paylaşan Amerika da virüs yayılmaya devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre ülke genelinde vakalar artış beklendiği ve farklı uygulamaların devreye alındığı gelen bilgiler arasında. Son yapılan açıklamaya göre Amerika da virüse yakalananların sayısı 18,121 olurken, virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 233 oldu.

Almanyada Kısmi Sokağa Çıkma Yasağı Başlıyor

Almanya da yaşanan hızlı vaka artışı sebebiyle bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağının ilan edileceği konuşuluyor. Çok hızlı bir şekilde artan vaka sayıları ile birlikte halk oldukça tedirgin. Geçtiğimiz saat diliminde yapılan testlerde, ülke genelinde virüs den etkilenenlerin sayısı 20,813 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 58 olarak açıklandı.

Fransa Corona Virüsü İçin Yeni Önlemleri Hayata Geçiriyor

Geçtiğimiz günlerde olağanüstü halin başlamasıyla birlikte halk evlerine kapandı. Fakat kısa bir süre önce yapılan açıklamaya göre bazı kişilerin bu karara uymadığı bildirildi. Nice kentinde yakın zaman da sokağa çıkma yasağı ilan edileceği duyuruldu. 20 Mart tarihinde ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 12,459 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 450 oldu.

İtalyada Durum Oldukça Kötü

İtalya da tüm karantina önlemlerine rağmen virüs çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 47,021 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4,032 olarak açıklandı.

Ülkemizde Vaka Sayısı Artıyor

Ülkemizde alınan üst düzey güvenlik önlemlerine rağmen vaka sayısında ki artış devam ediyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiği vurgulanırken, sosyal medyada yayılan asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiği bildiriliyor. Geçtiğimiz saat dilimi içerisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada virüse yakalananların sayısının 670 olduğunu ve virüs yüzünden şimdiye kadar 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
Milli Eğitim Bakanı Ertelenen Yeni Sınavları Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen iki sınav daha açıklandı. Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasına göre İlköğretim...

MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır 2020
MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır 2020

Son günlerin en çok merak edilen konularından birisi MSÜ başvurusu nasıl yapılır 2020’ dir. Milli Savunma Üniversitesi’nde okumak isteyenler için...

Koronavirüs Riskinin Öğrenilmesi İçin Resmi Web Sitesi Kuruldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir web sitesi vatandaşların kullanımına sunuldu. Bu site ile vatandaşlara Koronavirüs hakkında bilgilendirme yapılması amaçlanıyor. Koronavirüs...

Kapat