Site Rengi

Yeni Döngü

2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları

2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları
YENİ DÖNGÜ

Sony, 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları listesini açıkladı. Yaptığı açıklamada PlayStation US ve PlayStation EU olmak üzere iki farklı liste yayınladı. Sony oyun konsolunda çığır açmaya devam etmek istiyor. Bu nedenle yakın zamana PlayStation 5 oyun konsolunu çıkarmayı hedefliyor.

PlayStation Oyunları US Pazarı

Amerika oyun pazarında, 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunlarının arasında ilk 5 sırada yer alan oyunlar sırasıyla aşağıda verilmiştir.

1.      Call of Duty: Modern Warfare

Birinci şahıs nişancı oyunu olan bu oyun PlayStation Store US pazarında 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunlarının arasında birincidir. 25 Ekim 2019 yılında piyasa sürülen bu oyun Infınıty Ward tarafından geliştirilerek Activision tarafından yayınlanmıştır.

2.      Minecraft: PlayStation 4 Edition

Bilgisayar ya da PlayStation oyunları oynayıp da Minecraft oyununu duymayan kişi sayısı çok azdır. Bu nedenle PlayStation Store Amerika pazarında 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları arasındaki yerini ikinci sıradan almıştır.

3.      NBA 2K19

PlayStation oyunları arasında Amerika Pazarında en çok satılan oyunlar arasında üçüncü sırada yerini almıştır.

4.      Grand Theft Auto V

Aksiyon – Macera tarzında 17 Eylül 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunlarının arasında 4 sırada yerini almıştır. Amerika pazarında en çok satılan oyunlar arasında Olan GTA  5 Rockstar North tarafından geliştirilerek, Rockstar Games tarafından yayınlanmıştır.

5.      NBA 2K20

2K Sports serisinin piyasaya sürülen son oyunu olan NBA 2K20 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunlarının yer aldığı listenin beşinci sırasında yer almaktadır.

PlayStation EU Pazarı

Avrupa oyun pazarında, 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları arasında ilk 5 sırada yer alan oyunlar sırasıyla aşağıda verilmiştir.

1.      Grand Theft Auto V

2013 yılında Aksiyon – Macera tarzında piyasaya sürülen, 2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları arasında Avrupa pazarında birinci sıradadır. Avrupa pazarında en çok satılan oyunlar arasında Olan GTA  5 Rockstar North tarafından geliştirilerek, Rockstar Games tarafından yayınlanmıştır.

2.      FIFA 20

EA Games tarafından yayınlanan ve EA Vancouver tarafından geliştirilen futbol oyunudur. Bu oyun Avrupa PlayStation Store’da en çok satılan oyunlar arasında ikinci sırada yer almaktadır.

3.      Minecraft: PlayStation 4 Edition

2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları arasında Amerika pazarında ikinci sırada yer alan Minecraft Playstation 4 Edition Avrupa pazarında üçüncü sırada yer almıştır.

4.      Call of Duty: Modern Warfare

2019 Yılında En Çok Satılan PlayStation Oyunları arasında Amerika pazarında birinci sırada yer alan bu oyun Avrupa pazarında dördüncü sırada yer almıştır.

5.      Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Birinci şahıs nişancı türünde ve Ubisoft tarafından yayınlanan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunu Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmiştir. PlayStation Store Avrupa pazarında en çok satılan oyunlar arasında beşinci sırada yer almaktadır.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Oyun
Microsoft Project xCloud
Microsoft Project xCloud İncelemesi

Xbox Oyunlarını Bulut Teknolojisiyle Oynayın Microsoft Project xCloud ’u, istediğiniz cihazda, istediğiniz zaman, oyun konsollarında, telefonlarınızda ve Windows 10 bilgisayarlarınızda...

Nioh 2 İnceleme

Dark Souls oyun geliştiricisi ile birlikte yepyeni bir aksiyon türünde oyun olan Nioh serisinin ikinci oyunu çıktı. Soulslike adındaki bu...

Google Stadia Diğer Mobil Cihazlara da Geliyor

Google Stadia Mobil Cihaz Pazarına Hızlı Bir Giriş Yapıyor Google Stadia, Google’ın en kötü cihazlarda bile üst düzey şekilde oyun...

Kapat