Site Rengi

Yeni Döngü

2020 Audi A3 Sedan Yenilendi

2020 Audi A3 Sedan Yenilendi
YENİ DÖNGÜ

Audi A3 Hatchback versiyonunun yenilenmesinden sonra sedan kasasında da yeniliğe gidildi. 2020 model Audi A3 Sedan versiyonu, yeni tasarım ve yeni teknolojileri ile dijital ortamda tanıtıldı.

2020 Audi A3 Sedan, ikinci jenerasyon olarak karşımızdaki yerini aldı. Otomobilin ölçülerindeki farklılıklara yakından göz atacak olursak; Toplam araç uzunluğu 4500 mm ile önceki halinden sadece 40 mm daha uzun olduğunu belirtelim. Bu ufak fark nedeniyle de aks mesafesinde bir değişikliğe gidilmemiş. Bu uzunluğa ek olarak orantılı bir şekilde aracın genişliği 20 mm, yüksekliği de 10 mm kadar arttırılmış. Bagaj genişliğinde ise bir değişiklik yapılmazken, 425 litre bagaj hacim kapasitesini korumuş.

2020 Audi A3 Sedan dış tasarımı A3 Sportback ile neredeyse bire bir örtüşüyor. Hatchback versiyonuna nazaran 150 mm daha uzun olması da bu benzerliklerin oluşmasına engel olmamış. Stop lambalar ve tampondaki tasarımlar aynı şekilde dizayn edilmiş. Bagaj kapağının üzerinde ise bir spoyler bulunuyor. İkinci jenerasyon Audi A3 Sedan otomobili bu değişimler sayesinde, hava sürtünme kat sayısının 0,25’e kadar düşürmeyi sağlamış.

 

İç tasarımda ki dizayn önceki tasarımlara göre çok daha şık olmuş. Köklü bir değişikliğe gidildiğini gördüğümüz iç tasarım, sağladığı bütünlük ile rakiplerini kıskandıracak gibi duruyor. Direksiyonun iki tarafında bulunan havalandırma kanalları diğerlerine göre biraz daha yukarıda konumlanmış. Bununla birlikte o kanalın hemen alt tarafında, aracın merkezine konumlanmış 10.1 inçlik dijital dokunmatik bir ekran bulunuyor. Bu ekranın alt tarafından itibaren de diğer havalandırma kanalları devam ederek bir bütünlük kazandırılmış. Sürücünün tam göz merkezi hizasında ise 10.25 inç genişliğinde dijital gösterge ekranı bulunuyor. Opsiyonel olarak sunulan yeni nesil MMI Navigasyon Plus sistemi de aracı bağlanabilirlik açısından öne çıkartıyor.

2020 Audi A3 Sedan otomobil, sürücü asistanları bakımından da oldukça zengin bir donanıma sahip. Ön çarpışma asistanı, hız sabitleyici, araçtan çıkış uyarısı, arka çapraz trafik asistanı gibi çok önemli sistemlerde standart olarak kullanıcıya sunuluyor.

Motor ve güç ünitelerine baktığımızda alıştığımız Audi motor ve şanzıman seçeneklerini görüyoruz. İlk etapta 35 TFSI adı verilen 150 beygir gücünde 1.5 TFSI benzinli motor, 30 TDI adı verilen 116 beygir gücünde 2.0 TDI motor ve 35 TDI S-tronic adı verilen 150 beygir gücünde yine 2.0 TDI dizel motorlar ile satışa çıkacak. Daha sonra ise 1.0 TFSI benzinli 116 beygir gücünde motora sahip araçlarında olacağı ailede, en güçlü aracın 310 beygir gücünde 2.0 TFSI benzinli motora sahip S3 modelin olacağı duyuruldu.

2020 model Audi A3 Sedan otomobili Nisan ayı sonunda tüm Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak, ancak teslimatlar Temmuz ayı gibi başlayacak. 2020 model Audi A3 Sedan fiyat yapısı ise şu şekilde olacak. İlk etapta satışa çıkacak olan 35 TFSI benzinli versiyonunun başlangıç fiyatı 29.800 euro olarak belirlendi. Çok kısa süre sonra üretime dahil olacak 30 TFSI benzinli motor sahibi araç ise 27.700 euro olarak satışta yerini alacak. Türkiye’de ise Audi A3 Sedan modeli için 273.525 TL olarak başlangıç fiyatı belirlenmiş.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Otomobil
Elektrikli Araç Tesla Nasıl Doğdu?

Son dönemlerde elektrikli araç denildiği aman akla ilk gelen herhalde Tesla oluyordur. Ancak Tesla ile 15 yıl önce tanıştık. Peki...

Yerli Otomobil Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TOGG olarak bilinen Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu yerli elektrikli otomobil tanıtımı yapıldı.Üretim hizmetlerinin ise Bursa Gemlik’te yapılacağı bildirildi.Yerli otomobil ülkemizde...

Dünya da Çok Az Üretilmiş Nadir Bulunan 11 Araba

Otomobiller, dünyadaki en pahalı koleksiyon araçlarından bazılarıdır. Arabalar bir zorunluluk olsa da insanların A noktasından B noktasına seyahat etmelerine yardımcı...

Kapat