Site Rengi

Yeni Döngü

21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Geçtiğimiz yılın son ayında çıkan Corona virüsü kısa süre içerisinde 186 farklı ülkeye yayıldı. 300 Binden fazla kişinin etkilendiği virüs yüzünden, 12 binden fazla insan hayatını kaybetti. Hükümetlerin aldığı geçici sokağa çıkma yasaklarına rağmen yayılan virüs yüzünden milyonlarca kişide endişe hakim. Peki 21 Mart tarihinde dünyada yaşanan Corona virüsü gelişmeleri neler?

İtalya

İtalya da durum ciddiyetini koruyor. Geçtiğimiz saat dilimi içerisinde yapılan resmi açıklamada İtalya genelinde virüse yakalananların sayısı 53,578 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 4,828 olarak açıklandı.

Almanya

Hızla yükselen vaka sayıları nedeniyle bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilen Almanya da durum biraz daha olumlu. Son açıklanan verilere ülke genelinde 24,914 kişi virüse yakalanırken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 89 olarak açıklandı.

Rusya

Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça şanlı görülen Rusya da bugün iyi haberler de gelmeye başladı. Gün içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 306 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise sadece 1 olarak açıklandı. Ayrıca 12 hastanın da iyileştiği bildirildi. Tüm dünyanın beklediği haber ise bugün Rusya dan geldi. Aşı çalışmalarında önemli bir yol kat eden ülke, hayvanlar üzerinde deneylere başladığını bildirdi. Fakat uzmanlara göre aşının en iyi ihtimalle yıl sonuna doğru hazır olacağı bildiriliyor.

İspanya

Karantina önlemlerini en erken uygulayan ülkelerden biri olan İspanya da durum ciddiyetini koruyor. Gün içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde 3000 binden fazla yeni vakanın görüldüğü ve toplam vaka sayısının 25,374 ulaştığı vurgulandı. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1,378 olduğu bildirildi.

Amerika

Diğer ülkelere göre oldukça geç görülen vaka sayısıyla dikkat çeken Amerika da işler yolunda gitmiyor. Son açıklanan verilere göre ülke genelinde Corona virüsüne yakalananların sayısı 24,652 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 291 olduğu vurgulandı.

Ülkemizde Vaka Sayısı Artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamada ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 947 olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 21 olarak açıklandı.

Akşam saatleri içerisinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Ayrıca yasak kronik rahatsızlığı bulunan bireyleri de kapsadığı belirtirdi. Söz konusu yasağın Cumartesi gecesi 00:00 dan itibaren geçerliği olacağı vurgulandı.0

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılacak? EBA Şifresi Nasıl Alınacak? Dersler Ne zaman Olacak?

Türkiye dahil dünya genelinde pek çok ülkede ilan edilen pandemi nedeniyle okullar kapatıldı. Bu nedenle ilkokul, ortaokul ve lise ve...

Karantina Günlerinde Verimli Saatler Ücretsiz Kurslarda Geçer

Corona virüs nedeniyle işe gitmediğimiz, gezemediğimiz bu karantina günleri ücretsiz kurslar sayesinde verimli saatlere dönüşüyor. Çalışırken ”Ah zamanım olsa kursa...

Youtube Ve Netflix İnternetin Yükünü Azaltmak İçin Harekete Geçti

Avrupa ve Türkiye’de Corona Virüs salgını nedeniyle Netflix ve YouTube kullanımı çok fazla miktarda arttı. Bu durum karşısında Netflix ve...

Kapat