Site Rengi

Yeni Döngü

22 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

22 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Corona virüsü, dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen 189 farklı ülkeye yayılan virüs yüzünden milyonlarca kişi karantinada. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamalara göre dünya genelinde virüse yakalananların sayısı 342,800 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 14,572 olduğu açıklandı. Peki 22 Mart tarihinde dünya genelinde yaşanan son gelişmeler neler?

İspanya da Karantina Uygulamaların Süresi Uzatıldı

Bugün bitmesi beklenen karantina uygulaması ve sokağa çıkma yasağı alınan bir karar ile uzatıldı. İspanya genelinde insanların sokağa çıkması 15 gün daha yasaklandı. Ülke çapında alınan karantina önlemlerine rağmen vaka sayısında ki artış hızla devam ediyor. Öğle saatlerinde yapılan son açıklamaya ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 28,603’e yükseldi. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1,756 olarak açıklandı.

Almanya Genelinde Corona Virüs Nedeniyle Endişe Hakim

Almanya Başbakanı Merkel, geçtiğimiz günlerde yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında durumun oldukça ciddi olduğundan bahsetmişti. Son açıklanan vaka sayısı da bu açıklamayı destekler nitelikte. Akşam saatleri içerisinde yapılan açıklamaya göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 27,758 oldu. Virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 94 olarak duyuruldu.

Corona Virüsü Sebebiyle İtalya Zor Durumda

Corona virüsü, en çok İtalya’yı etkiledi. Alınan önlemlere rağmen hızla yayılan virüs yüzünden ülke oldukça zor durumda. Akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre virüse yakalananların sayısı 59,138 olurken, virüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı ise 5,476 oldu.

Ülkemizdeki Vaka Sayısındaki Artış Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz dakikalarda sosyal medya platformu üzerinden açıklama yaptı. Ülke genelinde virüse yakalananların sayısını 1,236 olarak açıklarken, hayatını kaybedenlerin sayısını ise 30 olarak açıkladı. İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz gün aldığı bir karar ile 65 yaşından büyük vatandaşlarımızın ve kronik rahatsızlığı bulunan bireylerin sokağa çıkmasını yasakladı.

Alınan kararlara göre sokağa çıkması yasaklanan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı bulanan vatandaşlarımızın ihtiyaçları olması halinde 112, 155 ve 156 arayabilecekleri açıklandı. Salgın boyunca mümkün olduğunca evde kalmak ve diğer insanlar ile temas etmemek son derece önemli.

Virüsün yayılmasını ancak evde kalarak ve insanlarla temas etmeyerek gerçekleştirebiliriz. Bu kapsamda devletimizin aldığı tüm kararlara uyulması ve sadece resmi açıklamalara itibar edilmesi son derece önem arz etmektedir. Sokağa çıkmak zorunda kalan veya işe gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız ise mutlaka kalabalık ortamlardan uzak durması ve sosyal mesafeyi koruması oldukça önemlidir.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz yılın son ayında çıkan Corona virüsü kısa süre içerisinde 186 farklı ülkeye yayıldı. 300 Binden fazla kişinin etkilendiği virüs...

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılacak? EBA Şifresi Nasıl Alınacak? Dersler Ne zaman Olacak?

Türkiye dahil dünya genelinde pek çok ülkede ilan edilen pandemi nedeniyle okullar kapatıldı. Bu nedenle ilkokul, ortaokul ve lise ve...

Karantina Günlerinde Verimli Saatler Ücretsiz Kurslarda Geçer

Corona virüs nedeniyle işe gitmediğimiz, gezemediğimiz bu karantina günleri ücretsiz kurslar sayesinde verimli saatlere dönüşüyor. Çalışırken ”Ah zamanım olsa kursa...

Kapat