Site Rengi

Yeni Döngü

25 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

25 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Geçtiğimiz sene Aralık ayı içerisinde Çin den yayılan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde 199 farklı ülkeye ulaştı. Dünya geneline yayılan virüs yüzünden 20,937 kişi hayatını kaybetti. Son açıklanan verilere göre virüse yakalananların sayısı 465,000 olurken, iyileşenlerin sayısı ise 115,987 oldu. Peki 25 Mart tarihinde meydana gelen Corona virüsü gelişmeleri neler?

Amerika Corona Virüsü Kapsamında Yeni Önlemler Alıyor

Salgının oldukça hızlı yayıldığı ülkelerden biri olan Amerika da durum oldukça farklı bir hal almaya başladı. Vaka sayısındaki artış sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump aşı bulacak şirkete ödül verileceğini açıkladı. Akşam saatlerinde yapılan son açıklamaya göre ülke genelinde Covid-19 salgınına yakalananların sayısı 64,045 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 901 olarak duyuruldu.

İspanya’da Vaka Sayısı Yine Artmaya Başladı

İspanya da vaka sayısı hızla artıyor. Ülke genelinde ki karantina uygulamalarına rağmen vaka sayısındaki düşüş bir türlü sağlanamıyor. Son yapılan açıklamalara göre, ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 47,610 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3,345 oldu.

İngiltere’de Virüs kraliyet Ailesine Sıçradı

Covid-19 salgını İngiltere de yavaş yavaş yayılmaya devam ediyor. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre İngiltere prensinde virüs tespit edildi. Ülkede şok etkisi yapan haberden sonra tedirginlik artmaya başladı. Akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde Covid-19 salgınına yakalananların sayısı 8,077 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 433 oldu.

İtalya Corona Virüs İle Mücadele Etmeye Çalışıyor

Covid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri de İtalya. Alınan önlemlere uymayan insanlar yüzünden ülke genelindeki vaka sayısı hızla artmaya devam ediyor. Yakın zaman içerisin de salgının pik yapmasını bekleyen uzmanlar, evlerden kimsenin çıkmamasını istiyor. Akşam saatleri içerisinde yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde salgına yakalananların sayısı 74,386 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısıysa 7,503 oldu.

Ülkemizden İyi Haberler Gelmeye Başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz saat dilimi içerisinde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yeni vaka sayısını açıkladı. Son açıklanan verilere göre ülkemiz de Corona virüsü salgınına yakalananların sayısı 2,433 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısıysa 59 oldu. Uzun zamandır verilen kötü haberlere karşın bugün iyi haberlerde açıklandı. 26 Vatandaşımız iyileşerek taburcu oldu.

Bilim kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı, okulların bir süre daha kapalı kalacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre okullar en erken 30 Nisan tarihinde açılabilecek.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?
E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır sorusunu merak edenler için sisteme dair bütün ayrıntılara yer vererek sizleri bilgilendirmek istiyoruz. E-nabız...

Doktorlar Coronavirüs’ün İlk Belirtileri İçin Yeni Uyarılarda Bulunuyor

Coronavirüs testi pozitif çıkan hemen hemen bütün hastalar, aynı belirtilerden şikayet ediliyor. Koronavirüs sonucu pozitif çıkan Utah Jazz sanatçısı Rydy...

24 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
24 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde ortaya çıkan Corona virüsü, aylar içerisinde 196 farklı ülkeye yayıldı. Dünya genelinde 18,583 kişinin ölümüne neden...

Kapat