Site Rengi

Yeni Döngü

26 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

26 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Çin de bulunan hayvan pazarından çıkan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde 201 farklı ülkeye yayıldı. İnsandan insana bulaşabilme özelliği olan söz konusu virüs yüzünden 23,621 kişi hayatını kaybetti. Virüse yakalananların sayısı ise yarım milyonu geçti. Peki dünya genelinde yaşanan 26 Mart Corona virüsü gelişmeleri neler?

İspanya’da Vaka Sayısı Tekrar Artmaya Başladı

Corona virüsü İspanya da yayılmaya devam ediyor. Alınan karantina önlemlerine rağmen hızla yayılan virüs yüzünden ülke genelinde endişeli bekleyiş hakim. Dün yapılan açıklamaya göre İspanya hükümeti NATO müttefiklerinden yardım talep etti. Ayrıca bugün öğle saatleri içerisinde yapılan resmi açıklamaya göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 56,197 olurken hayatını kaybedenlerin sayısıysa 4,145 oldu.

Corona Virüsü En Çok İtalya’yı Vurdu

İtalya Covid-19 salgınıyla mücadele etmeye devam ediyor. Oldukça zorlu bir süreçten geçen İtalya da milyonlarca insan karantina altında. Akşam saatleri içerisinde yapılan resmi açıklamaya göre ülkenin genelinde virüse yakalananların sayısı 80,589 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 8,215 oldu.

Amerika’dan Açıklamalar Geliyor

Ülke genelinde alınan üst düzey önlemlere rağmen yayılmaya devam eden virüs yüzünden endişeli bekleyiş devam ediyor. Son yapılan açıklamaya göre ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 79,993 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısıysa 1,140 olarak açıklandı.

Almanya’da Vaka Sayısı Artıyor

Diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça hazırlıklı olan Almanya da vaka sayıları artmaya devam ediyor. Düşük ölüm oranının olmasına rağmen ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 45,464 kişi olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 265 olarak açıklandı.

Ülkemizde Vaka Sayısındaki Artış Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde gelen iyi haberlere rağmen, vaka sayısındaki artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamada virüse yakalananların sayısını 3,629  olarak açıklarken hayatını kaybedenlerin sayısını ise 75 olarak duyurdu. Ayrıca 26 vatandaşımız da iyileşerek taburcu oldu.

Öğlen saatlerinde YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre üniversiteye giriş sınavları ertelendi. Temmuz ayında yapılması planlanan sınavlarla ilişkili detaylı bilgiyi YÖK sitesinden bulabilirsiniz. Ayrıca ülke genelinde bulunan tüm üniversitelerde bahar dönemi online olarak tamamlanacağı duyuruldu. Gerekmedikçe, lütfen dışarı çıkmayın. Unutmayın evde dolu dolu bir hayat sizleri bekliyor.

 

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
25 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
25 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz sene Aralık ayı içerisinde Çin den yayılan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde 199 farklı ülkeye ulaştı. Dünya...

E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?
E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır sorusunu merak edenler için sisteme dair bütün ayrıntılara yer vererek sizleri bilgilendirmek istiyoruz. E-nabız...

Doktorlar Coronavirüs’ün İlk Belirtileri İçin Yeni Uyarılarda Bulunuyor

Coronavirüs testi pozitif çıkan hemen hemen bütün hastalar, aynı belirtilerden şikayet ediliyor. Koronavirüs sonucu pozitif çıkan Utah Jazz sanatçısı Rydy...

Kapat