Site Rengi

Yeni Döngü

30 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

30 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
YENİ DÖNGÜ

Aralık ayı içerisinde hayvan pazarında ortaya çıkan ve insandan insana yayılan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde 203 farklı ülkeye yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan resmi açıklamalara göre dünya genelinde 751,078 kişi bu virüse yakalandı. Covid-19 salgını yüzünden 203 farklı ülkede toplam 36,278 kişi ise hayatını kaybetti. Peki 30 dünya genelinde 30 Mart günü yaşanan Corona virüsü gelişmeleri neler?

İtalya Corona Virüsünün Etkisi Altında

Geçtiğimiz ay içerisinde İtalya da ortaya çıkan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde İtalya da bulunan tüm bölgelere yayıldı. Halkın uyarılara kulak asmaması sonucu yayılan virüs yüzünden şu ana kadar toplam 11,591 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde Covid-19 salgınına yakalananların sayısıysa 101,709 kişi olarak duyuruldu.

İspanya’da Salgın Pik Yapmış Olabilir

İspanya Corona virüsü salgınında zirveyi görmüş olabilir. Geçtiğimiz günlere göre açıklanan yeni vaka sayısındaki düşüşler birçok kişinin dikkatini çekti. İspanya eğer bu düşüşü bir süre daha sürdürebilirse kritik aşamayı geçmiş olacak. Son yapılan açıklamalara göre Covid-19 salgını yüzünden ülke genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 7,424 olurken, virüse yakalananların sayısı 85,199 olarak duyuruldu.

Amerika’dan Yeni Açıklamalar Var

Salgının yeni merkezi olan Amerika da işler pek yolunda gitmiyor. Hızla artan vaka sayılarıyla mücadele etmeye çalışan Amerika, tedbirlerini de arttırmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump test sayısını arttırmak için çalışmalar yaptıklarını ve kısa süre içerisinde daha erken sonuç veren testlerin piyasaya sürüleceğini bildirdi. Ayrıca son yapılan açıklamaya göre Amerika genelinde Corona virüsüne yakalananların sayısı 145,421 kişi olurken hayatın kaybedenlerin sayısı ise 2,612 olarak duyuruldu.

Ülkemizdeki Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz saatler içerisinde yaptığı açıklamada ülkemizde ki yeni vaka sayısını açıkladı. Son yapılan resmi açıklamaya göre ülkemizde virüse yakalananların sayısı 10,827 kişi olurken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 168 olarak duyuruldu. Corona virüsünü yenerek taburcu olan vatandaşlarımızın sayısı ise 162 olarak açıklandı.

Zorlu günlerden geçtiğimiz şu süre içerisinde vatandaşlarımızın mutlaka resmi kaynaklardan yapılacak açıklamalara itibar etmesi ve alınan tüm kararlara uyması oldukça önemlidir. Ayrıca salgın süresi boyunca evden çıkmamak alınabilecek en büyük önlemlerin başında gelmektedir.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
İnternette Ücretsiz Ulaşabileceğiniz Sanal Müzeler

Evinizde vakit geçirirken de bazı sanal müzeler size kapılarını açıyor. Dünyanın ve ülkemizin en popüler müzeleri, online platformları üzerinden size...

29 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
29 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz yılın son günlerinde ortaya çıkan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde dünya geneline yayıldı. Alınan tedbirlere rağmen, insandan...

Fransa’da Yaşamak İsteyen Türklerin Yapacakları

Fransa’da yeni bir yaşam kurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şartlar bulunuyor. Fransa’da Türk olmak kalıbında yaşamak isteyen herkesin öncelikle...

Kapat