Site Rengi

Yeni Döngü

Android 11 Tanıtım Tarihi Açıklandı

Android 11 Tanıtım Tarihi Açıklandı
YENİ DÖNGÜ

Günümüzde birçok firmanın Android 10 alıp almayacağı henüz belli olmamışken, Google firması Android 11 isimli işletim sisteminin tanıtım tarihini açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni işletim sisteminin 12 ile 14 Mayıs tarihleri arasında tanıtılacak. Peki Android 11 işletim sistemi kullanıcılara ne vaat ediyor? İşte bu sorunun cevabı yazımızın devamında yer alıyor.

Android 11 Özellikleriyle Kullanıcıları Büyüleyecek

Google, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte Android 11 işletim sisteminin Mayıs ayında tanıtılacağını açıklamıştı. Kaliforniya da yapılacak bir etkinlik kapsamında tanıtılacak yeni işletim sisteminin 5G desteği sunacağı söyleniyor. 5G desteğin yanı sıra kullanıcılara hareket algılama ve dokunma hassasiyeti gibi ekstra özellikler sunan yeni işletim sisteminin hangi telefonlara geleceği ise henüz açıklanmadı.

Hareket algılama, dokunma hassasiyeti ve 5G desteğin yanı sıra kullanıcılar daha renkli bir ekran ile karşılaşacak. Baştan aşağı değişen menüleriyle dikkat çeken yeni işletim sistemi şimdiden renkli ara yüzü ile kullanıcıları büyülemeye başladı.

Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların karşısına gelecek bir diğer önemli özellik ise ekran kaydı özelliği. Tıpkı İOS işletim sistemlerinde olduğu gibi artık, Android cihazlarda da kullanıcılar ekstra uygulamaya gereksinim duymadan ekran kaydı görüntüsü alabilecek. Yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacak diğer özelliklerin 12 ile 14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte açıklanması bekleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya bölgesinde 12 ile 14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğe katılmak isteyen kullanıcıların 1.150 dolar giriş ücreti ödemek zorunda olduğu açıklandı.

Nalan Kaya

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla İşletim Sistemi, Teknoloji
Drone Teslimatı Başladı

İlerleyen teknoloji, hizmet sektörünün gelişimini hızlandırıyor. Önce oyuncak görevi, sonra hobi görevi, sonrada kamera görevi verilen drone’lara şimdi de kargo...

NASA Mars Gezegenine Yollayacağı Yeni Aracın Testlerini Tamamladı

NASA, Mars yüzeyinde araştırmalar yapmak için kullanacağı yeni otonom aracın testlerinin tamamlandığını açıkladı. Testleri tamamlanan yeni otonom aracın yakın zamanda...

Robot Köpeklerin Testleri Başladı

  2000 Yılları başlarında hayatımıza giren televizyonlar, o dönem teknolojinin son noktası olarak kabul ediliyordu. Televizyonların hayatımıza girmesiyle birlikte o...

Kapat