Site Rengi

Yeni Döngü

Bakımlı Bir Kadın Olmanın Olmazsa Olmaz 7 Püf Noktası

Bakımlı Bir Kadın Olmanın Olmazsa Olmaz 7 Püf Noktası
YENİ DÖNGÜ

Bakımlı ve güzel olmak kadınların adeta olmazsa olmazlarıdır. Bundan dolayı kadınlar bakımlı olmanın önemini çok iyi kavramış durumdadırlar. Peki, nasıl bakımlı olunur? Püf noktaları nelerdir? İşte sizin için derlediklerimiz;

 

Her kadın güzel olmak ve görünmek arzusu taşır. Her ne kadar güzellik göreceli bir kavram olsa da her kadın hem ruhsal hem de bedenen kendini güzel görmek ve görülmek ister. Daha çok beğenmek ya da beğenilmek arzusu taşır. Bundan dolayı kadınlar her zaman bakımlı olmak isterler. Çünkü güzel görünmenin birinci şartı bakımlı olmaktır. Fakat kadınlar, bakımlı bir kadın olmanın püf noktaları nelerdir? Nasıl güzel görünebiliriz? Vb. gibi düşüncelere dalıp zaman zaman kendilerine bu soruyu sormaktadırlar. Yani bu soruya tatmin edici bir cevap bulmak isterler. Bizde bu konuyu araştırıp bulduğumuz çarpıcı sonuçları sizin için derledik. İşte size bakımlı bir kadın olmanın olmazsa olmaz 7 püf noktası nedir? Konulu yazımızı istifadenize sunuyoruz.

Saçların Bakımı

Bakımlı olmanın birinci göstergesi saçlardır. Etrafınıza bir baktığınızda kadınların ilk önce saçlarıyla ilgili yaptığı veya yaptırdığı değişiklikler gözünüze çarpar. Saçtaki bir değişiklik kadını bir başka havaya sokar ve kendisini de oldukça günler boyu mutlu eder. Bundan dolayı ne kadar çok bakımlı olursanız olun eğer saçlarınız dağınık, pejmurde ve bakımsız ise dikkat çekemezsiniz. Mutlaka kafa şeklinize ve yüz hatlarınıza gidecek bir saç modeli yaptırmanız gerekmektedir. Yani kısacası bakımlı bir kişi olmanın birinci kuralı saçlardan geçtiğini söyleyelim.

Kaşların Durumu

Saçlardan sonra en dikkat çekici şey yüzünüzdeki kaşlardır. Bunan dolayı kaş bakımı hiçbir zaman ihmal edilmemelidir. Yeni çıkan kaşlar, uzun ya da çok kısa olan kaşlar ve doğru bir teknikle alınmamış kaşlar bakımsız görünmenize neden olacaktır.

 

Yüz Makyajı

Yüze yapılan makyajlar her zaman için kadını güzel gösterir ve güzelleştirir. Yalnız yüze yanlış yapılan makyaj tekniği sizin güzel ve bakımlı görünmenize mani olur. Mutlaka ilk önce yüz hatlarınızı iyi tanımalı ya da bu konuda bir makyaj uzmanından yardım almanız daha isabetli olacaktır. Böylece siz de bakımlı biri olmayı yakalayabilirsiniz.

 

El ve Tırnak Bakımları

Bakımlı biri olabilmenin şartlarından biri de el ve tırnak bakımlarıdır. Eğer el ve tırnaklarınız bakımlı ise birçok problemin altından kolaylıkla kalkabilirsiniz demektir. Ellerdeki ve tırnaklardaki bakım bir çok insanın dikkatini çekecektir. Bundan el ve ayak bakımına özen göstermeyi ihmal etmemek gerekiyor.

 

 

 

Diş Bakımı

Güzel görünmenin şartlarından biri de dişlerin bakımıdır. Ne kadar güzel olursanız olun ya da bakımlı olun sağlıksız ve kötü dişlere sahipseniz tüm o güzellikleri bir kenara bırakın. Unutmayın ki, bir insanı en güzel gösteren unsur kişinin gülümsemeleridir. Bundan dolayı gülerken dişlerinizin açığa çıktığını unutmayınız. Dolayısıyla dişlerinize iyi bakmalı, sağlıksız ise tedavi ettirilmeli ve her zaman bembeyaz bir dişlere sahip olmalısınız.

 

 

Giyim Tarzınız

Saçlar tamam, kaşlar tamam, makyaj tamam, el ve tırnak bakımları tamam derken giyimimize tabii ki yok sayamayız. Mutlaka giysilerimiz de tamam olmalıdır. Tenimize, bedenimize ve tarzımıza uygun bir giysi tercihi çok önemlidir. Uygun bir kombinle bu iş tamamdır. Aksi halde tüm çabalarınız boşa gidebilir. Bun konu hakkında uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

 

 

Koku

Kokular yani parfümler önemlidir. Çünkü bakımlı olmayı tamamlayan son unsur sürülen kalıcı kokulardır. Sizi tanımlayan ve çevrenizde hemen sizi hatırlatan kaliteli bir koku sürmeniz bakımlı olmanızı tamamlayacaktır. Yalnız koku tercihini iyi yapmalısınız. Aksi takdirde kötü bir tercih insanları sizden uzaklaştırabilir. Unutmayınız ki, kokunuz sizin imzanızdır.

 

Yukarıda size arz etmeye çalıştığımız konulara özen gösterirseniz sizler de bakımlı bir kadın olmanın püf noktalarını yakalayacak ve böylece bakımlı bir kadın olmanın kapılarını ardına kadar açmış olacaksınız.

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ