Site Rengi

Yeni Döngü

Berlin de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Yer

Berlin de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Muhteşem Yer
YENİ DÖNGÜ

Almanya’nın başkenti olan ve her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen, Avrupa’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Berlin, doğal güzellikleri, tarih kokan müzeleri, büyük alışveriş yerleri ve muazzam gece hayatı ile Avrupa seyahatlerinizin kuşkusuz en güzellerinden biri olabilecek bir yerdir. Bu konumuzda sizlere Berlin’e geldiyseniz mutlaka buraları da görün dediğimiz 10 yeri anlatacağız.

1.      Dom Katedrali

Almanya’nın en ünlü kilisesi olup 1700 yılında yapılmıştır. Kilise neo klasik tarzda yapılmış, dış görünüşü oldukça gösterişli olan bir yerdir. Kiliseye giriş ücretli olup kilisenin içerisinde çeşitli heykeller, tarihi eserler ve dini yapılar bulunmaktadır.

2.      Müzeler Adası

Almanya’nın en geniş eser arşivine sahip müzelerini içerisinde barından bir yerdir. Müzelerde Almanya sanat tarihi eserlerinden, dünya sanat tarihi eserlerine kadar yüzlerce ünlü eser bulunmaktadır. Müzeler içerisinde en çok dikkat çeken ise ünlü Zeus heykelidir. Müzelere giriş ücretli olup ücreti ödediğinizde bu ada içerisinde yer alan tüm müzelere giriş hakkına sahip olursunuz.

3.      Reichstag

Almanya parlemento binası olarak da bilinen, görkemli bir yapıdır. Sahip olduğu cam kubbe özellikle sabahleyin harika görünüyor. Binanın içerisinde büyük odalar, kraliyet ailelerine ait eşyalar ve bazı tarihi eserler sergileniyor. Gezi sırasında cam kubbeye çıkma şansıda sizlere sunuluyor. Reichstag günün her saatinde oldukça kalabalık olan bir yer, bu yüzden de rezervasyon almadan gittiğinizde büyük bir sıraya girmek ve beklemek zorunda kalıyorsunuz. Rezervasyon ücretsiz olduğu için rezervasyon yaparak gitmenizi tavsiye ederiz.

4.      Postmodern Platz

Berlin’in ünlü modern gökdelenleri, diğer adıyla modern sarayları oldukça ünlüdür. Geceleyin yapılan özel ışıklandırmalar ve gökdelenlerin harika görüntüsü herkesi büyülemektedir. Gece hayatı genellikle bu bölgelerde yaşanmakta olup çok sayıda bar, kafe ve yemek alanı buralarda dolup taşmaktadır. Özellikle hareketli bir gece geçirmek ve Berlin’deki modern hayatı gözlemlemek istiyorsanız bu yeri mutlaka listenize kaydedin. Tüm anlattıklarımızdan da anlayacağınız üzere Berlin’de hayat burada yaşanmaktadır.

5.      Hauptbahnhof

Berlin’de bulunan tarihi tren istasyonudur. 2006 yılında yeniden tasarlanarak modern bir görüntü kazandırılmış olan bu tren istasyonundan, birçok ülkeye gitmek veya şehirler arası yolculuğa çıkmak mümkündür. Tren fiyatları da oldukça uygundur. Tren istasyonunun camdan yapılan görkemli binası oldukça güzeldir. Eğer ki Berlin’den sonra başka bir ülkeye gezmek için gidecekseniz buraya da mutlaka uğrayın ve burada gidin.

6.      Alexanderplatz

Otobüs duraklarının başlangıç rotası olan ve ister istemez en az bir kez bulunabileceğiniz bir yer olan bu meydan, Berlin’in en işlek noktasıdır. Birçok dil ve renkten insana rastlayabileceğiniz bu yerde, alışveriş, restoran ve ulaşıma dair birçok işleminizi yapabilirsiniz.

7.      Berliner Fernsehturm

Berlin’de en güzel şehir manzarasını görebileceğiniz ve 200 metrenin üstünde yemek yiyebileceğiniz nadide yerlerden biri olan bu yapıt, turistlerin en uğrak noktalarından biri olarak görülüyor. Sadece manzara izlemek isteyen kişiler için 12€’luk bir ücret istenirken, yemeklerin şehir standartlarına göre de bir tık fazla olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Ancak eşsiz Berlin manzarasını görebilmek için mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

8.      Sony Center

SONY sponsorluğunda yapılmış olan devasa sinema ve eğlence merkezidir. Özellikle gece vakit giderseniz binanın eşsiz ışıklandırması ile büyülenebilirsiniz. İçerisinde girmeseniz de ulaşım sırasında ya da yürürken bu yapıyı görmeniz mümkündür. Ancak yanına giderek ışık gösterisini yakından görmenizi tavsiye ederiz.

9.      Brandenburger Gate

Almanya halkı tarafından 2. Dünya Savaşından bu yana yıkılmadığı ve o döneme özgü yapısını koruduğu için oldukça büyük bir öneme sahip olan bu kapı, turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bu kapının yanı sıra içerisinde yer alan Yahudi mezarlığı ve bazı tarihi alanlarda turistlerin ilgisini çekiyor.

10. East Side Gallery

Berlin Duvarının yıkılmasında sonra arta kalan yıkık duvarlara, ünlü ressamlar tarafından yapılmış barış içerikli grafiti ve resimlerin sergilendiği bir yerdir. Bu yerin özgün havası ve renkli yüzü oldukça etkileyicidir. Duvarların yanında çektireceğiniz resimlerle anı ölümsüzleştirebilir hem de savaşlara sebep olmuş Berlin Duvarının kalıntılarına şahit olabilirsiniz.

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Gezi Rehberi
Görmeniz Gereken 5 Muhteşem Yer ile Norveç

Norveç, muhteşem güzellikleriyle dikkat çeken İskandinav ülkesidir. Başkenti Oslo olan bu güzel ülke, geçimini turizmin yanı sıra balıkçılık sektöründen de...

Safranbolu Gezi Haritası

Safranbolu, Anadolu’da hala güzelliğini ve dokusunu korumayı başaran nadir bölgelerdendir. Çok sayıda tarihi esere ve evlere sahiplik eden Safranbolu, tarih...

Doğa Sporları için En Gözde 8 Lokasyon

Doğa sporları pek çok çeşidi bulunmakla birlikte ülkemiz doğası gereği pek çok doğa sporuna elverişli alanlar barındırmaktadır. Seçtiğiniz doğa sporuna...

Kapat