Site Rengi

Yeni Döngü

Bornova Kültür Sanat Merkezi Etkinlikleri

Bornova Kültür Sanat Merkezi Etkinlikleri
YENİ DÖNGÜ

Bornova Kültür Sanat Merkezi 1. Yaşını dolduruyor. İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve Bornova Belediyesinin katkıları ile ilçeye kazandırılan Bornova Kültür Merkezi, Sanatın bir çok alanında yer alan sanatçılar ile Sanatseverleri bir araya getirmeye devam ediyor.

17 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen Bornova Kültür ve Sanat Merkezi geçtiğimiz 1 yıl içerisinde bir çok değerli sanatçıya ev sahipliği yaptı.  Sanat Merkezi’nde Devlet Tiyatroları ile birlikte Devlet Opera ve Balesi sahne alıyor. Zaman zaman Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ve Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda gösterimlerinin olduğu Kültür Sanat Merkezi ile herkes sanata doyacak.

Tiyatro ve Opera salonları, Konferans salonlarında ünlü tiyatro oyunları, Çocuk tiyatrosu, Opera gösterimleri ve konferans etkinliklerinde yüzlerce İzmirliyi ağırlayan Bornova Kültür ve Sanat Merkezi, Mart ayında da şahane etkinliklere imza atacak.

Bornova Kültür Sanat Merkezi Etkinliklerinden Seçmeler

Carmen / Devlet Opera ve Balesi

Bornova Kültür Sanat Merkezi|İzmir etkinlikleri| Carmen

Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye konulacak Georges Bizet’nin opera eseri Carmen, Mart ayında 6 gösterim gerçekleştirecek. Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Necdet Aydın sahnesinde gösterilecek olan Carmen Bale gösterisi, 3, 5, 9, 25 ve 26 Mart tarihlerinde saat 20.00 da 7 Mart 2020 tarihindeki gösterim ise saat 15.00 da yapılacaktır. Bileti fiyatları ise salondaki konuma göre değişiklik göstermekte olup 15 TL ile 60 TL arasında satılmaktadır.

İki Köyün Masalı / Devlet Tiyatrosu Çocuk Oyunu

Bornova Kültür Sanat Merkezi|İzmir etkinlikleri| iki Köyün Masalı

Senaryosunu Ünal Yeter’in yazdığı, Evren Serter’in yönetmenliğiniz yaptığı İki Köyün Masalı isimli çocuk oyununda Devlet Tiyatrosu oyuncuları Sezer Akçe, Şerife Ünsal, Telin Sümer, Tufan Pehlivan sahne alıyor. Ücretli olan İki Köyün Masalı çocuk tiyatrosu 5+ yaş grubu için 26 ve 29 Mart 2020 de saat 14.00 da gerçekleştirilecek

Kanlı Düğün / Devlet Tiyatrosu

Bornova Kültür Sanat Merkezi|İzmir etkinlikleri| Kanlı Düğün

Federico García Lorca’nın kaleme aldığı çevirmenliğini A. Turan Oflazoğlu’nun yaptığı Kanlı Düğün isimli tiyatro gösteriminde Devlet Tiyatrosu oyuncuları Şebnem Doğruer, M. Asım Tuncay Aynur, Nagehan Yazıcı, Emine Sitare Tuna sahne alacak. Yönetmenliğini Bozkurt Kuruç’un gerçekleştirdiği Kanlı Düğün tiyatro gösterisi 10, 11, 13 ve 14 Mart 2020 saat 20.00 da ve 15 Mart 2020 saat 15.00 da.

Kantocu / Devlet Tiyatrosu

Bornova Kültür Sanat Merkezi|İzmir etkinlikleri| kantocu

Devlet Tiyatrosunun Bornova Kültür ve Sanat Merkezinde gösterime sunacağı  Kantocu Müzikali, Haldun Dormen tarafından kaleme alındı. Müzikalde Devlet tiyatrosu oyuncuları Şerife Ünsal, Cemalettin Çekmece, Akın Kurt, Fatih Özyiğit, Ceyhan Gölçek sahne alıyor. 25 ve 27 Mart 2020 de saat 20.00 da, 28 mart 2020 tarihinde ise saat 15.00 ve 20.00 da olmak üzere 2 gösterim yapılacaktır.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Kültür ve Sanat
Ahura Mazda Kimdir?

Pers mitolojisinde Ahura Mazda kimdir sorusu için net bir cevaba ulaşmanız mümkündür. Aslında Ahura Mazda, mitolojik bir karakter olmasının yanı sıra...

Her Şeyin Yaratıcısı Toprak Ana: Gaia

Antik Yunan mitolojisinin toprak ana Gaia kültürü, yalnızca Yunan geleneğinde değil pek çok kültürde iz bırakmayı başarmış bir karakterdir. Her...

Sümer Mitolojisinde Gılgamış ve Enkidu Dostluğu

Mezopotamya uygarlıkları arasında bulunan Sümerliler, Gılgamış Destanı ile günümüze dek ulaşan bir hikayeye sahipler. Sümer mitolojisi denildiğinde akla ilk gelen...

Kapat