Site Rengi

Yeni Döngü

Canınız Sıkıldığında Oynayabileceğiniz Google Play Store Bulmaca Oyunları

Canınız Sıkıldığında Oynayabileceğiniz Google Play Store Bulmaca Oyunları
YENİ DÖNGÜ

Kafanızı dağıtmak istediğinizde veya yeni deneyimlere yelken açmak istediğinizde Google Play Store’da bulunan bulmaca oyunları tam size göre. Bulmacalar sayesinde yeni bilgiler öğrenebilir hatta bazı konularda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Aksiyon, yarış, macera bu tür oyunları say say bitmez. Ancak iş zeka kısmına geldiğinde her oyun sizleri tatmin etmeyecektir. Bazen telefonunuzu elinize aldığınızda canınız farklılık ister, farklı bir düşünce bir anda kafanızda belirir. İşte o zaman geldiğinde karşınızda çok fazla seçenek olmayabilir. Özellikle dikkat ve zeka gerektiren oyunlar her zaman oynanacak cinsten değillerdir. Çünkü bu tür oyunlarda zaman zaman bölümleri geçememeniz canınızı sıkarak daha çok sinir olmanıza neden olabilir. İşte bizde bu yüzden sizlere hem kafa dağıtabileceğiniz hem de eğlenebileceğiniz bazı içerikleri listeledik.

Google Play Store Bulmaca Oyunları

 

CodyCross: Çapraz Bulmaca

Google Play Store bulmaca oyunları listemize pratik şekilde oynanabilen CodyCross ile başlıyoruz. Oyun sizi bilmeceleriyle biraz telefonunuza kilitleyebilir. Çünkü siz cevapları buldukça muhtemelen daha çok devam isteyeceksiniz ve başından kalkamayacaksınız. CodyCross’un oynanışı ise oldukça basit ve anlaşılır.

Oyuna girdiğinizde boş bir tablo ile karşılaşıyorsunuz. Boş tabloyu doldurmak için ekranda ki ipucuya göz atmanız gerekli. Mesela aşağıda bir dizi oyuncusu hakkında ipucu yer alıyor ve sizden cevabı isteniyor. Harflere tıklayarak cevabı veriyorsunuz ve tablo bu şekilde adım adım ilerlemiş oluyor. Cevapları buldukça tabloya rastgele harfler ekleniyor siz de ekranda ki ipucu ya göre cevaplarınızı vermeye devam ediyorsunuz. Ayrıca cevabı bulamazsanız harf alabilme hakkınız da mevcut.

CodyCross: Çapraz Bulmaca indirme adresine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Car Puzzles

 

Puzzle bulmaca oyunları arasında sizlere önerebileceğimiz Car Puzzles, oldukça basit bir yapıya sahip. Oyunun adından dolayı sadece araçlarla ilgili olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak durum hiç de öyle değil. Uygulamaya ilk girdiğinizde arabalar haricinde birçok seçenekler bulunuyor. Bu seçenekleri de seçip aynı şekilde oynayabiliyorsunuz.

Car Puzzles oynama mantığı zaten adından da anlaşılıyor. Puzzle veya yapboz ile deneyimleriniz mutlaka olmuştur. Özellikle küçükken yapbozlar ile muhtemelen karşılaşmışsınızdır. Uygulama da ise araçlar, çeşitli hayvanlar, doğa vb. birçok seçenek bulunuyor. Ancak araçlar haricinde ki seçenekleri indirmeniz gerekiyor. Daha sonra örneğin araçlara tıklarsanız karşınıza birçok otomobil çıkıyor ve istediğinizi seçip yapmaya başlıyorsunuz. Ayrıca puzzle’ın parça sayısını da 6’dan 72’ye kadar kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Car Puzzles indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Farkları Bulun – 750+

Fark bulmaca oyunları arasında dikkat çeken Farkları Bulun 750+ içerikleriyle ön plana çıkıyor. Uygulama içerisinde birçok resimler bulunduruyor. Resimler içerisinde yer alan farkları bulmaya çalışıyorsunuz ve bulduğunuz da o kısma dokunuyorsunuz. Eğer cevabınız yanlış ise hakkınızdan 1 eksiliyor ve haklarınız bitene kadar devam ediyorsunuz.

Farkları Bulun’un resim kalitesi ile ön plana çıktığından bahsetmiştik. İçerisinde yer alan resimler o kadar iyi tasarlanmış ki sıkılmanız çok zor. Ayrıca farkları bulmanız da resimlerin kalitesinden dolayı bazen zor olabilir. Ancak farkları bulamadığınızda ipucu ile bir farkı görebilmeniz de mümkün. Ayrıca oyunun 2 farklı versiyonunun mevcut olduğunu ve içerisinde ki resimlerin farklı olduğunu da belirtelim. Resimler bir oyunda tasarım ağırlıklıyken diğer oyunda ise fotoğraf ağırlıklı diyebiliriz.

Farkları bulun 750+ 2 farklı versiyonu da buradan indirebilirsiniz: Versiyon1 Versiyon2

 

Puzzly

Android bulmaca oyunları listemizde bulunan Puzzly bol seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Oyun size diğerleri gibi bir seçenek değil bol seçenekler sunuyor. Böylece canınız sıkıldığında farklı moda geçip kafanızı dağıtabiliyorsunuz. Yani sadece Puzzly indirerek farklı modlarla vakit geçirebilirsiniz. Oyunun modlarını ise kısaca şöyle özetleyelim.

Örneğin, İki top adlı bir mod var ve çizgi çizerek topu belirlenen yere götürmeye çalışıyorsunuz. Labirent modunda yolunuzu çizip çıkışa gitmeye çalışıyorsunuz. Bloklar kısmında belli parçaları doğru şekilde birleştirmeye çalışıyorsunuz. Birleştir bölümünde aynı renkli kareleri belli yollar ile birbirlerine değmeden eşleştirmeye çalışıyorsunuz. Kaçış bölümünde ise parçaların yerlerini değiştirerek size verilen parçayı çıkışa ulaştırmaya çalışıyorsunuz. Bu saydığımız bölümler oyunun sadece bir kısmı. Puzzly indirerek birçok bölümü tek bir oyunda eğlenceli şekilde oynayabilirsiniz. Mobil bulmaca oyunları listemizin böylelikle sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Puzzly indirme linkine buradan gidebilirsiniz.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Oyun, Teknoloji
DLL Fixer Yerine Kullanılabilecek Programlar Nelerdir?

DLL Fixer programı geçtiğimiz dönemlerde yapımcıları tarafından resmi olarak sonlandırılmıştı. Bu durum kullanıcıların farklı program arayışına yönlenmelerine neden oldu. Günlük...

Bilgisayar Donma Sorunu ve Çözümü

Bilgisayar donma sorunu kimi zaman basit problemlerden ötürü meydana gelebilir. Büyük problemler aramadan önce basit problemleri de düşünmek gerekir.  ...

İngiltere’de Gelecekte Ödemelerin Elektronik Para İle Olması Konuşuluyor

Bank Of England Banknotlarının Geleceği adı altında bir takım açıklamalar yapıldı. İngiltere Bankası ( Bank of England) tarafından yapılan resmi...

Kapat