Site Rengi

Yeni Döngü

Corona Virüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Etkili 9 Yol

Corona Virüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Etkili 9 Yol
YENİ DÖNGÜ

Metropollerde, iç içe, çok uzun saatler bir arada yaşıyoruz. Bu da beraberinde bir çok hastalığı getiriyor. Özellikle kış aylarının son dönemlerine geldiğimiz şu günlerde coronavirüs salgını da baş göstermeye başlamışken doğal yöntemler ile bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapabiliriz.

İlaç kullanmaktan kaçınan, kullanmayınca da geçmiyor, toplantılarımı, okulumu, işlerimi aksatamam diyenleriniz varsa işte size en doğal bağışıklık güçlendiriciler.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

1.      Uyku

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin uyku

Hayat çok yoğun; iş , eş, çocuklar, dersler, eğlence. 24 saat hiç birimize yetmiyor, haklısınız. Fakat vücudumuza ihtiyacı olan uykuyu vermezsek direncimiz düşer, mikroplarla savaşamayız. Dengeli ve düzenli uyku fiziksel olarak bizi zinde tuttuğu gibi ruhsal olarak da sağlıklı ve mutlu olmamızı sağlar.

2.      Su

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin su

Su yaşam fonksiyonlarımızın sağlıklı işleyebilmesi için oldukça önemlidir ve bu nedenle 1993 yılından bu yana 22 Mart Dünya Su Günü olarak anılmaktadır. Zararlı maddeleri ve toksinleri vücudumuzdan atmamıza yardımcı olur. Kan hacmini arttırarak organlarımızın gerektiği gibi çalışmasını sağlar. Kilo, boy ve günlük hareketlerimiz ile doğru orantılı olarak günde ortalama 2 litre su içmeliyiz.

3.      Yoğurt & Kefir

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin yoğurt kefir

İçerdiği probiyotik ile bağırsaklardaki iyi ve kötü mikroorganizma dengesini sağlar. Solunum yolu enfeksiyonu riskini ve süresini azalttığı gözlemlenmiştir. Vücudumuzun genel sağlığını korur.

4.      Soğan & Sarımsak

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin soğan sarımsak

İçerdiği kükürtten dolayı doğal antibiyotik olarak bildiğimiz bu iki besini özellikle kış aylarında hayatımızdan hiç çıkarmamalıyız. Bağırsaklardaki iltihapları temizler, mikropları öldürürler, vücudumuzun direncini arttırırlar. Özellikle; soğan ve balı karıştırıp bir gün beklettikten sonra tüketmenizi tavsiye ederiz.

5.      Zencefil

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin zencefil

Antioksidan özelliği bulunur. Hastalık öncesi bağışıklık sistemimizi güçlendirir, hastalık esnasında yatıştırıcı, ateş düşürücüdür. En önemli özelliği ise mide bulantısına karşı tüketilir.

6.      Ispanak & Portakal

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin c vitaminiKış deyince aklımıza ilk gelenlerden, ıspanak ve portakal. İçerdikleri A ve C vitaminleriyle güçlü birer antioksidandırlar.

7.      Adaçayı

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin adaçayı

Adaçayı boğazdaki iltihabı önler.

8.      Ekinezya

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin ekinezya

Ekinezya, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde oldukça etkilidir. Üst solunum yolu enfeksiyonları tedavisinde ve öksürük damlalarında kullanılır.

9.      Protein

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin protein

Bağışıklık sistemimizdeki hücreleri çoğaltmak için proteine ihtiyacımız var. Bu sebeple bol bol yumurta, kırmızı – beyaz et, baklagiller, peynir, süt, yoğurt, badem gibi besinler tüketmeliyiz.

Nalan Kaya

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber, Kadınca, Sağlık
Balayı Oteli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Balayı Oteli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Balayı oteli seçerken nelere dikkat edilmeli diyen genç çiftler için düğün hazırlıkları hızlanıyor. Bu noktada çiftlerin dikkat etmesi gereken bazı...

Kaç Saat Uyku Yeterli Olur?
Kaç Saat Uyku Yeterli Olur?

Kadınların en büyük kabuslarından birisi uykusuzluktur. Bütün günün yorgunluğu içerisinde kaç saat uyku yeterli olur hesaplaması biraz zor gelebilir. İlginizi...

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri
Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Kuru ciltler için bakım önerileri birçok şekilde başarı ile uygulanmaktadır. Cilt bakım yöntemleri arasında doğal yöntemlerle bakım yapmak önemlidir. İlginizi...

Kapat