Site Rengi

Yeni Döngü

Corona Virüsü ile İlgili Türkiye de Son Durum

Corona Virüsü ile İlgili Türkiye de Son Durum
YENİ DÖNGÜ

Corona virüsü yılbaşından bu yana hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Coronavirüsü ile ilgili son gelen verilere göre enfekte olan kişi sayısı 170 Bin civarında iken virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı da 7 binlere yaklaşmış durumda. Peki, Türkiye de son durum ne? Açıklanan Corono virüsü ile enfekte kişi sayısı kaça ulaştı?

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile Türkiye de Corona virüs vakası tespit edildiği bildirilmişti. Yaklaşık 1 haftalık süreç içerisinde Türkiye de Corona virüsü bulaştığı tespit edilen kişi sayısı bugün itibari ile 18 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklamasının yer aldığı Tweet:

Umre Ziyaretinden Dönenler Karantinaya Alındı

Şu anda Türkiye de Corona virüs tespit edilen kişi sayısı çok düşük olsa da geçtiğimiz haftalarda umreye gidenlerin dönüşlerinin başlaması ile birlikte bu rakamın hızla yükselmesinden endişe duyuluyordu. Buna karşı önlem olarak da Umre’den dönen kafileler Ankara, Konya ve diğer illerde yurtlara yerleştirilerek 14 gün karantina altına alındırlar. Umreden dönenler arasından şu anda sadece 5 kişinin Corona virüs şüphesi ile tedavi altına alındığı ise gelen son haberler arasında yer almaktadır.

Umreden yurda dönüşlerin başlaması ile birlikte havaalanında büyük önlemler alınarak umre kafileleri özel otobüsler ile yurtlara getirilerek sağlık kontrolünden geçirildiler. Yapılan sağlık kontrollerinden sonra 5 kişi şüphe nedeni ile hastaneye sevkedildi. Hacıları taşıyan otobüsler ise ekiplerce dezenfekte edildi.

Umre ziyaretini tamamlayan Hacıların, çeşitli illerde Kredi ve Yurtlar kurumuna ait yurtlarda her odaya bir kişi düşecek şekilde yerleştirildiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, beslenmeden giyime her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ve 14 gün süre boyunca karantina altında tutulacakları belirtti.

Sosyal Medya da Yayılan Gizli Belge Gerçek mi?

Bugün itibari ile gerek sosyal medya gerekse de whatsapp üzerinde gizli bir belge dolaşmaya başladı. 23 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak bir sıra önlemleri içeren bu gizli belge hakkında ki açıklama da yine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi.

Corona Virüsü Nedeniyle 9 Ülkeden Uçuşlara İptal Kararı

TC. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasıyla 15 mart 2020 24.00 itibari ile 9 ülkeden gelen tüm uçuşların iptal edildiği bildirisi yapıldı. Almanya, İspanya, Fransa ile birlikte Hollanda, Avusturya, Belçika Norveç, İsveç ve Danimarka üzerinden yapılacak tüm uçuşların iptal edildiği kararı alındı.

TC. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bildirinin yayınlandığı Tweet:

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Genel, Haber
Corona Virüsü Kapsamında Ülkemizde Yaşanan Son Dakika Gelişmeleri
Corona Virüsü Kapsamında Ülkemizde Yaşanan Son Dakika Gelişmeleri

Geçtiğimiz yıl Çin de yayılmaya başlayan Corona virüsü, kısa süre içerisinde milyonlarca kişiyi tehdit etmeye devam ediyor. Dünya genelinde alınan...

Corona Virüse Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Etkili 9 Yol

Metropollerde, iç içe, çok uzun saatler bir arada yaşıyoruz. Bu da beraberinde bir çok hastalığı getiriyor. Özellikle kış aylarının son...

Çin’den Bir Corona Virüs Teknolojisi Daha Geldi

Dünyada hızla yayılmaya devam eden Corona Virüs’ün merkezi Çin’den bir teknoloji daha çıktı. Korona Virüs maskesi takan bireylerin yüzünü tanımaya...

Kapat