Site Rengi

Yeni Döngü

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?
YENİ DÖNGÜ

Ev dekorasyonu ve iş yeri dekorasyonu için vazgeçilmez çalışmalardan birisi de dekoratif boya uygulaması tekniğidir. Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır sorusunun cevabı ile siz de yaşam alanlarınızı daha modern bir hale getirebilirsiniz.

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dekoratif boya nasıl yapılır gelelim konunun detaylarına. Uzun yıllar boyu oturduğunuz evi yenilemek istiyorsunuz ancak bu sefer daha modern duvarları olan bir eviniz olsun istiyorsunuz. İş yerinizde değişiklik yapacaksınız ancak misafirlerinizin dikkatini çekecek bir ortam oluşması sizin için daha cazip… Her iki durumda da alternatif duvar dekorasyonu sizin için dekoratif duvar boyası olacaktır. Daha modern yaşam alanları ile şık bir görünüme sahip duvarlar gözünüze daima çok güzel gelecektir.

İlginizi Çekebilir: Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekoratif boya uygulaması oldukça basit bir işlemdir. Bunu işinde usta olan kişilere yaptırabileceğiniz gibi hobi olarak siz de yapabilirsiniz. Peki dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır hemen inceleyelim:

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır? Uygulama Teknikleri Nelerdir?

Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır? Uygulama Teknikleri Nelerdir?

Dekoratif boya uygulaması temelinde oldukça basit işlemler ile yapılır. Dekoratif boya uygulama teknikleri mekân tasarımı konusunda en dikkat çekici çalışmalar arasında yer alır.

İç mimarların özellikle tercih ettikleri ve şık tasarımlara imza attıkları bu teknikler sizlerin de rahatça uygulayabileceğiniz şekilde yapılabilir. Bu uygulamayı dilerseniz güzel bir hobi olarak da değerlendirebilmeniz mümkün. Gelelim işin teknik kısmına…

Süngerleme Tekniği:

Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır diyenler için en basit uygulama süngerlemedir. Basit denildiğine aldanmayın, uygulama sonrasında duvarda ortaya çıkan tasarım inanılmaz dikkat çekici olacaktır. Özellikle mat renklerin simli boyalar eşliğinde canlandırılması için oldukça başarılı bir çalışmadır.

Rag Rolling:

Duvarlarda hareket katacak tasarımlara ulaşmanın bir diğer basit yolu rag rollingtir. Bu dekoratif boya uygulaması eski bir bez ya da poşet yardımı ile yapılmaktadır. Duvarda istediğiniz renkte boyayı sürün ve bu bez parçasını boya üzerinde yapıştır çek tekniği ile uygulayın. Eskimiş ve döküntü duvarlara hareket vermek kullanıldığı inanılmaz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Renk Yıkama Tekniği:

Bu teknik özellikle eskiyi anımsatacak tasarımlarda kullanılır. Tek yapılması gereken uygulama başında tek renkli mat bir renk kullanmak ve bir fırça yardımı ile ikinci bir renk ile üst yüzeye vuruşlar yapmak. Özellikle evinin salonunda ve mutfağında değişiklik yapmak isteyenler için oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Nasıl Yapılır
Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?
Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu konusunda en özel ve güzel seçenekler arasında yer alan ahşap boyama ürünler hepimiz için özel yere sahiptir. Transfer...

Bilgisayara Format Nasıl Atılır

Genellikle bilgisayarımız yavaşladığı zaman, dosyaları temizler, gereksiz programları siler ve disk birleştirici gibi windows’un kendi içinde olan yöntemlerini deneriz. Ancak...

Sürpriz Elektrik Faturası ile Karşılaşmayın! Enerji Tasarrufu için Neler Yapabilirsiniz?

Ay sonu gelecek olan sürpriz bir elektrik faturası her kullanıcı için büyük bir hayal kırıklığı nitelindedir. Ayrıca evinizde elektrikle çalışan...

Kapat