Site Rengi

Yeni Döngü

Doğa Sporları için En Gözde 8 Lokasyon

Doğa Sporları için En Gözde 8 Lokasyon
YENİ DÖNGÜ

Doğa sporları pek çok çeşidi bulunmakla birlikte ülkemiz doğası gereği pek çok doğa sporuna elverişli alanlar barındırmaktadır. Seçtiğiniz doğa sporuna uygun ister yakın ister uzak birçok alternatif rotadan size uygun olanı keşfedebilirsiniz. Bizler de her spor uygun bu rotalardan en popüler olanlarını sizler için alternatifleriyle birlikte sıraladık.

1.      Fethiye – Babadağ

Doğayı ve onun güzelliklerini en geniş açıdan ve canlı olarak görebileceğiniz en güzel sporlardan biri elbette yamaç paraşütüdür. Bu sporun eğitiminiz olmasa bile kolaylıkla yapılabilmesi ve ekipmanların halihazırda yamaç paraşütü yapılan alanlarda mevcut olması sebebiyle oldukça caziptir. Ülkemizde yamaç paraşütü için gösterilen en önemli alan Fethiye-Ölüdeniz’dir. Burada deniz ve sahilin iç içe geçtiği güzel alanları yamaç paraşütü ile yaklaşık 2 bin ila 3 bin metrelik yükseklikten süzülerek izleyebilir ve manzaranın keyfini ortalama 2 saatlik bir süreyle doyasıya çıkarabilirsiniz. İniş alanları hava koşullarına göre değişebilen rotada Ölüdeniz yamaçlarından başlayan yolculuğunuz Belcekız plajında ya da Kelebekler Vadisi’nde sona erebilir.

2.      Fethiye – Dalyan Koyu

Ağırlığınızdan kurtulup süzülmek için illa havada olmanıza gerek yok, dalış sporu size bu hissi fazlasıyla yaşatacaktır. Yeni dünyaları keşfetmek için ülkemizde birbirinden güzel ve büyüleyici pek çok alan bulunuyor. Dalışa yeni başladıysanız ya da deneyimli bir dalgıçsanız ise bu rotayı muhakkak keşfetmeniz gerekiyor. Berrak suları ile size keyifli dakikalar yaşatacak Dalyan Koyu pek çok dalışçının ziyaret etmesi gereken muhteşem güzellikteki koylardan yalnızca biri. Su altı canlılığının oldukça fazla olduğu bu koyda birbirinden farklı canlıları keşfettikçe zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.

3.      Bursa – Uludağ

Beni etkileyen şey süzülmek ya da boşlukta uçma hissi değil adrenalin ve soğuk diyorsanız kayak sporunun bir tutkunu olmaya adaysınız demektir. Kış aylarının başlangıcıyla birlikte bahar aylarının sonuna kadar vakit geçirebileceğiniz kayak ve snowboard sporları için uzun yıllardır akla gelen ilk isim Uludağ oluyor. Aynı zamanda İstanbul’a ve diğer büyük şehirlere yakınlığı sebebiyle hafta sonu kaçamakları için bile değerlendirilebilecek bir bir alternatif olarak Bursa – Uludağ’ı ilk sıraya yazabilirsiniz.

4.      İzmir – Alaçatı

Rüzgar sörfünün yapılabileceği pek çok yeni alan keşfedilse de bunların en popüler olanı hala İzmir – Alaçatı oluyor. Pek çok rüzgar sörfü tutkununun bahar aylarından itibaren ziyaret ettiği bu güzel yazlık beldeyi bu yaz rotanıza ekleyebilir ve sörf keyfini yaşayabilirsiniz.

5.      Kaş-Kıbrıs Kanyonu

Bir kanyondan aşağı grup halinde inmek üzerine kurulu Canyoning sporunun yapılabileceği en gözde mekanlardan biri Kaş’ta yer alan Kıbrıs Kanyonu, her yıl yerli ve yabancı yüzlerce turistin ziyaret ettiği bu kanyonda 75 metre yükseklikten aşağı keyifli bir iniş gerçekleştirebilir, bu yolcuğun sonunda kanyon sularında yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

6.      Fethiye- Likya Yolu

Yürüyüş sporu sevenlerin adeta tarihe tanıklık edeceği 509 kilometrelik uzunluğuyla en uzun yürüyüş parkurlarından biri olan Likya yolu Ölüdeniz’den Kaş’a pek çok güzel kıyıyı da içinde barındırıyor.

7.      Antalya-Manavgat-Köprülü Kanyon

Rafting rotalarının en bilinenlerinden ve en güzel rotalardan biri olan Manavgat’ta bulunan Köprülü Kanyon barındırdığı doğal güzellikleri ve adrenalin dolu rotası ile tercih edilebilecek rafting rotalarında ilk sıralarda yer alıyor.

8.      Kapadokya

Doğada at sırtında keyifli vakit geçirmek kadar güzeli yoktur herhalde. Binicilik sporu yaparken bir yandan da muhteşem doğa harikalarını keşfetmek için ülkemizin en önemli kültür miraslarından Kapadokya bölgesini keşfedebilirsiniz. Size nostaljik hisler yaşatacak bu büyülü atmosferi at sırtında keşfetmek için daha fazla beklemeyin.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Gezi Rehberi, Yaşam
Dünyada ki karınca çeşitleri
Dünya da Kaç Çeşit Karınca Var?

Evet, Dünya da kaç çeşit karınca var? Bu soru insanlık tarihi boyunca sürekli sorulup durulan en net sorulardan bir tanesidir....

Doğa Sporu Sevenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

İnsanlığın varoluşundan beri toprakla, yağmurla ve rüzgarla iç içe yaşamımızı sürdürdük ancak insanlığın gelişmesi ve teknolojinin bizi doğadan uzaklaştırması sebebiyle...

Yeni Başlayanlar için Doğa Sporu Ekipmanları

Doğa sporları doğada yapılması sebebiyle bizi beklenmedik ya da değişken koşullar karşısında hazırlıklı olmaya yöneltmektedir. Öngörülmemiş bir yağmur, hızla soğuyan...

Kapat