Site Rengi

Yeni Döngü

Duru Güzelliğinizi ve Özelliklerinizi Koruyun!

Duru Güzelliğinizi ve Özelliklerinizi Koruyun!
YENİ DÖNGÜ

İnsanoğlu en doğal hali ile açar gözlerini dünyaya. Kimi sarışın, kimi esmer, kimi renkli gözlü, kimi ise kıvırcık saçlı olarak gelir dünyaya. Her birimizin kendine öz karakteri ve kişiliği oluşur zamanla ve bu oluşum en doğal, en saf haliyle kendini gösterir. Bu yüzdendir ki tüm çocuklar en naif düşüncelere sahiptirler, benliklerinde kötülük barındırmazlar. Fakat bu halleri zamanla koşul ve çevre etkenleri doğrultusunda olumsuz yönde şekillenebilmektedir.

Oysaki koşullar ve etkenler ne olursa olsun, görünüşünüzün, kişiliğinizin, düşüncelerinizin en doğal halini korumaktır esas olan. Bunu korumak elbette ki kolay değildir fakat unutulmamalıdır ki, insanı güzel yapan yapay ürünlerin verdiği güzellikle değil, sadeliğin getirdiği duru güzellikle öne çıkmasıdır. Sadece dış güzellik değil, insanın iç dünyasında ki güzellikler de bu olguya dâhildir.

Doğal Güzelliğinizden Vazgeçmeyin!

Yılların ardında bıraktığı izler zaman geçtikçe fiziksel özelliklerimize de yansır. Saçlarımız beyazlar, göz çevremizde çizgiler oluşur, cildimiz esnekliğini kaybeder ve bazı durumlarda bacaklarımızda varisler bile oluşur. Zamanın bize bu anlamda pek acıması olmaz. İlerleyen yılların beraberinde getirdiği bu ve benzeri olgular doğal bir süreçtir aslında.

Yaşlanmak doğanın bir kanunudur, bize düşen ise yaşlanmaya karşı direnç göstermek yerine, kendimize olabildiğince iyi bakarak doğal bir yaşlanma sürecine girmektir. Burada bahsedilen bakım daha çok doğal yollarla elde edilendir elbette. Sahip olduğunuz özellikleri dış müdahaleye gerek duymadan koruyabilmektir önemli olan. Plastik cerrahi gibi alanlardaki müdahaleler sizi doğallıktan uzaklaştıracağı gibi, geri dönüşü olmayan komplikasyonlara da sebep olabilmektedir.

Estetik Cerrahi Girişimler Ne Kadar Gereklidir?

Sağlık sorunlarını giderme amaçlı gerekli görülen ve uygulanan estetik müdahaleler kabul edilebilir niteliğindedir. Böyle bir işlem öncesinde de mutlaka geniş çaplı araştırma yapılmalı ve bu alanda uzman hekimlere başvurulmalıdır. Fakat birilerine benzemek adına yapılan cerrahi estetik işlemler geri dönüşü olmayan hatalara sebebiyet verebilir ve hayatınızı kâbusa çevirebilir. Bu yüzden gerçekten gerekmedikçe doğal halinizi değiştirmek için çabalamayın.

Beslenme alışkanlığınızı yaşınıza ve metabolizmanıza uygun şekilde düzenlerseniz, midenize kelepçe taktırmak ya da karın gerdirme ameliyatına girmek zorunda kalmazsınız. Yüzünüze gereğinden fazla yapay ürünler sürerek cildinizi daha erken yaşlandırmazsanız, yüz gerdirme operasyonuna ihtiyaç duymazsınız. Yani doğal olmak ve doğal kalabilmek sizin elinizdedir aslında.

Güzelliğinizi Kimyasal Ürünlerle Bozmayın

Günümüzde güzellik vaat eden birçok ürün bulunmaktadır. Birçoğu yıllara meydan okumayı vaat eder. Tüm bu ürünler yaşlanmayı geciktirici ürün adı altında piyasaya sürülür fakat içeriğindeki kimyasal etkenlerle cildinizi anlık olarak güzel gösterse de, zamanla zarar vererek daha hızlı yaşlanmaya sebep olabilmektedir. Cildinizi daha doğal ürünler ile besleyebilir, böylelikle olumsuz yan etkilere karşı da önlem almış olursunuz. Güzelleşmek için pahalı ürünlerin kullanımı şart değildir, çok daha doğal ürünlerle kendinizi ve cildinizi mutlu edebilirsiniz.

İç Dünyanız Da Doğallıkla Bir Olsun

Sadece dış güzellik değildir insanı görünür kılan, iç dünyasındaki güzellikler de bir unsurdur insanı insan yapan. Merhamet, vicdan, düşünce; bunlardır iç dünyamızın güzellikleri, bunlardır bir bütün olan. Bu özellikler çoğu zaman insanları birbirinden farklı kılar. Merhametli, vicdanlı ve düşünceli bir yapınız var ise, bu güzelliklerden asla ödün vermeyin. Siz bu yüzden farklı ve doğalsınız.

Her zaman içinizden geldiği gibi davranın. Kişiliğinize elbette yenilikler katabilirsiniz fakat kendinizi başkalarına beğendirmek ve kabul ettirmek için doğallığınızdan vazgeçmeyin. Çevrenizdeki insanlar sizi olduğunuz gibi kabul etmelidirler. Günümüz koşullarında doğal kalabilmek çok da kolay olmayabiliyor, fakat siz buna rağmen bunu başarabiliyorsanız diğerlerinden çok farklı ve özelsiniz demektir.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Kadınca
Psikoloji de 21 Gün Kuralı ile Kilo Vermek Mümkün mü?

Yeni alışkanlıklar kazanmakta oldukça büyük etkisi olan ve işleyişi bilinç altında olan 21 gün kuralı ile pek çok hayat değişikliğe...

Anne Olmak Nefes Alabilmektir Aslında

Anne olmak düşüncesi bile insanı bu kadar mutlu ederken, evladını kucağına alan annenin mutluluğu paha biçilemez bir duygudur kesinlikle. Bu...

Psikolojinin Balkonundan: Kadınsı Psikoloji

Kadınsı psikoloji, kadınların yaşamları boyunca karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve politik meselelere odaklanan bir yaklaşımdır. Sigmund Freud’un kadın cinselliğine bakış açısı...

Kapat