Site Rengi

Yeni Döngü

E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?
YENİ DÖNGÜ

E-Nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır sorusunu merak edenler için sisteme dair bütün ayrıntılara yer vererek sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-nabız hayatı oldukça kolaylaştırmıştır. Sağlık geçmişinizi yönetebileceğiniz, tıbbi bilgilerinize ulaşabileceğiniz tek yerdir. Muayenenizin nerede, saat kaçta, hangi bölüm olduğunu artık not almanıza gerek yok. Yaptırdığınız testlerin sonuçlarının peşinden koşmanıza gerek yok. Hangi tedaviyi görüyorsunuz, ne tür rahatsızlığınız olduğunu bilmek istiyorsanız hepsi e-nabız da mevcuttur. Artık tek yerden bütün tıbbi geçmişinize ulaşmanız oldukça kolay. E-nabız kayıt olma işlemi nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmak hayat kolaylaştırır.

İlginizi Çekebilir: Evde Kolonya Nasıl Yapılır?

E-Nabız Kayıt Olma İşlemi Nasıl Yapılır, Hangi İşlemler Yer Alır

E-nabız Giriş Nereden Yapılır

E-nabız Giriş Nereden Yapılır

E-nabız sistemine ulaşmanın birçok yolu vardır. İnternetten https://enabiz.gov.tr adresine giriş yaparak e-nabız sistemini aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Başka şekilde giriş yapmak istiyorsanız e-devlet üzerinden giriş yapıp kayıt işlemlerinizi gerçekleştirip e-nabız sistemine ulaşabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra tetkik, muayene ve tedavilerinizi e-nabız sisteminden takip edebilirsiniz.

E-nabız Nasıl Kullanılır

Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle e-devlet şifresi veya mobil imzanız gerekir. E-nabız girişinizi yapmak için e-devlet girişine tıkladığınızda e-devlete yönlendirileceksiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra kullanım şartlarını okuyup kabul etmeniz için bir kutucuk bulunuyor ona tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında yaşadığınız ülkeyi, ili, boyu ve kan grubunuzu kayıt etmelisiniz. Profil bilgilerinizi oluşturduktan sonra son aşamada erişim bilgileri alınır. Yani cep telefonu bilgilerinizi ve e-nabız sistemine girişte kullanacağınız şifreyi girmelisiniz. Telefonunuza gelen tek kullanımlık kodu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-nabız Nasıl Kullanılır

E-nabız Şifremi Unuttum, Nasıl Yenilerim?

E-nabız şifresi giriş alanında yer alan ‘’şifremi unuttum’’ linkine tıklanır. Karşınıza SMS onayı gönder alanı çıkar. Daha sonra TC kimlik bilginizi ve sisteme kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girmelisiniz. Telefonunuza geçici SMS onay kodu gelecektir. Onay kodu girildikten sonra geçici e-nabız şifresi gelecektir. Gelen şifreyi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-nabız Şifremi Nasıl Değiştirebilirim

Geçici e-nabız şifresini veya aile hekiminizin size verdiği şifreyi değiştirmek istiyorsanız e-nabız girişinizi yapmalısınız. Ana sayfada bulunan profil fotoğrafının altında ‘’düzenle’’ bölümüne tıklayınız. Karşınıza çıkan ‘’E-nabız şifresini değiştir’’ kısmına tıklayarak istediğiniz şifreyi onaylanması için iki defa girerek işleminizi tamamlamış olursunuz. Tüm bu işlemleri adım adım uyguladığınızda şifrenizin değiştirilmesi tamamlanmış olur.

Sağlık bakanlığı tarafından geliştirilen e-nabız kişisel sağlık sistemine giriş yapmak isteyenler ilk kez dahil olmak istediklerinde e-devlet üzerinden rahatlıkla giriş sağlayabilirler.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber, Nasıl Yapılır
Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?
Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu ve iş yeri dekorasyonu için vazgeçilmez çalışmalardan birisi de dekoratif boya uygulaması tekniğidir. Dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır...

Doktorlar Coronavirüs’ün İlk Belirtileri İçin Yeni Uyarılarda Bulunuyor

Coronavirüs testi pozitif çıkan hemen hemen bütün hastalar, aynı belirtilerden şikayet ediliyor. Koronavirüs sonucu pozitif çıkan Utah Jazz sanatçısı Rydy...

24 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
24 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde ortaya çıkan Corona virüsü, aylar içerisinde 196 farklı ülkeye yayıldı. Dünya genelinde 18,583 kişinin ölümüne neden...

Kapat