Site Rengi

Yeni Döngü

En Büyük Haritalı Oyunlar

En Büyük Haritalı Oyunlar
YENİ DÖNGÜ

Oyunların yapılması adına geniş alanların olması gerekir. Bu alanlar içerisinde çeşitli görevleri gerçekleştirerek oyunun konusu işlenir. Pek çok oyunun haritası km2 olarak belirlenmiştir. Böyle olunca oyunda istediğiniz yere gidebilir ve istediğiniz zaman görevinizi yapabilirsiniz.  Öyleyse şuana kadar yapılmış olan en büyük haritalı oyunlar hangileridir?

Assassin’s Creed Unity

Assasin Creed oyununu herkes bilir ve bu oyun oldukça büyük ün yapmıştır. Gizli tarikatları anlatır ve devlet içinde devlet yönetimi nasıl gerçekleşir bize yansıtır. Bu oyun büyük bir harita üzerine kurulmuştur ve oyunun harita büyüklüğü 2.75 km2’dir.

Batman Arkham Knight

Jokere karşı olan Batman karakterini herkes bilir. Şehri yıkmak isteyen Joker’e karşı yaptığı savaş sayesinde şehir kurtulur ve Batman büyük bir kahraman olduğunu her zaman gösterir. Bu oyunda ise harita büyüklüğü 3.37 km2’dir.

Assassin’s Creed Syndicate

 

Bir diğer Assassin’s Creed oyununda ise harita biraz daha büyük hale getirilmiş ve içerisinde daha geniş bir şekilde gezilebilme imkânı sunulmuş. Bu oyunun harita büyüklüğü ise 3.63 km2’dir.

Fortnite Battle Royale

Online oyunlar arasında en iyiler olarak adından bahsettiren bir oyun karşımıza çıkıyor. Büyük küçük dinlemeden her kesin oynadığı bir savaş oyunu olarak sunulan Fortnite Battle Royal harita büyüklüğü ise 5.44 km2’dir.

Grand Theft Auto 3

GTA serisine devrim gerçekleştiren bu oyun çok büyük bir harita bünyesinde barındırıyor. Bu sayede çok geniş gezinti alanı bize sunarak oyundan daha fazla zevk almamıza yardımcı oluyor. GTA 3 harita büyüklüğü ise 9 km2’dir.

Life İs Feudal Your Own

Bu oyunda eski çağlardan başlayarak medeniyete doğru yolculuk yapıyoruz. Kendi isteğimize göre bir karakter kurduktan sonra büyük harita içerisinde oyuna başlıyoruz. Çeşitli görevler yaparak medeniyetimizi güçlendiriyoruz. Bu oyunun harita büyüklüğü de 9 km2’dir.

Fallout 4

İlk çıkışından bu yana her zaman merak ve büyük bir yankı uyandıran oyunlardan bir tanesidir. Bu oyunda nükleer patlamadan kaçarak uzun yıllar sonra tekrar dünya üzerine çıkıyoruz. Daha sonra yıkık ve dökük şehrin içerisinde çeşitli görevleri yerine getiriyoruz. Fallout 4 oyunu harita büyüklüğü 9.84 km2’dir.

Grand Theft Auto Vice City

Bir diğer GTA devrimi gerçekleştiren oyun olarak karşımıza çıkıyor ve en çok oynanan GTA oyunu şeklinde kabul ediliyor. Bu oyun tüm GTA oyunlarının en iyisi olarak bilinir. Eski ve yeni GTA serilerine bakıldığında en çok oynanan GTA Vice City oyunudur. Bu oyunun harita büyüklüğü 14.6 km2’dir.

Kingdom Come Deliverance

Eski çağlarda oynadığımız bu oyunda çeşitli görevleri yerine getiriyoruz. Eski çağları en iyi yansıtan oyunlar arasında adından bahsettirmeyi başaran bu oyunun harita büyüklüğü 15.8 km2’dir.

Metal Gear Solid V

Adını her zaman duyduğumuz oyunlar listesinde kendisini yazdırmayı başaran nadir oyunlardandır. Gizli ajan olan karakterimizle dünyayı kontrol altına almak isteyen kötü düşmanları yok etmeye çalışıyoruz. Geçmişten yaşanmış gerçek olaylara da dayanan bulunan bu oyunun harita büyüklüğü 16.1 km2’dir.

Sniper Ghost Warrior 3

Adı üstünde Sniper olarak oynadığımız bu oyunu hayalet gibi sessiz şekilde görevlerini yerine getirmemiz gerekiyor. Keskin nişancı oyunu sevenler için çok güzel bir oyun diyebiliriz. Oyunun harita büyüklüğü tam olarak 26.9 km2’dir.

MAFIA

Herkesin kendini mafya olarak hissettiği çok özel bir oyun listemizde yer alıyor. Harika konusu ve yapısı ile birlikte gönülleri çelmeyi başarmış nadir oyunlar arasında. Bu güzel oyunun harita büyüklüğü ise 31 km2’dir.

Grand Theft Auto San Andreas

Bir diğer harika oyun olarak kabul edilen GTA San Andreas hiçbir zaman sıkılmadan oynayabileceğiniz muazzam bir oyundur. Zenci karakterimiz kenar mahallede oturan bir Amerikalıdır ve mafya olan kişiler ile savaş içinde kendisini bulur. Bu oyunun harita büyüklüğü 36 km2’dir.

The Elder Scrolls V Skyrim

Dünyanın en iyi oyunu olarak kabul edilen bir diğer muazzam oyunlardan bir tanesidir. Eski çağlarda yer alan karakterimiz farklı yaratıklar ve ejderhalar ile savaşıyor. Ayrıca görevleri yerine getirerek diğer haritalara geçiş sağlıyor. Bu oyunun harita büyüklüğü 37 km2’dir.

Fallout 3

Nükleer bombadan sonra yaşayan karakterimiz yepyeni bir dünya üzerinde farklı kişiler ile tanışır. Bu kişiler ona özel görevler verir ve yapması gereken her şeyi yaşaması için yapmak zorundadır. Sevilen oyunlardan bir tanesi olarak listeye giren Fallout 3 harita büyüklüğü 39 km2’dir.

The Elder Scrolls IV Oblivion

Bir diğer Elder Scrolls oyunu olarak listemize giren bu oyun da aynı şekilde eski çağlarda geçiyor. Özel görevleri yerine getirerek çeşitli yollar açıp haritayı tamamlıyorsunuz. Bu oyunun harita büyüklüğü 41 km2’dir.

Red Dead Redemption

Kovboylar şehrine hoş geldiniz. O eski kovboy dünyasına geri dönerek gerçek kovboy hikâyesi ile başbaşa kalacaksınız. Oyun sizlere en iyi şekilde kovboy yıllarını yansıtmayı başarıyor ve pek çok kişi bu oyunu en iyi olarak seçmiş vaziyette. Harita içerisinde istediğiniz gibi gezebiliyorsunuz ve istediğiniz zaman da görev yapabiliyorsunuz. Oyunun harita büyüklüğü ise 41 km2’dir.

Far Cry 3

Açık dünya oyunu olarak en güzel oyunlar arasında adından bahsettiren bir diğer oyundur. Bir ada içerisinde istediğiniz yere gidebildiğiniz gibi eğlenceli görevleri sayesinde de güzel bir oyun zevki tadacağınıza emin olabilirsiniz. Ada içerisinde düşmanlarınıza karşı savaş verirken kendinizi haritanın büyüklüğüne kaptıracaksınız. Far Cry 3 harita büyüklüğü 46 km2’dir.

Far Cry 4

Bu oyun bir önceki oyunu gibi aynı karaktere ve oyun yapısına sahip. Büyük harita içerisinde kötü lidere karşı verilen mücadeleyi anlatıyor. Harita da istediğiniz yere gidebildiğiniz gibi istediğiniz zaman görev yapmanız serbest kılınmış. Harita büyüklüğü diğer oyun gibi 46 km2’dir.

Sacred 2 Fallen Angel

Özel oyunlar arasında girmeyi başaran nadir oyunlardan bir tanesidir. Çok büyük haritası sayesinde oyuncuları kazanmayı başarmış ve konusu ile de oyun zevkini tam olarak tattırmış oyunlardandır. Çok eski çağlara dayanan ve farklı yaratıkların olduğu dünyada mücadele veren karakterimiz çeşitli görevleri yerine getirerek tüm haritaları açmak için çabalıyor. Bu oyunun harita büyüklüğü 57 km2’dir.

PUBG

Zamanımızın en çok oynanan oyunu olarak bilinen ve her yaşa hitap eden nadir savaş oyunlarındandır. Bir harita içerisinde 100 kişinin mücadelesini gerçekleştiren bu oyunda sona kalan kazanıyor. PUBG harita büyüklüğü 64 km2’dir.

The Legend Of Zelda Breath Of The Wild

Çok büyük haritaya sahip olan bir diğer oyun karşınızda. Harita içerisinde istediğiniz yönde gezinti yapabildiğiniz gibi aynı şekilde çeşitli görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Şu ana kadar listemizde ki en büyük haritaya sahip olan bu oyun tam tamına 74.9 km2’dir.

Far Cry 2

İlk oyunu ile büyük yankı uyandırmayı başaran bu serinin ikinci oyunu da aynı şekilde hem büyüklüğü ve hem de konusu ile oyun severleri kendisine çekmeyi başarmıştır. Serbest gezinin yanı sıra görevleri yaparak çeşitli düşmanlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu oyunun haritası 80 km2’dir.

Assassin’s Creed Origins

 

Bir diğer harika oyun olan Assassin’s Creed Origins devasa haritası ile dikkat çekiyor. Eski çağları anlatan en iyi oyun olarak kabul edilen ve her oynadığı kişiyi etkilemeye başaran bu oyunun harita büyüklüğü 80 km2’dir.

Grand Theft Auto V

 

GTA serisinin en son ve en güçlü oyunu olarak listemizde yer alan bu oyun muazzam görüntü kalitesi, konusu ve haritası ile herkesin sevgilisi haline gelmiştir. Bu oyunun harita büyüklüğü ise tam tamına 81 km2’dir.

Assassin’s Creed Odyssey

Ağızları açık bırakmayı çok seven bu oyun maksimum görüntü kalitesi ve şaheser denebilecek konusu ile oyunculara büyü yapmayı başarmıştır. Haritanın içerisinde rahatça gezebildiğiniz gibi görevleri yerine getirerek ajanlığı da yapabiliyorsunuz. Harita büyüklüğüne bakacak olursak tam olarak büyüklüğü 130 km2’dir.

The Witcher III Wild Hunt

Oyunu yanı sıra filmi dahi yapılan bu başyapıt herkesin sevdiği bir isim haline gelmeyi başarmıştır. Eski çağlarda gezenti yaptığımız bu oyunda çok büyük harita ile karşı karşıya kalacaksınız. Haritanın tam olarak boyutu ise 135 km2’dir.

World Of Warcraft Pro Burning Crusade

Oyunu yanı sıra bir diğer filmi olan yapıtlardan bir tanesidir. Online şeklinde oynanan bu oyun dünya üzerinde milyonlarca oyuncuya eşlik etmiştir. Ayrıca harita büyüklüğü 207 km2’dir.

Superman Returns

Dünyanın kahramanı olarak tanındığımız bu oyunda uzay dışından gelen düşmanlara karşı savaşıyoruz. Superman karakterimizi insanlığı kurtarmak adına oynattığımız bu oyunda harita büyüklüğü 207 km2’dir.

DAYZ

Zombi mücadelesi verilen ve bu mücadele de oldukça eğlenilebilen ender oyunlardan bir tanesidir. Zombi oyunu tutkunları bu oyunu oynadıklarında gerçekten büyük bir keyif alarak oynamışlardır. Özel haritası sayesinde dikkat çekmiş bu oyunun harita büyüklüğü tam tamına 225.1 km2’dir.

Assassin’s Credd Black Flag

Bir korsan olarak adadan adaya gittiğimiz gemimiz ile birlikte her yeri işgal ederek alanlarımızı büyütüyoruz. Gizli teşkilatlar ile birlikte yaptığımız görevler sayesinde hem gemimiz hem de alanlarımız çoğalıyor. Korsanlık konusu bulunan bu güzel oyunun harita büyüklüğü 235 km2’dir.

Operation Flashpoint Dragon Rising

Savaş oyunu sevenler için özel olarak tasarlanan bu oyunda mega harita ile karşı karşıya kalacaksınız. Özel görevleri tamamlamanız için grup askerler ile mücadele verdiğiniz bu oyunda bir yerden bir yere gitmek kolay değil. Çünkü oyunun harita büyüklüğü 350 km2’dir.

Xenoblade Chronicles X

İleri düzeyde bir teknolojik devirde gözünü açtığınız bu oyunda kendi karakterinizi üretiyorsunuz. Daha sonra sizlere eşlik eden arkadaşınız ile beraber çeşitli türden görevleri yerine getiriyorsunuz. Robotik ve son teknolojik çağda bulunan karakteriniz düşmanlara karşı gizli şekilde savaşını sürdürüyor. Tabii ki bu esnada harita devasa olduğundan geniş bir alanda gezi sizleri bekliyor. Harita büyüklüğü tam anlamıyla 399 km2’dir.

Tom Clacy’s Ghost Recon Wildlands

Şuana kadar en büyük haritayı sizlere açıklıyoruz. Ghost Recon serisini her savaş oyunu oynayan kişi duymuştur. Son oyunlarından bir tanesi olan bu seride kalite ve büyüklük dikkat çekiyor. Oyun haritasının büyüklüğü ise 440.1 km2’dir.

Burnout Paradise

Araba yarışı tutkunları bu tutkularını Burnout Paradise ile daha çok arttıracaklarına emin olabilirler. Kaliteli görüntü ve gerçekçi yarış efektleri sayesinde oldukça dikkat çeken bu oyunun bir diğer önemli dikkat çeken özelliği ise harita büyüklüğü. Bu oyunun harita büyüklüğü 518 km2’dir.

Star Wars Galaxies TattoinPlanet

Yıldız savaşları ismini duymayan yoktur. Filmi ya da oyunu fark etmeksizin kaliteli yapıtlar arasında yer alıyor. Bu oyunda ise bu kalite devam ederek yıldız savaşlarını en iyi şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Oyunun tam olarak harita büyüklüğü 518 km2’dir.

True Crime Los Angeles

Polisiye bir oyun olarak sunulan özel oyunlardan bir tanesidir. Oyun karakteri GTA serisini andırıyor fakat burada gizli polis olarak görevlerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Açık dünya oyunları içerisinde oldukça zevk alabileceğiniz bir oyun olarak yüksek puanları hak etmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra harita büyüklüğü ise 622 km2’dir.

Just Cause 2

İlk oyunu büyük bir sevgi ile karşılanmış ve günümüzde 4 tane daha oyunu bulunan nadir oyunlardan bir tanesidir. İkinci versiyonu grafik ve oynanırlık açısından çok güzel bir karaktere sahiptir. Oyun devrimi gerçekleştiren özel oyunlardan bir tanesi olarak kabul edilir.  Harita içerisinde istediğiniz gibi gezebiliyorsunuz ve istediğiniz zaman görev yapabiliyorsunuz. Durum böyle olunca açık dünya oyunları arasında bu ismi duymanız normaldir. Bu oyunun harita büyüklüğü 1.036 km2’dir.

Just Cause 3

Oyunun üçüncü serisi olarak karşımıza gelen bu şaheser aynı şekilde yapıya sahiptir. İster görevleri gerçekleştirin ister harita içerisinde rahatça gezin. Bu oyun açık dünya oyunları içerisinde en sevilen oyun diyebiliriz. Just Cause 3 harita büyüklüğü 1.036 km2’dir.

Asheron’s Call

Online şekilde oynanan bu oyunda pek çok farklı karakter seçebiliyorsunuz. Bu karakterlerin özel gücü bulunuyor ve bu şekilde gruplar kurarak görevleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Asheron’s Call harita büyüklüğü 1.295 km2’dir.

Test Drive Unlimited

 

 

Test Drive serisini tüm yarış oyunu seven kişiler bilir. Çıktığı günden bu yana her zaman yüksek oyuncu sayısına sahiptir. Bu oyunda ise çok büyük harita içerisinde yarışlarınızı gerçekleştiriyorsunuz. Oyunda harita büyüklüğü tam olarak 1.600 km2’dir.

The Crew

Bir diğer muazzam araba yarışı oyunu olarak The Crew listemizde yer alıyor. Bu oyun görülmemiş devasa harita boyutu ile herkesi büyülemeyi başarıyor. Gerçekçi grafikler ve harika sürüş keyfi ile birlikte haritanın büyüklüğü de oyuncuları çok tatmin ediyor. Harita büyüklüğü tam tamına 5.000 km2’dir.

Fuel

Oynarken yorulacağınız bir araba yarışı oyunu diyebiliriz. Çünkü haritanın büyüklüğü gerçekten çok büyük ve dikkat çekici. Araba yarışı sevenler bu oyun ile karşılaştıklarında muhakkak çok sevecekler. Harita büyüklüğü ise 14.400 km2’dir.

Guild Wars Nightfall

Oyun eski bir çağda geçiyor ve çok farklı yaratıklar karşınıza çıkıyor. Bu oyunda belirli görevleri yerine getirerek kendinizi güçlendiriyorsunuz. Harita içerisinde rahat bir gezinti yapabileceğiniz gibi pek çok görevleri yaparak da gücünüzü arttırabilirsiniz. Oyunun haritası tam olarak 38.850 km2’dir.

The Lord Of The Rings ONLINE

Yüzüklerin efendisi online oyunu ile birlikteyiz. Genel oyunu yanı sıra online şekilde oynana bu oyun büyük övgüler almıştır. Yüzükler efendisi oyununun en önemli özelliği haritanın büyüklüğü diyebiliriz. Harita büyüklüğü ise öncekilerden en büyük olarak 77.700 km2’dir.

The Elder Scrolls II Daggerfall

Elder Scrolls oyununu her online oyun oynayan kişiler bilir. Harika bir oyun olarak günümüze kadar seri seri devam eden ender tarzda oyunlardandır. Oyun grafiği Doom 2 tarzında fakat bu hiçbir şekilde kötü yönde etkilemiyor. Aksine tam anlamıyla zevk veriyor. Oyunun harita boyutu ise 161.600 km2’dir.

Minecraft

Her yaşı büyük bir şekilde etkileyen ve oldukça zevk sunan muazzam oyunlardan bir tanesidir. Çıktığı ilk günden bu yana her yaşa hitap etmeyi başarmış ve herkesi sanki ele almış gibi bir karaktere sahip bir oyun. Minecraft harita büyüklüğü ise 4.096.000.000 km2’dir.

No Man’s Sky

Çok çok ileriki zamanlarda oynadığınız bu oyunda farklı yaratıklar arasında gezinti ve diğer gezegenlere gidiş yapabiliyorsunuz. Galaksi içerisinde gezerek farklı yerleri keşfedebildiğiniz gibi çeşitli görevleri yerine getirebiliyorsunuz. Ayrıca bu oyunun harita büyüklüğü ise 31.700.000.000.000.000.000.000 km2’dir.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Enler, Oyun
Bulut Tabanlı Oyun Sistemi GeForce Now İncelemesi

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte bulut tabanlı oyun sistemleri yaygınlaşmaya başladı. İlk olarak Google platformu kendi bulut tabanlı oyun platformunu duyurdu....

Hala Hizmet Veren Dünyanın En Eski 10 Oteli

Otellerin tarihini bulabilmek biraz zor olabilir, çünkü insanlar dünyanın dört bir yanından seyahat ettikleri sürece (temel olarak insanlık tarihinin başlangıcından...

Steam Store Platformunda Ücretsiz Olan En İyi 10 Oyun

Steam, içerisinde ücretli ve ücretsiz olmak üzere içerisinde binlerce oyun bulunduran bir oyun platformudur. Steam oyun platformundan oyunları satın almak...

Kapat