Site Rengi

Yeni Döngü

Evde Kal Türkiye Evde Dolu Dolu Hayat Var

Evde Kal Türkiye Evde Dolu Dolu Hayat Var
YENİ DÖNGÜ

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, çok kısa bir süre içerisinde dünyanın tamamına yayıldı. 194 Farklı ülkede görülen virüs yüzünden 16,108 kişi hayatını kaybetti. 10 Mart tarihinde ülkemizde ilk vakanın ortaya çıkmasıyla birlikte alınan önlemlerde artmaya başladı. Özellikle son günlerde hızlı artan vaka sayıları nedeniyle devletimiz mümkün olduğunca evde kalınması için çağırılar yapıyor. Peki sağlığımız için evde kalacağımız şu günlerde hangi aktiviteleri yapabiliriz? Evde keyifli vakitler geçireceğimiz 5 muhteşem aktiviteyi sizler için derledik.

Kitap ve Dergi Okumak

Kitap ve Dergi Okumak

Corona virüsü sebebi ile evde kalacağımız şu günlerde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de kitap okumak. Özellikle dışarı çıkmadan alacağımız E-kitaplar ile oldukça keyifli vakitler geçirebiliriz. Yapılacak bir diğer aktivite ise dergi okumaktır. Dergilik ve E-Dergi uygulamaları ile yüzlerce içeriğe oldukça uygun fiyatla ulaşmak mümkün. Akıllı telefonlarımıza veya tabletlerimize indireceğimiz bu iki uygulama sayesinde teknoloji, ekonomi, magazin, oyun, dekorasyon, moda, çocuk ve yemek kategorilerinde bulunan onlarca dergiyi okuyabiliriz.

Netflix

Netflix

Sağlığımız için evde kalacağımız şu günlerde yapılacak bir diğer aktivite ise evde film, dizi ve belgesel izlemektir. Kaliteli içerikleriyle göz dolduran Netflix platformu, uygun fiyat yapısıyla da dikkat çekmektedir. Platforma üye olmak isteyen kişiler temel pakete 18 TL, standart pakete 30 TL, özel pakete ise 42 TL ödeme yapması gerekmektedir. Paketler arasındaki en temel fark ise görüntü kalitesidir. HD görüntü kalitesi almak isteyen kullanıcılar standart paketi seçmesi yeterli olacaktır. Unutmadan platformdan istediğiniz zaman herhangi bir cezai ücret ödemeden ayrılabilirsiniz.

Online Kurslar

Online Kurslar

Sağlığımız için evde kalacağımız şu günlerde yapılabilecek aktivitelerden biride online kurs almaktır. Zamanı dolu dolu kullanmak ve geçen süre içerisinde yeni bilgiler edinmek isteyen bireyler online kurslara kayıt olabilmektedir. Özellikle Udemy gibi dünya çapında iz bırakmış online kurs sitelerinden alabileceğiniz dersler ile vaktinizi oldukça verimli geçirebilirsiniz.

Oyun Oynayabilirsiniz

Oyun Oynayabilirsiniz

Corona virüsü sebebiyle evde kalmamız gereken şu dönemlerde oldukça eğlenceli aktivitelerde yapmamız mümkün. Aile bireyleri arasında eğlenceli oyunlardan olan Jenge ve yapboz oyunlarını oynayabilirsiniz. Evlerinde Xbox konsolu olan bireyler Game Pass aboneliği satın alarak 200’den fazla oyunu herhangi bir kısıtlamaya tabi olmadan oynayabilmektedir. Ayrıca STEAM veya PlayStation platformlarından da yararlanarak keyifli oyunlar oynamak mümkün olabilmektedir.

Corona virüsü salgını nedeniyle mümkün oldukça evde kalmamız son derece hayati önem taşımaktadır. Ayrıca bu süre zarfı içerisinde devletimizin alacağı kararlara harfiyen uymak ve sadece resmi açıklamalara itibar etmek oldukça önemlidir.

 

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber
22 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
22 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Corona virüsü, dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen 189 farklı ülkeye yayılan virüs...

21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri
21 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Geçtiğimiz yılın son ayında çıkan Corona virüsü kısa süre içerisinde 186 farklı ülkeye yayıldı. 300 Binden fazla kişinin etkilendiği virüs...

TRT EBA TV Frekans Ayarları Nasıl Yapılacak? EBA Şifresi Nasıl Alınacak? Dersler Ne zaman Olacak?

Türkiye dahil dünya genelinde pek çok ülkede ilan edilen pandemi nedeniyle okullar kapatıldı. Bu nedenle ilkokul, ortaokul ve lise ve...

Kapat