Site Rengi

Yeni Döngü

İOS 13.4 Güncellemesi Sonunda Yayınlandı

İOS 13.4 Güncellemesi Sonunda Yayınlandı
YENİ DÖNGÜ

Teknoloji de bir dünya devi olan, piyasaya sürüldüğünden beri adı zirveden düşmeyen Apple, uzun süren Beta testlerinden sonra sonunda İOS 13.4 güncellemesi herkese açık olacak şekilde paylaşıldı. Güncelleme yenilikleri de beraberinde getirirken, aynı zamanda bazı hatalarında düzeltildiği göründü.

Apple’in yeni güncellemesi sabırsızlıkla bekleniyordu. Bu bekleyiş beta sürüm denemeleri 1.5 ay sürerken ana sürüm güncellemelerinin arasında da 3 aylık bir boşluk oluştu. Bu da güncelleme gelmesi için Apple kullanıcılarının neredeyse 4.5 ay kadar beklemesini gerektirdi. Apple bugün nihayet İOS 13.4 güncellemesi için start verdi. İşte detaylar…

 

Apple’in tüm ürünleri için aynı zamanda güncelleme yayınlamak gibi bir karakteri var. Yani hangi Apple ürününü kullanıyor olursanız olun, muhakkak güncelleştirmelerinizi kontrol edin. İOS 13.4 ile birlikte tüm ürünlere de güncelleme geldiğini hatırlatmak isteriz.

İOS 13.4 Güncellemesinde Neler Var?

İOS 13.4 güncellemesi Memoji severlere yaradı. Güncellemenin en keyifli yanı memojilere yenilerinin eklenmesi oldu. Ayrıca dosyalar uygulamasından İcloud drive klasörü paylaşma özelliği de yenilikler arasında. İşte gelen özelliklerin detayları:

Dosyalar

 • Dokuz yeni emoji eklendi
 • Dosyalar kısmından İCloud klasörü paylaşılabilir hale geldi
 • Erişim yalnızca davet ettiğiniz kişilerle sınırlandırabilir hale getirildi. İsterseniz klasör bağlantısına sahip herkesin erişimini de izin verebilirsiniz.
 • Artık kimlerin değişiklik yapabileceğini, dosya yükleyebileceğini ve dosyaları sadece görüntüleyip indirebileceklerini seçme seçeneğine sahipsiniz.

Posta

 • Her zaman görünür olan denetimler eklendi. Bunlar;
 1. Yazışmanın görüntüsünde bir iletiyi silmek,
 2. Görüntüyü taşımak ya da yanıtlamak
 • Şifreli e-postalara verilen yanıtlar otomatik olarak şifrelenebilir hale getirildi. Bunun için S/MIME’yi etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Arttırılmış Gerçeklik

Güncellemenin en sevilecek özelliklerden biri olacak bu yenilik de AR Göz At ve USDZ dosyalarında ses çalınması desteklenecek.

CarPlay

 • Kontrol paneli için 3.parti navigasyon uygulaması desteği geldi.
 • Gelen arama bilgilerinin CarPlay kontrol panelinde görünmesi için yenilendi.

Apple Arcade İle App Store

 • Evrensel olarak kullanılan bir uygulama satın aldığınızda bunu tüm Apple ürünlerinizde kullanabilmenizi sağlar. Buna da evrensel satın alma desteği denir.
 • En son oynadığınız Arcade oyunları Arcade sekmesinde görünür. Böylece oyunlarınızı diğer Apple ürünlerinizden de rahatlıkla oynayabilirsiniz.
 • Liste görüntüsüne “tüm oyunları gör” bölümü eklendi.
YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla İşletim Sistemi, Teknoloji
Youtube kanalı önerileri
Keyifli Youtube Kanalı Önerileri

Evde kendinizi karantinaya almışken Youtube kanalı önerileri ile daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Size yeni hobiler katacak ve izlerken keyif alacağınız...

En İyi Fiyata 9 Performans Motosikleti

Zamanımızda hem ekonomik yönü hem de hızı ve kolaylığı açısından tercih edilen motosiklet aslında bir tutkudur. Tıpkı klasik araba tutkunları...

Akıllı Telefonlarda Kullanabileceğiniz 5 Muhteşem Eğitim Uygulaması

Eğitim alanında son dönemde yapılan yeniliklerle dijitalleşme adımları hızla atılmaktadır. Birçok kurum ve kuruluşlar öğrencilerin daha kolay ve daha hızlı...

Kapat