Site Rengi

Yeni Döngü

İşte Forbes Türkiye’nin En Zenginleri Listesi!

İşte Forbes Türkiye’nin En Zenginleri Listesi!
YENİ DÖNGÜ

Forbes, Türkiye’nin en zenginleri verilerini açıkladı. Türkiye’ nin en zengin isimleri yayınlandı. 100 kişilik zenginler listesinde kimlerin ismi yer aldı?

Forbes, Türkiye’nin 100 zengin isminin yer aldığı listeyi 2020 yılı mart ayında açıkladı. Sıralamayı yapan Forbes Dergisi, Türkiye’ nin en zengini olarak geçen yılki servetine 1 milyar dolar ekleyen Murat Ülker’ i belirledi. Yayınlanan bu 100 kişilik listede şaşırtan detaylar yer aldı. Aydın Doğan tekrar listede yer alırken geçen yılın birincisi Erman Ilıcak’ ın listede gerileme yaşadığı görüldü. Tabi dikkatleri çeken bir diğer husus ise Koç Holding’te yer alan 8 ismin bu listede ayrı ayrı yer almış olmasıydı.

İlginizi Çekebilir:Dünyanın En Uzun 10 Köprüsü

Türkiye’nin En Zenginleri Listesi Top 10

Forbes Dergisi’ nin yaptığı Türkiye’ nin en zenginleri açıklamasında 100 kişilik listesinde ilk 10 oldukça dikkat çekici. Türkiye’ nin en büyük holdinglerinde kurucu ve yönetici olan bu isimler aynı zamanda Türkiye ekonomisine yön veren isimler olarak da biliniyor. İşte Türkiye’ nin en zenginleri listesi için açıklanan ilk 10 isim:

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 1. Murat Ülker

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 1. Murat Ülker

1959 yılında İstanbul’ da doğan iş adamı Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Gıda sektöründe öncü bir firma olmasının yanında 4,7 milyar dolarlık serveti ile 2020 yılı Türkiye’ nin en zengin ismi olarak zirveye yerleşmiştir.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 2. Erman Ilıcak

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 2. Erman Ilıcak

 

3,2 milyar dolarlık serveti ile Türkiye zenginleri listesinde 2. Sırayı alan Erman Ilıcak, 1967’ de Malatya’da dünyaya gelmiştir. Rönesans Holding Başkanıdır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 3. Ferit Şahenk

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 3. Ferit Şahenk

Türkiye’ nin zenginler listesi 3. Sırasında zirveye yerleşenlerden birisi olan Ferit Şahenk, 1964’ te Niğde’de dünyaya gelmiştir. 2,4 milyar dolar servet sahibi olarak Forbes’ in yayınladığı listede Türkiye’deki 3. En zengin iş adamı olmuştur. Doğuş Holding yönetim kurulu başkanıdır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 4. Filiz Şahenk

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 4. Filiz Şahenk

1967 yılında Ankara’da dünyaya gelen Filiz Şahenk, Filiz makarna isminin sahibidir. Aynı zamanda Doğuş Holding yönetim kurulu üyesidir. Forbes verilerine göre açıklanan serveti 2,2 milyar dolardır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 5. Hüsnü Özyeğin

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 5. Hüsnü Özyeğin

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 5. Hüsnü Özyeğin

Türkiye’deki en zengin kişiler arasında 5. Sırada yerini alan Hüsnü Özyeğin, Fiba Holding yönetim kurulu başkanıdır. Güncel serveti 2,2 milyar dolardır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 6. Hamdi Ulukaya

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 6. Hamdi Ulukaya

 

Hamdi Ulukaya, 1972 Erzincan doğumlu Kürt asıllı girişimci ve iş adamıdır. Chobani Holding kurucu yöneticisidir. Amerika’da en çok satılan süzme yoğurt ürünlerinin üretildiği markanın sahibidir. Açıklanan serveti 2,1 milyar dolardır.

Türkiye’nin Zenginleri 7. Sırada Suat Günsel

Türkiye'nin Zenginleri 7. Sırada Suat Günsel

 

Yakın Doğu Üniversitesi kurucusu ve rektörü olan Suat Günsel, 2,1 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’ nin 7. En zengin kişisi olmuştur. Günsel, 1952 Kıbrıs doğumlu bir iş adamıdır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesinde 8. Sıra  Semahat Arsel

Türkiye'nin Zenginleri Listesinde 8. Sıra  Semahat Arsel

Türkiye’ nin en zenginleri listesi ilk 10’ da yer alan tek kadın isim olan Semahat Arsel, Koç Holding Yönetim kurulu üyesi olup, Vehbi Koç’ un kızıdır. Forbes verilerine göre açıklanan serveti 1,9 milyar dolardır.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 9. Mustafa Küçük

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 9. Mustafa Küçük

1963 Malatya’da dünyaya gelen LCW yönetim kurulu başkanı Mustafa Küçük, 1,8 milyar dolar serveti ile Türkiye’ nin 9. En zengin kişisi olmuştur.

Türkiye’nin Zenginleri Listesi 10. Sırada Nihat Özdemir

Türkiye'nin Zenginleri Listesi 10. Sırada Nihat Özdemir

1950 yılında Diyarbakır’ da dünyaya gelen Türk iş adamı Nihat Özdemir, Limak Holding yönetim kurulu başkanı olarak Türkiye’ nin en zenginler listesi Forbes 10. Sırada 1,8 milyar dolar serveti ile yerini aldı.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Enler, Haber
Plüton Hakkında Son Gelişmeler

Plüton diğer gezegenlerden farklı olarak, bilim insanlarını kendi hakkındaki görüşleri nedeni ile ikiye ayırıyor. 75 Yıl boyunca gezegen olarak kabul...

Bilim İnsanları Şeker Hastalığına Yeni Bir Tedavi Bulmuş Olabilir

Amerika Birleşik Devletlerin de çalışmalarını sürdüren bilim insanları, yaptıkları çalışmalar sonucunda diyabet hastalığına çözüm bulmuş olabilir. Washington üniversitesinde bulunan bilim...

Dünyanın En Uzun 10 Köprüsü

Hemen hemen herkes bir noktada bir köprü üzerinden geçer ama bu köprülerin çoğu bugün öğreneceğimiz dev köprüler kadar büyük değil!...

Kapat