Site Rengi

Yeni Döngü

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
YENİ DÖNGÜ

Saç dökülmeleri sadece erkeklerde değil aynı zamanda kadınlarda da görülmektedir. Kadınlarda saç dökülmeleri her zaman görülen bir vaka olmasa bile pek çok kadın, erkek tipi saç dökülmelerini yaşamaktadır. Özel bakım kürleri, vitaminler ve farklı yollar denenmesi durumunda bile saç dökülmesi yaşayan kadınlar son çare olarak saç ekimi işlemine başvurmaktadır. Bu durumda kadınlarda saç ekimi nasıl gerçekleşir ve dikkat edilmesi gereken önemli konular nelerdir?

Kadınlarda Oluşan Saç Dökülmesinin Nedenleri

Pek çok özel durum, kadınlarda saç dökülmesi problemini tetikleyebilmektedir. Kadın tipi saç dökülmesi olarak isimlendirilen bu dökülme tarzı, birçok kadının rastlayabildiği rahatsızlık olmaktadır. Nedenleri:

  • Bedene ağır gelebilen diyet uygulamaları
  • Gebelik
  • Aşırı derecede yaşanılan stres
  • Hormonal değişim ve çeşitli rahatsızlıklar
  • Genetiğe bağlı olan sebepler
  • Menepoz

Bu durumlar kadınlarda saç dökülmelerini tetikleyebilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Bazı kadınların yaşadığı durdurulamayan saç dökülmesinden kaynaklı olan açılmalar mutlaka saç ekimi gerektiren operasyon gerektirmektedir. Çünkü oluşan bu dökülmeler kelliğe doğru giden rahatsızlığa dönüştüğünden kafada açılan bölgeler ancak saç ekimi yaparak iyileştirilebilmektedir.

Kadınlar için uygulanmakta olan saç ekimlerinde, kadınların saçlarını tamamen kazımasına gerek duyulmamaktadır. Uygulama esnasında ilk olarak kafa arkasında iki kulağın arasına fark edilmeyen tarzda tıraş işlemi yapılmaktadır. Bu uygulama sayesinde saç ekimi operasyonunun yapıldığı bölgelerde hiçbir şekilde işlem yapıldığı anlaşılmamaktadır.

Kadınlarda Saç Ekimi Esnasında Anestezi İşlemi

Hasta için ağrı yaşamayacağı ve iğnesiz olarak enjeksiyon işlemi gerçekleştirilen lokal anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu işlemin ardından 0.6 mm çaplı ucu olan mikro motor foliküler üniteler, saçları yerinden çıkarmaya yardımcı olmaktadır.

Dökülme yaşanmış olan ve saç ekimi uygulaması için önceden belirlenmiş bölgelere mikro kanallar açılmaktadır. Saç folikülleri saçın çıkış yönü ve açısı göz önünde tutularak çok dikkatli bir şekilde tek tek bu kanallara ekilmektedir. Saç ekimi operasyonu, pürüzü olmayan keskin safir uçlar ile birlikte gerçekleştirilmektedir.

Saç ekimi, dökülmemiş saçların aralarına gerçekleştirilecekse bu adımda DHI tekniği üzerinden implanter yardımı ile saç ekimi uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kadınlarda saç ekimi uygulamasından önce mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi, tedavi için gerçekleştirilecek doğru planlama şekli olmaktadır. Böylece saç ekiminde bilgili ve tecrübeli doktorların gerçekleştireceği konsültasyon dikkate alınarak, doğru şekilde planlama üzerinden güzel saçlara kavuşulması mümkün kılınmaktadır.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Kadınca
Sabah Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalıdır?
Sabah Cilt Bakımı Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cildinizin daha güzel hale gelmesini sağlamak istiyorsanız cilt bakımı rutinlerinizi sabah akşam düzenli şekilde uygulamanız gerekiyor. Özellikle de sabah uyandığınızda...

Rahim Kanseri Tedavisi
Tüm Detayları İle Rahim Kanseri Tedavisi

Rahim kanseri tedavisi son yıllarda dünya kadınları için en çok görülen kanser tiplerinden birisidir. Rahim kanseri, HPV virüsünün rahimde tahribata...

En Sık Görülen Boşanma Nedenleri
En Sık Görülen Boşanma Nedenleri

Son yıllarda eşlerin ayrılma hızının artması sebebi ile herkesin dikkatini çeken husus, boşanma nedenleri oldu. Hemen her yerde bir boşanma...

Kapat