Site Rengi

Yeni Döngü

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?
YENİ DÖNGÜ

İş yerlerinde çalışanların “Kartuş dolumu nasıl yapılır?” aslında daha önce bu işlemi hiç yapmamış kişilerin cevabını merak ettiği sorular arasındadır. Bu işlem, yazıcıların çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir. İnkjet adı verilen yazıcılarda bu uygulama, direk hazır olarak temin edilen dolum setleri vasıtası ile yapılmaktadır.

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz setlerin içerisinden bir adet enjektör, dolum yapılacak olan mürekkep bulunmaktadır. İşlem ise mürekkebin şırıngaya alınıp ilgili üniteye aktarılmasından ibarettir. İşlem esnasında şırıngaya mürekkebi doldururken aceleci davranmamak çok önemlidir.

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Eğer hızlı ve acele bir şekilde hareket ederseniz dolum yapılması gereken ünite hava ile dolma riski ile karşı karşıya olacaktır. Bu yüzden şırıngayı doldurduktan sonra boşaltmadan önce içerisinde hava olup olmadığına da bakmanız gerekmektedir. Bu uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise doldurulan mürekkebin taşmamasıdır.

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Dolum işlemini ilk kez yapıyorsanız bulunduğunuz ortamı kirletebilirsiniz. Bu yüzden işlemi gerçekleştirdiğiniz yere gazete ya da her hangi bir kumaş sermek daha mantıklı olacaktır.

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Dolumu tam yapmak yerine yarım yaparsanız taşma riskinin de önüne geçmiş olacaksınız. İşlem sona erdikten sonra birkaç saat mürekkebin yazıcıdaki sünger tarafından emilmesini beklemeniz gerekmektedir.

Toner- Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

“Toner dolumu nasıl yapılır?” ‘ın cevabı karmaşık gibi görünse de aslında hiç öyle değildir. Bu işlemi gerçekleştirmek için öncelikle tonerin yan kısmında bulunan vidaları çıkarmamız gerekmektedir. Vidaların çıkması ile birlikte toneriniz görüntüleme ünitesi ve baskı kısmı olmak üzere ikiye ayrılmış olacaktır. İlk etapta içini temizlemek amacı ile merdane ve bıçakları o kısımdan almanız gerekmektedir. Bu temizliği yapma sebebimiz ise kağıda fazladan mürekkep geçmemesi içindir. Bu kısmı minik el süpürgesi aracılığı ile temizlemeniz mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Dekoratif Boya Uygulaması Nasıl Yapılır?

Temizleme işlemi sonlandıktan sonra merdane ve bıçağı yavaşça aynen geri yerine takmanız gerekmektedir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra toner tankı dediğimiz kısmın vidalarını çıkararak içerisindeki merdaneyi temizlememiz gerekmektedir. Daha sonra alt kısımda bulunan bıçağı da temizlemeyi unutmamalısınız. Bu işlemi de yerine getirdikten sonra toner tozunu tank dediğimiz bölümün sağ tarafında kalan kapağı açarak döküyoruz. Sonrasında da parçalara ayırdığımız tüm kısımları birleştirmeniz gerekiyor. Bu şekilde toner dolum işleminizi halletmiş olacaksınız.

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Nasıl Yapılır
Akvaryum Filtresi Nasıl Çalışır?
Akvaryum Filtresi Nasıl Çalışır?

Evde balık bakmak güzeldir, sevgi doludur, akvaryumlar evimize renk verir ancak akvaryum filtresi nasıl çalışır bunu da bilmek gereklidir 😊...

Prodüksiyon Nasıl Yapılır?
Prodüksiyon Nasıl Yapılır?

Prodüksiyon nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmeli? Prodüksiyon kelimesi ‘’yapım’ anlamında kullanılmaktadır. Bir sanat eseri düşünüldüğünde prodüksiyon bu eserin yapılması...

Kumaşta Dijital Baskı Nasıl Yapılır?
Kumaşta Dijital Baskı Nasıl Yapılır?

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde hemen herkesin aklından geçen kumaşta dijital baskı nasıl yapılır sorusudur. Modern çağın dünyasında teknolojiden uzak...

Kapat