Site Rengi

Yeni Döngü

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?
YENİ DÖNGÜ

Ev dekorasyonu konusunda en özel ve güzel seçenekler arasında yer alan ahşap boyama ürünler hepimiz için özel yere sahiptir. Transfer dekupaj nasıl yapılır sorusundan yola çıkarak ahşap boyama işlerinin temeline inmeye karar verdik.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır?

Ahşap boyama konusunda kullanılan birçok teknik vardır. Bunlar içerisinde dekupaj en çok kullanılan çalışmadır. Tabi dekupaj için de birçok uygulama tekniği de vardır. Siz kendi becerinize en uygun tekniklerle en güzel ahşap boyama örneklerini ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak biz sizler için bu sefer ahşap tepsiye transfer kağıdı ile dekupaj nasıl uygulanır konusunu anlatmak istedik. Tabi siz bu tekniği istediğiniz ahşap dekorasyon ürünleri için kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde Kolonya Nasıl Yapılır?

Hemen not düşelim, ahşap boyama ürünleri ev dekorasyonunda en sevilen ve beğenilen ürünlerdir. Bu özelliğinin yanında kendi becerileriniz ile bir sanat eseri ortaya çıkaracağınızı da unutmayınız. Sadece kendi evinizde kullanacak dekoratif bir ürün olmaktan ziyade, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz şık bir tasarım ortaya çıkabilirsiniz.

O halde, gelin kolay transfer dekupaj nasıl yapılır hep birlikte inceleyelim:

Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir?

Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Malzemeleri Nelerdir?

 

Transfer dekupaj uygulama konusunda ahşap yüzeyde en pratik çözümlerden birisidir. Şık bir tasarım ortaya çıkarabilmeniz için işte gerekli transfer dekupaj malzemeleri:

  • Ahşap Tepsi (öncesinde akrilik boya ile boyanmış olmalıdır. Dileğinize göre tepsi yerine, çeşitli ahşap peçetelikler, vazolar, tablolar da kullanabilirsiniz.)
  • 1 adet Kolay transfer kağıdı
  • Sünger
  • Desene uygun renkte akrilik boya
  • İnce uçlu fırça
  • Vernik

Kolay Transfer Dekupaj Teknikleri Nelerdir?

Kolay transfer dekupaj çalışması için öncelikle akrilik boyalı tepsiyi alıp, transfer kağıdını iç kısımda yerleşecek şekilde kesiyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken husus kenarları çok ince bırakmadan kolay uygulanabilir halde kesmektir. Sonrasında transfer kağıdı üzerindeki jelatini kaldırmanız gereklidir. Kağıdın uçlarının birbirine değmemesine özen göstermeniz gereklidir.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Dekupaj kağıdı üzerindeki jelatini çıkardıktan sonra tepsi içerisine tersten yerleştirin. Buradaki hassas nokta ise kağıdı serdikten sonra kesinlikle hava boşluğu bırakmadan düz zemin oluşturulmalıdır. Dilerseniz burada bir bez yardımı ile kağıdın üzerini geçerek tepsiye hava almadan yapışmasını sağlayabilirsiniz. Kağıdın yapışkan yüzeye sahip olması yüzeye kolay yerleşmesini sağlasa da ufak dikkatsizlik şekilde bozukluğa sebep olabilir dikkat etmek gereklidir.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Bir sonraki aşamada artık süngeri hafif ıslatıp kağıt üzerinde gezdiriyoruz. Bu arada süngerin geçtiği yerlerde kağıttaki renkli şeklin belirdiğini göreceksiniz. Kesinlikle kağıdı yıpratacak şekilde süngeri kullanmayınız. Aşırı ıslak ya da aşırı kuru sünger de işinizi görmeyecektir. Hafif nemli ya da ıslak bir süngerle dairesel hareketler yapılması kağıdın işlevi için yeterli olacaktır.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Süngerle nemlendirdiğiniz yüzeyi 20-30 saniye beklettikten sonra kuru bir bezle silin ve yavaş yavaş kağıdı kaldırın. Kaldırırken şeklin ahşap tepsiye çıktığından emin olun. Unutmayın yeterli düzeyde ıslanmış bir transfer kağıdı şekli sorunsuz tepsiye aktaracaktır.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Ahşap tepsiye çıkan desene uygun akrilik boya ile iç kısımları boyayabilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmak da yapmamak da sizin insiyatifinizde. Boya işlemi tamamlandıktan sonra tepsiyi kurumaya bırakın.

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

Güzelce kuruduğundan emin olduğunuz tepsiyi son olarak vernikleyin. Vernik sayesinde tepsi için kullandığınız desen parlak ve şık bir duruşa sahip olacaktır. Transfer dekupaj nasıl yapılır sorusuna cevap olarak hazırladığımız tepsiyi güle güle kullanın 😊

Kolay Transfer Dekupaj Nasıl Yapılır, Teknikleri Nelerdir?

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Nasıl Yapılır
Bilgisayara Format Nasıl Atılır

Genellikle bilgisayarımız yavaşladığı zaman, dosyaları temizler, gereksiz programları siler ve disk birleştirici gibi windows’un kendi içinde olan yöntemlerini deneriz. Ancak...

Sürpriz Elektrik Faturası ile Karşılaşmayın! Enerji Tasarrufu için Neler Yapabilirsiniz?

Ay sonu gelecek olan sürpriz bir elektrik faturası her kullanıcı için büyük bir hayal kırıklığı nitelindedir. Ayrıca evinizde elektrikle çalışan...

Evde Kolonya Nasıl Yapılır?
Evde Kolonya Nasıl Yapılır?

Son dönemler koronavirüs vakalarındaki sayı artışı nedeni ile en çok araştırılan konulardan birisi evde kolonya nasıl yapılır konusu olmuştur. Dezenfektan...

Kapat