Site Rengi

Yeni Döngü

Korkularınız Kâbusunuz Olmasın!

Korkularınız Kâbusunuz Olmasın!
YENİ DÖNGÜ

Endişe ve kaygı gibi duyguların yoğun yaşandığı günümüz koşullarında bireylerin kişilik ve düşünce yapıları artık korkularla bütünleşir oldu. Geleceğe, çevreye, dostluklara ve genel anlamda ilişkilere yönelik gelişen korkular, bireyin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyebilmekte. Yaşadığınız ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel koşulları da bu korkuları geliştiren önemli faktörler arasında yer alır. Dikkat edilmesi gereken nokta, duygu durum değişikliğine neden olabilen tüm bu korkuları kontrol edebiliyor olmanızdır. Korkularınız sizi değil, sizin bu duyguları yönetebiliyor olmanız gerekmektedir.

Korkularınızı Önemseyin Fakat Yaşam Sevincinizi Kaybetmeyin!

Korkuların üstesinden gelmek| olumsuz düşünce

Gelişen olaylara karşı oluşan korkular aslında çok doğal bir olgudur ve kontrol altında tutabildiğiniz takdirde, bu korkular zamanla kendiliğinden kaybolacaktır. Korkularınızın sizi esir aldığı düşüncesine kapıldığınız an, dikkat etmeniz ve önlem almanız gerekecektir. İlgili bir uzmana başvurarak hayatınızı olumsuz etkileyen tüm korkularınızın kolayca üstesinden gelebilirsiniz. Şayet önlem almadığınız takdirde, duygu durumunuz olumsuz yönde etkilenecek ve bu durum sizi depresif bir ruh haline sürükleyecektir. Bu durumun uzun süre devam etmesi halinde, daha büyük sorunlar baş gösterecektir. Bu yüzden korkuları önemsemek fakat hayatınızın içine fazla dahil etmemek çok önemlidir. Korkularınızdan dolayı yaşam sevincinizi kaybetmeyin. Üstesinden gelmek düşündüğünüz kadar zor değildir.

Korkularınız ile Yüzleşin!

Korkuların üstesinden gelmek| Yükseklik korkusu

Korkularınız aslında sizin düşüncelerinizde barındırdığınız ruh halinizdir. Olaylara bakış açınız düşüncelerinizde oluşan korkularınızın başlangıç noktasıdır. Yani siz nasıl bakıyor ve görüyorsanız, düşünceleriniz de o yönde gelişir ve korkularınızı besler. Düşüncelerinizde korkularınıza büyük bir yer vermeniz, sağlıklı düşünmenize engel olacaktır her zaman. Olumsuz düşündüğünüz her şey, zihninizi ve bağışıklık sisteminizi olumsuz yönde etkileyecektir. Bu durum yaşam sevincinize gölge düşürebilir. Bu yüzden hangi konuda olursa olsun, korkularınızın oluşmasını önlemek için her zaman olumlu düşünmeye gayret etmelisiniz. Buna rağmen korkularınız var ise, üstesinden gelmek için gayret gösterin.

Yükseklik korkusu, kapalı alan korkusu, sosyalleşme korkusu, ölüm korkusu, düşme korkusu ve daha nice korkular, bireyin kolayca üstesinden gelebileceği korkulardır aslında. Bu tür duygulardan kurtulmanın yolu, onlarla yüzleşmeyi öğrenmektir. Daha sağlıklı düşünebilmek ve yaşamınızın keyfini çıkarabilmek için korkularınızla yüzleşmeyi denemelisiniz.

Korkularla Yüzleşmenin Yolları!

Korkularınızın üstesinden gelmenin tek yolu bu duygular ile yüzleşmektir. Yükseklik korkunuz varsa, yüksek bir binanın penceresinden bakmaya çalışabilir, kapalı alan korkunuz varsa, arada bir uçakla seyahat etmeyi deneyebilirsiniz. Elbette her korkunun üstesinden tek başına gelmek zorunda değilsiniz. Daha ciddi olduğunu düşündüğünüz korkularınızı bir uzman eşliğinde yenebilirsiniz. Korku içinde yaşamak zorunda değilsiniz. Mutluluk, heyecan, huzur gibi duygular, korkularınızın diğer tarafındadır. Onları keşfetmek için çabalamalısınız. Korkularınıza tutsak olmayın.

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Kişisel Gelişim ve Psikoloji, Sağlık
orta kulak iltihabı belirtileri
Orta Kulak İltihabı Belirtileri Nelerdir?

Boğaz ağrısı, alerji, solunum yolu enfeksiyonu ve soğuk algınlığı sebebiyle orta kulak enfekte olabiliyor. Orta kulak ile bağlantısı olan östaki...

Ayak mantarı tedavisi nedir
Ayak Mantarı ve Tedavisi

Özellikle ayak parmaklarının aralarında görülen, kepekli ve kaşıntılı bir seyir izleyen ayak mantarı, tedavi edilmediği takdirde, yanma ve çatlaklara da...

Türkiyede Koronavirüs son dakika ölüm haberi geldi
Türkiye de Koronavirüs Nedeni İle İlk Ölüm Haberi Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklama da Coronavirüs tanısı konan 89 yaşındaki erkek bir hastanın hayatını kaybettiği...

Kapat