Site Rengi

Yeni Döngü

LG Yakın Zamanda Duyurduğu Yeni Amiral Gemisi V60 ThinQ 5G Hakkında Detaylı Bir Video Yayınladı

LG Yakın Zamanda Duyurduğu Yeni Amiral Gemisi V60 ThinQ 5G Hakkında Detaylı Bir Video Yayınladı
YENİ DÖNGÜ

Geçtiğimiz dönem çift ekranlı akıllı telefonların arasına LG V60 ThinQ 5G’de katılmıştı. Ancak bu cihaz diğer katlanan telefonlara göre biraz farklı. Çünkü bu cihazın ikinci ekranı bir kılıf gibi çıkarılıp tekrar takılabiliyor. Çift ekranlı yeni amiral gemisi hakkında LG, cihazın özelliklerini içeren detaylı bir video yayınladı.

Huawei ve Samsung yeni katlanabilir telefonlarını geçtiğimiz aylarda duyurdular. Bu sefer ise çift ekranlı cihazlar arasına LG V60 ThinQ 5G katılıyor. Yakın zamanda duyurulan cihaz hakkında LG detaylı video yayınladı. Bu telefonda diğerleri gibi çift ekranlı ancak diğerlerine göre oldukça farklı. Çünkü bu akıllı telefon direk olarak çift ekranla gelmeyecek, bir kılıf gibi 2 ekranlı katlanabilen bir telefona dönüşecek. Kullanıcılar da bu kılıf gibi 2. ekranı istedikleri zaman takıp çıkarabilecekler. Böylece cihaz hem kullanıcıların üstünde gereksiz rahatsız oluşturmayacak hem de rahat ve özgür bir kullanım sunacak.

 

LG V60 ThinQ 5G hakkında yayınlanan detaylı video da bazı özellikler dikkat çekiyor

Daha önce duyurulduğu gibi V60 ThinQ 5G cihazı 6,8 inç ekrana sahip olarak geliyor. Ayrıca belirtmek istiyoruz ki bu ekran boyutu cihazın ikinci ekran takılmadan önce ki boyutu. Son dönemlerde birçok güçlü amiral gemi telefonlarda gördüğümüz Snapdragon 865 işlemcisinin bu telefonda da kendine yer bulduğunu biliyoruz. Snapdragon 865, 5G teknolojisini destekleyen yeni nesil güçlü işlemcilerden. Cihazın kamera özelliklerine indiğimizde ise bizleri 64 MP ana kamera ve 13 MP bir diğer kamera karşılıyor.  Bu kameralara ek olarak arka tarafta ToF sensöründen oluşan üçlü kamera yer alıyor. Ön kameranın görüntü kalitesi ise 10 MP. LG’nin yeni amiral gemisinin önemli özelliklerinden birisi de yine kamerayla alakalı. Bu akıllı cihaz, 8K video kaydı yapabilmenize olanak tanıyor.

Video da ki dikkat çeken önemli özellikler ise mikrofonlar ve yine videolar ile alakalı. Firma V60 ThinQ 5G içerisine 4 adet mikrofon yerleştirmiş ve videolarda ki ses kaydı için bazı özellikler hazırlamış. Cihazın içerisinde Voice Bokeh özelliği bulunuyor. Bu özellik arka planda yer alan gürültülerin minimize edilip cihazın tamamen sizin sesinize odaklanması için geliştirilmiş. Ayrıca son dönemlerde oldukça popüler olan ASMR kayıt özelliği bu akıllı telefonun içerisinde yer alacak. Bildiğiniz gibi ASMR ile aşırı hassas şekilde karşı tarafa ses aktarımı veya ses kaydı yapılabiliyor.

LG V60 ThinQ 5G içerisinde Steady Cam adında dikkat çekici bir özellik daha yer alıyor. Videoda anlatıldığı üzere Steady Cam video çekimlerinde gereksiz sarsıntıyı amaçlı geliştirilmiş bir özellik. Bildiğiniz üzere hareket halindeyken veya eliniz titriyorsa video çekimlerinde telefonlar çok sarsılabiliyor. Bu durum ise görüntülerin kötü gözükmesine neden oluyor. İşte Güney Koreli dev şirkette bu durumu çözmek için Steady Cam adında bir özellik geliştirmiş. Ek olarak Steady Cam özelliğinin yanı sıra videolarda gereksiz gürültünün engellenmesi için de bir özellik geliştirilmiş. Nasıl ki aramalarda karşı tarafa gereksiz seslerin gitmemesi için ayarlar mevcutsa bu özellikte biraz onları andırıyor diyebiliriz. Son olarak çift ekranlı telefon LG V60 ThinQ 5G içerisinde Time Lapse Control özelliğinin de bulunduğunu belirtelim.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Akıllı Telefon
Honor 8A Prime Geliyor! İşte Özellikleri

2020 Yılına oldukça hızlı giren Honor firması, yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen lansman da tanıtımı gerçekleştirilen...

Fiyatı ve Özellikleriyle Dikkat Çeken Yeni Akıllı Telefon Honor Play 9A Duyuruldu

Honor Play 9A özellikleri resmi olarak duyuruldu. Xiaomi’nin alt markası Redmi gibi Honor’da Huawei firmasının alt markası olarak geçiyor. Son...

Xiaomi’nin Alt Markası Yeni Amiral Gemisini Tanıttı: Redmi K30 Pro

Yeni amiral gemisi Redmi K30 Pro resmi olarak duyuruldu. Redmi firması Çinli ünlü dev şirket Xiaomi’ye ait. Son zamanlarda coronavirüs...

Kapat