Site Rengi

Yeni Döngü

MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır 2020

MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır 2020
YENİ DÖNGÜ

Son günlerin en çok merak edilen konularından birisi MSÜ başvurusu nasıl yapılır 2020’ dir. Milli Savunma Üniversitesi’nde okumak isteyenler için mutlaka girişi zorunlu olan bu sınav, bu yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılacaktır. MSÜ sınavı, özellikle askeri statü kazanmak ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyenler için muhteşem bir fırsattır.

İlginizi Çekebilir: ÖSYM Sınav Tarihlerini Değiştirdi

MSÜ sınavı başvuru dönemi Ocak 2020’ de tamamlanmıştı. Nisan Ayında yapılması planlanan bu sınav için ÖSYM’den erteleme açıklaması geldi mi? Merak edilen MSÜ sınavı için bütün detayları şu şekilde sıralamak mümkündür.

MSÜ Sınavı Nedir? MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kendisi için hedef belirleyenler karşısına çıkan son dönemlerin en popüler sınavlarından birisi MSÜ Sınavı karşımıza çıkar. MSÜ başvurusu nasıl yapılır konusundan önce bu sınavı tanımakta yarar var. Bu sayede başvuranlar haricinde başvurmayı düşünecek olanlara da ayrıntılı bilgi vermiş oluruz. Peki, MSÜ sınavı nedir? Sınav kapsamında yer alan konular nelerdir?

MSÜ, 2016 yılında Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde kurulmuş olan askeri okuldur. Resmi anlamda 2017 şubat ayında Hava Harp Okulu’ nda yapılan törenle öğrencilerine kapılarını açmıştır. MSÜ bünyesinde kariyerine emin adımlarla ilerlemek isteyen öğrenciler için birden farklı alanda eğitim veren meslek yüksek okulları vardır. Sınav dahilinde; 40 Türkçe, 40 matematik, 20 sosyal bilimler ve 20 fen bilimleri olmak üzere toplamda 120 soru sorulur. Bu sorulara en yüksek cevap veren öğrenciler okula girmeye hak kazanırlar.

MSÜ Meslek Yüksek Okulları

Milli Savunma Üniversitesi;

 • Kara Harp Okulu-Ankara
 • Deniz Harp Okulu- Tuzla
 • Hava Harp Okulu-Yeşilköy
 • Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu- Balıkesir
 • Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu- Yalova
 • Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu – İzmir
 • Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu- Ankara ile birlikte;

Milli Savunma Üniversitesi

 • Kara, Hava ve Deniz Harp,
 • Atatürk Stratejik Araştırmalar,
 • Müşterek Harp,
 • Fatih Harp Tarihi Araştırmaları,
 • Alparslan Savunma Birimleri,
 • Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği,
 • Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri,
 • Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü ile öğrencilerine eğitim vermeye devam ediyor.

İşte MSÜ bünyesinde askeri eğitim alarak kariyerini bu yönde tamamlamak isteyenlerin girmesi gereken sınava MSÜ Sınavı denilmektedir.

MSÜ Başvurusu Nasıl Yapılır?

MSÜ başvurusu nasıl yapılır konusunda yapılması gereken, ÖSYM sitesinde yer alan başvurular sayfasında MSÜ sınav başvurusu yazan linkten formu doldurmak. 2020 yılında Ocak ayında yapılan başvuruların süresi tamamlandı. Planlanan sınav tarihi ise 30 Mart 2020’dir.

MSÜ Sınavı Ertelendi Mi?

Son günlerde ülkemizde koronavirüs tedbirlerinin alınması ile merak edilen sorulardan birisi de MSÜ sınav tarihine sayılı günler kala ertelendi mi sorusu oldu. Acaba MSÜ sınavı ertelendi mi?

ÖSYM’ nin yaptığı koronavirüs tedbirleri doğrultusundaki açıklamaları ile MSÜ sınav tarihi 3 Mayıs 2020 tarihine ertelendiği ifade edildi. Virüsle alakalı yeni tedbirlerin alınmasına istinaden bu tarihlerin tekrar değişebileceği belirtildi.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Haber, Nasıl Yapılır
Koronavirüs Riskinin Öğrenilmesi İçin Resmi Web Sitesi Kuruldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir web sitesi vatandaşların kullanımına sunuldu. Bu site ile vatandaşlara Koronavirüs hakkında bilgilendirme yapılması amaçlanıyor. Koronavirüs...

19 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Corona virüsü, çok hızlı bir şekilde dünya genelinde yayılıyor. Alınan tüm karantina önlemlerine rağmen yayılmaya devam eden virüs yüzünden, milyonlarca...

18 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

Corona virüsü, sebebi ile vaka sayısında artış devam ediyor. Alınan karantina önlemlerine rağmen hızlı bir şekilde yayılan virüs çok kısa...

Kapat