Site Rengi

Yeni Döngü

Netflix Freud Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Netflix Freud Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
YENİ DÖNGÜ

Netflix’in Freud dizisi ile bugünün en çok konuşulan TV platformu olmayı başardı. Psikolojik suç ve polisiye türünün bir örneği olan Freud, 19. Yüzyılda geçiyor. Özellikle de Sigmund Freud kimdir diye merak edenlerin izlemesi gereken dizi, gerçek olaylardan uyarlanmıştır. Freud’un bazı cinayet vakalarını çözmesi üzerine kurulan senaryoda kurgulanmış pek çok karakter de bulunuyor. Her ne kadar ünlü nöroloğun hayatına odaklansa da dizinin hikayesi her zaman gerçeklere dayanmıyor. Gelin, Netflix Freud dizisi hakkındaki detaylara daha yakından bakalım.

Freud Dizisi Konusu ile Cezbediyor

Netflix platformu üzerinden yayınlanan Avustralya yapımı dizinin konusu pek çok izleyen tarafından tam not aldı. Freud, özellikle de korona virüs vakaları nedeniyle evden çıkmayan kişiler için güzel bir dizi tavsiyesi oldu. Sigmund Freud kimdir diye merak edenler için de dizi adeta sürükleyici bir rehber niteliği taşıyor.

Avusturyalı nörolog ve psikanalizin kurucusu olan Freud, hayatı boyunca pek çok başarıya imza atmıştır. Öyle ki psikoloji bilimi Freud ve karşı görüşe sahip Jung tarafından bugünkü halini almıştır. Netflix yapımı dizide de Freud tarafından ortaya atılan psikanaliz kavramı irdeleniyor. Fakat bunu yaparken polisiye olaylardan faydalanılıyor. Freud dizisi, ünlü bilim insanının cinayetleri çözme şekline ve sürecine odaklanıyor.

Sürükleyici Bir Senaryo

Freud dizisi

Netflix Freud dizisi ile 2020 yılının Mart ayına damga vurmayı planlıyordu. Her ne kadar uluslararası bir yapım da olsa Freud, beklenenin çok üstünde bir izlenme oranına ulaşmayı başardı. Bunun nedeni de dizinin oldukça sürükleyici bir senaryoya sahip olmasından kaynaklanıyor. Dizi, her bir bölümünde gizemli vakaları izleyicinin önüne koyuyor. Üstelik bunu yaparken de olaylara psikanaliz kuramının öncüsü Sigmund Freud’un gözünden bakılmasını sağlıyor.

Hem başarılı bir polisiye hem de 19. Yüzyılın Avrupa’sını yansıtan bir dönem dizisi olan Freud, tüm bölümleriyle ekranlarda yerini aldı.

Dizinin Oyuncu Kadrosu

Freud dizisi, oyuncu kadrosuyla da aslında tanıdık yüzleri ekrana taşımayı başarmış. Avustralya yapımı dizide Sigmund Freud rolünde Robert Finster’i izliyoruz. Finster’e dizide Ella Rumpf, Fleur Salomé ve Georg Friedrich gibi isimler de eşlik ediyor. Her biri Avrupa’nın usta oyuncularından olan listede pek çok tanıdık sima da bulunuyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda ise korku filmleri yönetmeni olan Mervin Kren oturuyor. Dizi, Netflix platformu üzerinden ekranlara gelen ilk orijinal Avusturya dizisi olma imzasını da taşıyor.

Son Dönemin Popüler Netflix Dizileri

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Dizi, Netflix
The Rain Film İnceleme 1. Sezon 3. Bölüm

The Rain efsanesi devam ediyor. Ayrılmak üzere olan ekip yeniden birleşir ve bu kez daha bağlı daha güçlülerdir. Bazı ilişkiler...

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 2. Bölüm

The Rain, ilk bölümü incelemiştik ve çok heyecanlı, bir o kadar da ürkütücü konulara giriş yapmıştık. Virüsü durdurmak için çabalayan...

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 1. Bölüm

The Rain, Netflix yapımı bir film olup, ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. 2000’ li yılların başında teknolojinin gelişmesi ile ilgili...

Kapat