Site Rengi

Yeni Döngü

Remastered Oyunlar

Remastered Oyunlar
YENİ DÖNGÜ

Günümüzde oyunlar çok yüksek görüntü kalitesi ile tasarlanarak oyunculara sunuluyor. Her gün yepyeni farklı oyunlar karşımıza çıkarak oyun dünyamız da iz bırakmayı başarıyor.  Geçmişte oynadığımız ve unutamadığımız oyunlar elbette vardır. Oyun yapımcıları bunlara dikkate alarak günümüzün teknolojisi ile birlikte harmanlayıp “Remastered” olarak yeni versiyon gibi tekrar bizlere sunuyor.

Grafiği yeniden tasarlanan Remastered oyunlar daha eğlenceli bir hal alarak vakit geçirmemizi sağlıyor. Oyun dünyasının modası olan Remastered oyunlar geçmişte oynanan ve tadı damakta kalan oyunlar grubudur. Oyun oynamayı sevenler adına çok büyük bir fırsat olarak Remastered sistemi ortaya atılmış ve tekrar aynı şevki vermek adına grafiksel dizaynlar yapılmıştır.

Şimdi oyun severler için grafiksel gelişim gören, geçmişimizde efsane olan ve günümüzde Remastered olarak adlandırılan oyunlar hangileridir? Liste şeklinde açıklıyoruz.

Resident Evil 1

Resident Evil 1

Resident Evil 1

Oyun ilk çıktığında çok büyük bir yankı uyandırarak tüm dünya da en çok oynanan oyunlar listesine girmeyi başarmıştır. Resident Evil tüm oyuncuları etkileyerek bir tutku haline dönüşmüştür. Teknolojik gelişmenin sayesinde bu özel oyun Remastered oyunlar içerisine girerek oyuncuları ile daha güzel grafikler üzerinden tekrar buluşmayı başarmıştır.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Birinci oyunu gibi ikinci oyunu da en çok sevilen ve oynanan oyunlar arasında yer almıştır. Her daim tekrar tekrar oynayabileceğiniz bir oyun olarak Resident Evil 2 Remastered oyunlar içerisinde adından söz ettirmiştir. Harika grafikleri ile tam gerçekçilik bulunduran bu oyun sanki hiç oynanamamış gibi yeniden tasarlanmış ve tüm oyun severler ile buluşturulmuştur.

Resident Evil 3

Resident Evil 3

Jill Valentine’yi yönettiğimiz bu üçüncü seri en çok oynanan Resident Evil serisidir. Ayrıca en zor oyunlarından bir tanesidir. Oyuncular tarafından çok sevilen bir oyun olarak ortalığı kasıp kavuran bir üne sahiptir. Resident Evil 3 Remastered oyunlar dünyasına girerek tüm sevenleri ile tekrar buluşturularak yeniden heyecan ve zombi serüvenine başlamıştır. Mükemmel grafikleri sayesinde bu oyun dünya da eskisinden daha çok duyulacağına benziyor.

Commandos 2

Commandos 2

Savaş oyunu sevenler bu oyunu mutlaka oynamıştır. 2. Dünya savaşı serüveni bulunan bu oyunda taktiksel tarzda dikkatli bir şekilde düşmanlarınızı yok etmeniz gerekiyor. Düşman sınırları içerisine gizlice girerek verilen görevleri eksiksiz tamamlanması ile birlikte birlikler yenilgiye uğruyor.

Dokuz adet komando bulunan bu oyunda kontrolünü en iyi şekilde gerçekleştirmeniz şart.  Remastered yapılan bu oyunda görüntü kalitesi en iyi seviyeye getirilerek daha fazla zevk alma duygusu arttırılmıştır. Bu şekilde klasik oyunlar arasında yerini listenin ilk sıralarında yer alıyor.

God Of War 3

God Of War 3

Muhteşem bir oyun Remastered şeklinde tekrar sizler ile beraber. Bu oyunun ününü ve kalitesini herkes bilir. Savaş tanrısı olarak diğer tanrılara karşı koyan karakterimiz dişli savaşlar ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca Play Station 3 oynayan kişiler ilk olarak bu oyunu almışlardır. Çünkü bu oyun Play Station için çok özeldir ve vazgeçilmezdir. Oyun Remastered yaşayarak Play Station 4 için uygun hale getirilmiştir. Böylece daha güçlü ve iyi grafikler sayesinde God Of War zevki daha da artmıştır.

BioShock 1

BioShock 1

Harika bir hikâye ve harika bir görsel ile birlikte Remastered oyunlar arasında yer alan BioShock, oyun dünyasında adından sıkça bahsettirmeyi başarmıştır. Bir iş adamının kendi dünyasını kurma isteği ile başlayan hikâye de okyanusun derinliklerinde araştırmalar yapılır ve DNA ile oynayarak yepyeni canlılar üretilir. Bizler de bu dünya içerisinde savaşımızı onlara karşı vererek zafer kazanmaya çalışırız.

BioShock 2

BioShock 2

Birincisinin devamı olan Remastered oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Birinci hikâyesi ile oyuncuların ilgisini çeken BioShock, ikinci oyunu ile birlikte aynı şekilde tekrar ilgi çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle klasik oyunlar içerisine girerek Remastered olan bu oyun tekrar güzel grafikler üzerinden tüm oyun severler için sunulmuştur.

The Last Of Us

The Last Of Us

Bilinen en iyi oyunlar arasında yer alan ve tüm oyuncuları kendisine hayran bırakan oyunların başında The Last Of Us bulunuyor. Gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olan ve hikâyesi ile birlikte birçok detaya dokunan bu oyun da grafik bakımından gelişim görerek Remastered oyunlar arasında tekrar oyuncular ile buluşuyor.

Oyunda yıl 2033 ve tüm dünya bir virüsten dolayı tükenmiş haldedir. Salgın hastalık birkaç saat içerisinde insanları bir canavara dönüştürür ve yaşam oldukça zor bir hal alır. Fakat iki karakter var ki birisi orta yaşlarda bir adam ve diğeri hastalığa karşı bağışıklığı bulunan genç bir kız. Görevimiz bu kızı sağlık için gizlenmiş bir gruba ulaştırmaktır.

Call Of Duty 4 Modern Warfare

Call Of Duty 4 Modern Warfare

Modern savaşların en iyi oyunu olan Call Of Duty 4 Modern Warfare, grafiklerinin güçlendirilip Remastered yapılması ile birlikte tekrar oyunculara sunulmuştur. 3. Dünya savaşı konusu bulunan bu oyun terörist liderini öldürmek üzerine kurulmuştur.

Bu oyun ilk çıktığında çok büyük hayranlık uyandırmış ve seriler halinde devam etmeyi başarmıştır. Grafiklerin güçlenmesi ile birlikte Remastered olan bu oyun yeniden taptaze şekilde oyun dünyasına katılarak eskisinden daha çok yankı uyandırmıştır.

Assasin Creed 3

Assasin Creed 3

 

Assasin Creed serisini her oyuncu bilir. Gizli tarikatlar ve ajanlar bu oyun sayesinde ortaya çıkmıştır. Karakterimiz eski zamanlarda gizli bir ajan olarak verilen tüm görevleri yerine getirir. Böylece devlet içerisinde devlet nasıl yürütülür bu oyunda en iyi şekilde öğrenebiliyoruz. Bu oyunun serisi de çok sevilen ve her zaman büyük bir heyecan ile oynanan üretimlerdendir. Bu nedenle Assasin Creed 3 serisi de Remastered oyunlar arasında yerini almış durumdadır.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Uncharted: The Nathan Drake Collection

Uncharted oyununu oynayan herkes mutlaka sevmiştir. Play Station için özel tasarlanan bu oyun herkesin kalbini çalmayı başarmış ve seriye bağlamış özel oyunlar arasında yer alır. Hazine avcısı olarak oynadığınız bu oyunda aksiyon ve macera hiçbir zaman kesilmeyerek size oldukça zevk veriyor. Bu oyun da Remastered olarak oyuncular için tekrar gün yüzüne çıkmış ve gayet beğenilerek tekrar en iyi oyunlar arasında girmeyi başarmıştır.

Halo: Combat Evolved Anniversary

Halo: Combat Evolved Anniversary

Halo oyunu en iyi FPS oyunlarından bir tanesidir. Bu oyunda konu gelecekte bulunan evrensel savaştır.  İlk olarak 2001 yılında oyunculara sunulan Halo, günümüze kadar gelebilen en özel oyunlar arasında yer alıyor. Bu nedenle oyuncular için tekrar ve daha iyi bir heyecan vermek adına Remastered olan bu oyun yeniden listenin başında yer alan en iyi oyunlar arasında bulunuyor.

Dark Souls 1

Dark Souls 1

Çıkışı ile beraber birçok oyuncuyu kendisine bağlamayı başaran Dark Souls, daha sonraları bir seri haline gelmiştir. Oyunda gözlerinizi bir zindan da açıyorsunuz ve bu karanlık zindanlar içerisinde görevler yaparak yepyeni haritalar meydana getiriyorsunuz.

Zindan da oldukça zor bölümler bulunduğundan mutlaka sabırlı olunması gerekiyor. Haritayı açmak için çeşitli Boss’lar bulunuyor ve bu Boss’ları öldürdükten sonra diğer haritalara giderek farklı yerler de maceraya devam ediyorsunuz.

Oyunun içerisinde bazı checkpoint yerleri var ve öldüğünüz de buradan devam edebiliyorsunuz. Çünkü oldukça zorlu geçen oyun konusunda ölmek de normal sayılan durumlardan. Dark Souls bu yapısı ile beraber klasikler içerisine girdiğinden oyun üreticileri Remastered yaparak tekrar Dark Souls sevenlerle buluşturmuştur.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Oyun
İyi Pizza Güzel Pizza Mobil Oyunu
İyi Pizza Güzel Pizza Mobil Oyunu

Sabah, öğle ve akşam yemeğinde pizza yiyebilme potansiyeline sahip olduğunu düşünenler burada mı? İşte tam size göre bir mobil oyun!...

Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG

Playerunknown’s Battlegrounds yani herkesin bildiği ismi ile PUBG battle royal oyunun türünün en zirvede ki oyunudur. Oyun çıktığı ilk günden...

Mekanik Klavye Kullanımında Switch Farkları

Mekanik klavye oyuncular için ilk klavye tercihleri arasına yerleşmiş durumda. Bu klavyeler özellikle hızlı tepki süresi ve kulağa hoş gelen...

Kapat