Snapchat Uygulamasında Arkadaşım Beni Sildiğinde Nasıl Anlarım? - Yeni DöngüYeni Döngü

28 Şubat 2021 - 12:41

Snapchat Uygulamasında Arkadaşım Beni Sildiğinde Nasıl Anlarım?

Snapchat Uygulamasında Arkadaşım Beni Sildiğinde Nasıl Anlarım?
Son Güncelleme :

27 Kasım 2020 - 22:16

175 views

Snapchat kullanıcılarının merak ettiği konulardan bir tanesi, arkadaşları tarafından silindiğini nasıl anlayacağı olayıdır. 2011 yılında kullanıcılara sunulan bu uygulama kısa süre içerisinde oldukça fazla kullanıcıya hizmet vermeyi başarmıştır.

Bu zamana kadar pek çok kez güncellenen uygulamada, kullanıcıların arkadaşları tarafından silinip silinmediği konusu her zaman ön plana çıkmıştır.  Üstelik diğer uygulamalara göre farklı özellikleri bulunan Snapchat nedir? Özellikleri nelerdir? Detayına bir göz atalım.

Snapchat Uygulaması Nedir?

Uygulama, tüm kullanıcıların kolay bir şekilde video ve fotoğraf çekebildikleri önemli bir platformdur. Üstelik bu video ve fotoğrafların üzerine istenilen notların eklenme şansıda bulunuyor. Yapılan bu olaylar 1-10 saniye aralığında diğer kullanıcılar için paylaşılabiliyor.

Grup kurmak isteyen kişiler bu özellikten faydalanarak aynı esnada birçok kişiyle konuşulabiliyor. En dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi ise filtre sistemidir. Filtreyi kullanarak farklı ve dikkat çeken işler yapılabiliyor. Her yaşa hitap eden bu uygulama oldukça popüler denilebilir.

Snapchat Uygulamasının Kullanım Tekniği Nasıldır?

Snapchat kullanmak isteyen kişiler hesaplarını açtıktan sonra çıkacak olan ilk ekranda bulunan menüler üzerinden istediklerini yapabilirler. Bu kısımda isim, profil fotoğrafları, kullanıcıyı bekleyenler, arkadaşlar ve arkadaş ekle menüsü bulunuyor.

Arka ana kamera ve selfie kamerasını kullanarak çeşitli fotoğraf çekimleri yaptıktan sonra üzerinde çeşitli oynamalar gerçekleştirilmesi mümkündür. Bu noktada gayet eğlenceli fotoğraflar ortaya atılabiliyor. Çekilen resimler veya videolar için ekran sağdan sola kaydırıldığında efekt bölümü ortaya çıkıyor.

Tam 1-10 saniye aralında çekilen bu videolar 24 saat sonra otomatik olarak sistem içerisinden kayboluyor. Üstelik emoji ve yazı eklemesi de yaparak arkadaşlar için istenen mesajlar da verilebiliyor. Snapchat içerisinde video veya fotoğraf çekimi yaptıktan sonra yukarıda bulunan T işaretine basılabilir.

İşarete basıldıktan sonra üzerine yazı yazma imkânı sunulduğu gibi sürükleme yöntemiyle istenilen yere konulabilir. Bunun yanı sıra kişileirn kullanımlarına göre puanlar ve çeşitli ödüller de sistemde bulunuyor. Ödülün üstüne tıklandıktan sonra ne olduğu anlaşılabiliyor.

Kullanıcılar sistem içerisinde istedikleri zaman sohbet edebilirler. Ekranın sola kaydırılmasıyla birlikte sohbet ekranı bölümü ortaya çıkıyor. Arkadaşlar ile birlikte istenildiği kadar sohbet edilme durumu da söz konusudur. Buradan tekrar fotoğraf ve video gönderme şansıda tüm kullanıcılar için sunuluyor.

Böylece siz değerli kullanıcılar için Snapchat nasıl kullanılır? Sorusunu detaylı olarak cevaplamış olduk.

Snapchat Uygulamasında Video Çekimi Nasıl Gönderilebilir?

Video gönderme işlemi çok basit işlemden oluşuyor. Resim çekerken basılan butonun üzerine basılı tutularak video çekimi gerçekleşiyor. İstendiği takdirde hızlı ve yavaş duruma da getirilebiliyor. Sonrasında ise videonun hikayede paylaşılması açısından sağ alt tarafta yer alan tuşun üzerine basılması gerekiyor.

Snapchat Uygulaması Kullanıcıların İşine Nasıl Yarıyor?

Uygulama anlık mesajlaşma sistemini bünyesinde barındırıyor. Fotoğraf ve video çekimini kısa bir zaman diğer kullanıcılara gösterdikten sonra otomatik olarak sistemden kaldırıyor. Tüm kullanıcılar karşılıklı bir şekilde ses, yazılı metin, fotoğraf ve video gönderme hakkına sahiptir.

Snapchat Engelleme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Snapchat kullanıcıları herhangi bir kişiyi engellediğinde kişi arkadaş listesinde kaldırılmış olacaktır. Listeden silinen kişi hiçbir şekilde hikâyelere bakamaz ve mesaj gönderemez. Engellenen kişi kullanıcıyı yeniden arkadaş olarak ekleme şansını kaybeder.

Engelleme işlemini gerçekleştirmek için birkaç yöntem bulunuyor.  Kişi yakın zaman içerisinde snap yolladığını gördüğünüzde sohbet ekranına çıkan ismin üstüne uzun zaman basılı tutulmalıdır. Sağ üst kısımda belirecek olan çark sembolüne tıklanır.

Kişiyi, engelleme butonunun üzerine basarak engellemesini gerçekleştirin. Böylece engellenen kişi arkadaş listesinden silindiği gibi bir daha asla rahatsız edemeyecektir.

Snapchat Engel Kaldırma İşleminin Yapılışı Nasıldır?

Snapchat engel kaldırma işlemi, bahsettiğimiz engelleme işlemine benzer bir yöntemi bünyesinde barındırıyor. Snapchat ekranındayken aşağı kısma doğru inilir ve sağ üstte görünen çark üzerine tıklanır. Burada engellenen seçeneği olacaktır.

Engellenenler listesi içerisine girildikten sonra engellenen isimler görülecektir. Engeli kaldırılmak istenen kişinin sağ tarafında yer alan çarpı ikonu üzerine basılarak engelleme kaldırılabilir. Fakat engellemesi kaldırılan kişiler arkadaş listesi içerisinde olmayacaktır.

Snapchat Arkadaş Ekleme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Uygulamada arkadaşları aramak ve eklemek adına pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi eklemek istenilen arkadaşın kullanıcı adı aratılarak işlemin yapılmasıdır. Diğer yönteme bakıldığında ayarlar kısmından kontrol edilebilecek bir özellik üzerinden telefonunda yer alan kişiler rehberi uygulamaya bağlanabilir. Böylece rehberde olan kişiler direk uygulama içerisinde görünme sağlanmış olur.

Snapchat Arkadaşlarımın Arasında Beni Silenleri Anlamam İçin Ne Yapmam Gerekir?

Arkadaşların Snapchat’te beni engellediğini nasıl anlarım? Sorusu genel olarak kullanıcılar tarafından merak edilir. Arkadaş listesi içerisinde görülebilen ama Snaplerinin görülmediği arkadaşların silip silmediği konusu hakkında şüphesi olanlar sunacağımız yöntemleri kullanarak merak ettiklerini öğrenebilirler.

Yöntem şu şekilde gerçekleşiyor:

  • Uygulamaya giriş yapılır.
  • Ekranın en üstünde yer alan snap logosuna tıklanır.
  • Arkadaşlar olarak belirtilen buton üzerine tıklama yapılır.
  • Gelen arkadaş listesi açılır.
  • Sildiği düşünülen arkadaşın isminin üstüne tıklanır.
  • İşlemden sonra arkadaş bilgilerinin görüneceği bir pencere çıkar.

Bu kısımda arkadaşın kullanıcı adının tam yan tarafında bulunan snap puanının gözükmesi gerekir. Snap puanı gözükmediği takdirde Snapchat üzerinden sildiğini ya da engellediğini gösterir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Önceki yazıyı okuyun:
Siyaset Felsefesi Nedir? Siyaset Felsefesi Filozofları

  Siyaset biliminin ve siyaset felsefesinin temel konusunu siyaset oluşturur; ancak bu iki alanın siyasete yaklaşımları birbirinden farklıdır. Siyaset genel...

Kapat