The Rain Film İnceleme 1. Sezon 3. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

25 Ocak 2021 - 10:20

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 3. Bölüm

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 3. Bölüm
Son Güncelleme :

23 Mart 2020 - 15:12

40 views

The Rain efsanesi devam ediyor. Ayrılmak üzere olan ekip yeniden birleşir ve bu kez daha bağlı daha güçlülerdir. Bazı ilişkiler gün yüzüne çıkmaya başlarken, bazı sırlarda işaret vermeye başladı. İlerleyen bölümlerde bu konulara daha fazla açıklık gelecek gibi duruyor. Rasmus’un bıçaklanması ve Beatrice’in ona yakınlık göstermesi, Martin’de nasıl bir etki oluşturacak henüz beli değil.

Sezon 1: 3. Bölüm İnceleme

Simone, ikinci sığınakta bulduğu telefondaki mesaj üzerine İsveç’e gitmeye karar verir. Simone, Martinle konuşarak beraber gitmeyi teklif etse de Martin bunu kabul etmez. Bunun üzerine Simone, Rasmus’u da alarak sığınaktan ayrılır. Beatrice ve Lea uyandığında Simone ve Rasmus’un gittiğini öğrenirler. Martin onların, dünyayı kurtaracak olan babalarını bulmak için İsveç’e gittiğini söyler. Beatrice ise biz olmadan başaramayacaklarını söyleyerek onların peşinden gitmek ister. Martin buna karşı çıksa da Beatrice’e ilgi duyan Martin ister istemez kabul eder ve ekibi kalanlarını yönlendirir.

Ekibin nasıl bir araya geldiğine dair parça parça sahnelerde yer alıyor. Bu sahnelerden birinde Beatrice, Jean ve Lea, bir ekip olarak hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. Martin ise arkadaşıyla birlikte ormanda yemek ararken, Beatrice ve ekibine denk geliyor. Onların eşyalarını almak için tehdit ediyorlar. Bunun üzerine Beatrice, onlara yemek bulacağını söyleyerek eşyalarını kurtarıyor ve bir bahçeye götürüyor. Dediği gibi de yemek veriyor. O an Beatrice, Martin’e cilve yaparak dikkatini çekmeye çalışır ve bunda da başarılı oluyor. Gece uyuduklarında, Beatrice kalkar ve Martin’e giderek onunla seks yapar.

Simone’nin peşinden giden Beatrice, Jean ve Lea şehirde onları yakalar. Yolculuğa birlikte devam ederler. Ancak şehir çok tehlikelidir. Bir yerde mola verip yemek yedikleri sırada, aç insanlar basar. Jean ve Lea başka dükkanda bulunurken, diğer ekip kaçışmaya başlar. Ancak Simone, Beatrice ve Rasmus’u kaybeder. Martin ve Patrick da o sırada şehir merkezine ulaşmıştı. Ancak hava bozuyor ve yağmur yağmak üzereydi. Beatrice ve Rasmus bir eve girerler. Simone ise bir çocuğa denk gelerek, onu da alıp kiliseye girerler. Martin ve Patrick ise otobüse sığınırlar. Bu sırada Patrick kaldıkları ilk evde drone ile bulduğu ve anlamlandıramadığı küreyi yere atarak çalışmasına neden olur. Küreden hologram bir harita çıkar. Haritada bir duvarın olduğunu ve kendilerinde karantina bölgesi içinde olduğunu görürler.

Simone, çocukla ilgilenirken babası da gelir. Onlara yiyecek verir. Yağmur dindikten sonra adamla çocuk giderler. Ancak kiliseden çıkar çıkmaz aç insanlar onları görür ve yiyecekleri için saldırırlar. Bu sırada ekibin kalanı toplanmış Simone’u bekliyorlardı. Simone gelince hemen çıkmak için hazırlanırlar. Ancak aç insanlar arasında biri oraya gelerek, onlardan yiyecek ister. Adam, Rasmus’u rehin olarak aldığı an içeri Martin girer. Ancak aç adam, Rasmus’u bıçaklayarak oradan kaçar. Rasmus’u hemen alarak, yakınlardaki üçüncü sığınağa giderler. Ancak sığınağın kapısı patlatılarak açılmış. Her yer dağıtılmış, yağmalanmış ve hiçbir şey kalmamış bir halde. Burada kalmak zorundalardır. Bulduğu haritayı Simone’a gösteren Martin, duvarı işaret ederek virüsün durdurulmuş olma ihtimalinden bahseder. Mutlaka o duvara ulaşacaklarını da söyler.

Beatrice’de bir hikaye var ama henüz netlik kazanmadı. Çünkü hem ilk karşılaştıklarında Martin’e hem de Rasmus ile aç insanlardan kaçarken girdikleri evde aynı yalanı söyledi. İkisine de ilk gördüğü evi kendi yaşadığı ev olarak anlattı. İçeride anne ve babasını kaybettiğinden bahsetti. Bu yalanın neden ve hangi amaçla anlatıldığına ilerleyen bölümlerde denk geliriz sanırım.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
The Rain Film İnceleme 1. Sezon 2. Bölüm

The Rain, ilk bölümü incelemiştik ve çok heyecanlı, bir o kadar da ürkütücü konulara giriş yapmıştık. Virüsü durdurmak için çabalayan...

Kapat