Site Rengi

Yeni Döngü

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 6. Bölüm

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 6. Bölüm
YENİ DÖNGÜ

The Rain filminde bu bölümünde ağırlık olarak Patrick üzerine konu edinmiş. Film severlerin kafasını karıştıracak bir sahne var ki açıkçası ben bile çözemedim. Beatrice yağmur damlasına maruz kaldı ve o günün sabahı öldü. Ancak Lea, Martin ve Simone bir olaydan dolayı sağanak yağmur altında kaldılar. Ancak kimseye bir şey olmadı. İlerleyen bölümlerde bunun nedenine mutlaka ulaşacağız.

Sezon 1: 6. Bölüm İnceleme

İnsan eti yiyen grubun yanından ayrıldıktan sonra geceyi bir evde geçiren grup, yabancıların hala peşlerinden geldiğini düşünürler. Diğer sığınağa onlardan önce gitmeleri gerekir. Çünkü yemek ihtiyaçları ağır basar. Rasmus, gitmekte zorluk çektiğini söylediği için diğer sığınağa gidemez. Onunla birlikte Beatrice kalır. Martin ile Beatrice artık medeni bir konuşma yapmaları gerektiğini bilir. Rasmus ve Simone’dan hoşlandıklarını birbirlerine söyleyerek ilişkilerini arkadaşlığa dönüştürürler. Rasmus ve Beatrice hariç grubun diğerleri, sığınağa ulaşmak için yola çıkar.

Rasmus’un yarası normal sürecin çok ötesinde hızlı bir şekilde kapanır. Bunu fırsat bilen Rasmus, Beatrice ile birlikte kalmak için ekibe yalan söylemiştir. Baş başa kaldıkları zaman çok daha fazla yaklaşan ikili arasında sıcaklık üst seviyeye çıkar. Ekip ise sığınağa ulaşır. Ancak sığınağa daha önce girilmiştir. Kapısı kırılmadığı için Apollon’dan birilerinin kullandığını anlarlar. İçeride ki malzemelere bakıldığında çocuğunda olduğu bir ailenin varlığına işaretti.

Patrick, bir tablet bulur ve içerisinde onlarca video görür. Son videoya baktıklarında bu sığınakta yaşayan bir baba ve 8 yaşında ki kızın videosunu görürler. Videoda doktor bağışıklığı olan adamı denek olarak kullanmaktadır. Ancak virüs enjekte edildikten kısa süre sonra adam ölür. Doktor birine bağlanarak durumu aktarır. O kişi Frederic’tir. Başka denek varsa onda da denemesini ister. Doktor çocuk olduğunu söylese de Frederic ısrar eder ve küçük kızda ölür. Simone ise, dünyanın yaşadığı bu travmadan artık babasının sorumlu olduğunu anlar. Ancak bunu çözüm yolu aradıkları için yaptıklarına inanmak istiyor. Oradan gitmeye karar verdiklerinde yağmur başlamıştır ve mecbur o geceyi orada geçirmek zorundalardır.

Patrick üzerinden dönen bu bölümde, yağmurdan dolayı oluşan virüsün hemen öncesinden görüntüler geliyor. Patrick, esrar kullanan ve boş gezen biridir. Babası yağmurdan önceki gün ona bir araba alır ve bir daha eve dönmemesini söyler. Hayal kırıklığı ile evden ayrılan Patrick arabanın içinde sahilde bir yerde yine esrarını içerken, yağmur yağmaya başlar. Kafası dumanlı olan ve müzik sesi açık olduğu için dışarda olanları görmez ve duymaz. Kendine gelip dışarı çıktığında sahilde yüzlerce insanın öldüğünü görür.

Beatrice ve Rasmus yakınlığı tüm hızıyla devam ederken bulundukları yerde yağmurdan dolayı çatı su alır ve tam öpüşmek üzere iken Beatrice’in yüzüne su damlar. Rasmus onu hemen çekse de olan olmuştur. Rasmus ise onu teselli etmeye çalışır. Bu sırada sığınakta olan ekipte Patrick çok içmiştir ve yalnızlık depresyonuna girer. Dışarıda korunaklı bir yerde nöbette olan Simone’nin yanına gelir. Biraz konuştuktan sonra onu öpmeye çalışır. Patrick tarafından ona karşı koyduğu için itilen Simone yağmura maruz kalır. Patrick ise onu hemen vurması için Martin’e seslenir. Lea’da çılgın bir hareket yaparak, yağmurun altına Simone’un yanına doğru gider ve o da kendini yağmurun altına atar. Ancak ikisine de bir şey olmaz ve sığınağa girerek, tedbir amaçlı kendilerini bir odaya kapatırlar. Bu sırada Rasmus ve Beatrice ise birlikte olmuşlardır. Ancak yağmur kimseye hiçbir şey yapmamıştır.

Martin, Patrick’in yaptığı şeyi öğrenince onu kovar. O ise, kaldıkları yere döner ama kötü bir olayla karşılaşır. Rasmus ile geceyi birlikte geçiren Beatrice sabah yatağında ölmüş olarak bulunur. Beatrice, yağmurdan mı yoksa başka bir nedenle mi öldü? Yağmurdan ise diğerlerine neden bir şey olmadı? Bu soruların hepsi gizemini korurken, Rasmus onu sığınağa doğru götürür. Patrick koşar adım kaçmaya devam ederken, başına çuval geçirilerek yakalanır.

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Film, Netflix
The Rain Film İnceleme 1. Sezon 5. Bölüm

The Rain filminde korkunç olaylar devam etmektedir. Her bölümde yeni bir şaşkınlık geçiren ekibimiz, insanların insan yediği ve bunları da...

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 4. Bölüm

The Rain filmindeki ekibimiz yoluna yeni maceralarla devam ediyor. Vurulan Rasmus’u doktora götürmek için çok tehlikeli bir iş yaparlar. Sonucunda...

Freud dizisi
Netflix Freud Dizisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Netflix’in Freud dizisi ile bugünün en çok konuşulan TV platformu olmayı başardı. Psikolojik suç ve polisiye türünün bir örneği olan...

Kapat