The Rain Film İnceleme 1. Sezon 7. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

18 Ocak 2021 - 11:14

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 7. Bölüm

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 7. Bölüm
Son Güncelleme :

25 Mart 2020 - 23:27

57 views

The Rain filmin bu bölümü, ekibin Beatrice için üzülmeleriyle başlıyor. Kaçırılan Patrick, Apollon çalışanlarının eline düşmesi sayesinde, Rasmus’un virüse bağışıklığı keşfedilir. Ayrıca virüsün bir başka özelliğine daha tanık oluyoruz. Ekip ise Apollon merkezine götürülür. Sonraki bölümde nelerle karışılacağız, daha nasıl sürprizler çıkacak göreceğiz.

Sezon 1: 7. Bölüm İnceleme

Kaçırılan Patrick, arabada biri tarafından sorgulanır. Yabancılar tarafından sorgulandığını sanan Patrick, yanlış tahminde bulunduğu daha sonra anlayacaktır. Ondan arkadaşlarının nerede olduğunu öğrenmek isteyen adam işkence yapmaya başlar. Bu sırada sığınağa Beatrice’i getiren Rasmus, laboratuvara götürür ve onunla birlikte karantina odasına girer. Uyuduğu sırada sokakta gördükleri köpeğin yanında olduğunu ve bir ihtimal ondan virüs bulaştığından şüphelenirler. Rasmus, bir türlü onun öldüğüne ikna olmaz ve onu bırakmaz. Ancak Simone, çıkması gerektiğini söyleyerek odadan çıkartır.

Patrick, işkenceye dayanamaz ve arkadaşlarının nerede olduğu söyler. Kaçıranlar bilgiyi aldıkları gibi oraya giderler. Bu sırada Apollon’un karantina bölgesinde yaptığı bir çalışmadan görüntüler gelir. Yaklaşık 50 kişilik bir grup bir merkezde, Apollon yetkilisinin uzaktan erişimle aktardığı direktifleri dinler. İskandinav ülkelerin bu sorunu çözemediğine işaret ederek, bu hastalığın tek tedavisinin Apollon’da olduğunu söyler. Onlar, virüse karşı bağışıklığı olan insanları arıyorlardı. Virüslü bölgeye girecekleri için aradıklarını bulmadan dönmeye çalışmaları halinde, konuşma sırasında onlara verdiği nano kapsül içeren bir ilaç uydu yardımıyla aktifleşerek vücutlarına virüs enjekte edecekti ve orada öleceklerdi. Burada, Patrick’i kaçıran adamların Apollon’a çalıştıklarını anlıyoruz.

Rasmus, kimseye görünmeden sığınaktan ayrılır ve kaldıkları eve gider. O sırada telsizden Patrick’i kaçıran adamların konuşmalarını duyar. Yaşamak istemeyen Rasmus, onlara cevap vererek taş ocağının oraya gelmelerini söyler. Apollon’un adamlarının Patrick’ten duyduğu kadarıyla konuşanın bağışıklığı olabileceği düşüncesiyle oraya gider. Simone ise sığınaktan yanına drone’u da alarak, Rasmus’u bulmak için ayrılır. Patrick ve onu alan 3 kişi Rasmus’un olduğu yere gelir. O sırada bayılan Rasmus’u eve alırlar ve dışarıya da bir gözcü bırakırlar. Bu sırada bunu haber vermek için sığınağa dönen Simone, Martin ve Lea’nın Beatrice’i gömdüklerini görür. Yardım ettikten sonra onları da alarak Rasmus’u kurtarmaya giderler.

Bir oyun oynayarak gözcüyü tuzağa çekerler ve öldürmeden teslim alırlar. Telsizden Apollo’nun adamına konuşan Martin, adama karşılık arkadaşlarını ister. Ancak kabul etmez ve Martin adamı da alarak sığınağa geri döner. Apollon’un adamı Rasmus’u kaybetmek istemez ve onu götürerek virüse çare olmasını ve bu karantinadan çıkmayı ümit eder. İki tarafında gayesi aslında aynıydı. Ertesi gün yine haberleşen Martin, Rasmus’u istese de onun kendi isteğiyle geldiğini söyleyen Apollo’nun adamı bunu onlara anlatır. Bunun üzerine Simone, adam ile yalnız başına görüşme teklifinde bulunur.

İkili belirledikleri noktaya gelirler ve Apollo’nun adamı uzun süredir aradıkları adamın Rasmus olabileceğini söyleyerek onu bırakmak istemez. Ona virüs enjekte ederek bağışıklığını test edileceğini ve dünyayı kurtaracağını söyler. Ancak Simone buna karşı gelir. Martin ve Lea o sırada onların adamı İvan’ı getirir ve Rasmus’u vermemesi durumunda onu öldüreceğini söylerler. Takas için Rasmus’u getirirler ve takas gerçekleşir. Ancak Rasmus, ısrarla oraya gitmek ve gerekirse ölmek ister ama Simone her şeyin, ölen herkesin onun için öldüğünü söyleyerek bir nebze de olsa anlamasını sağlar.

Rasmus kabullenmiş gibi yaparak, daha fazla kimse ölmesin diye Lea’nin elinde bulunan, daha önceden Simone’un sığınakta doktordan aldığı virüslü iğneyi alır ve kendisine enjekte eder. Yere düşen Rasmus’u herkes öldü zannederken çok geçmeden ayağa kalkar. Apollo’nun aradığı adam sonunda bulunmuştu. Rasmus ve diğerleri Apollon’a gitmek için arabaya binerler. Ancak İvan arabaya sığmadığı için bölgede kalır. Çok mutlu olan ve bir umut olacağını düşündüğü Rasmus’u alnında öper. Çok geçmeden İvan’a virüs bulaşmıştır ve ölür. The Rain bize yine bir sürpriz yaparak, virüsün başka bir yönünü daha gösterir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
The Rain Film İnceleme 1. Sezon 6. Bölüm

The Rain filminde bu bölümünde ağırlık olarak Patrick üzerine konu edinmiş. Film severlerin kafasını karıştıracak bir sahne var ki açıkçası...

Kapat