The Rain Film İnceleme 1. Sezon 8. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

25 Ocak 2021 - 09:17

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 8. Bölüm

The Rain Film İnceleme 1. Sezon 8. Bölüm
Son Güncelleme :

08 Nisan 2020 - 16:31

50 views

The Rain filmin ilk sezonunu bu bölüm ile kapatacağız. Çok ilginç sahnelere hazırlıklı olun. Virüsün şirketlerce nasıl yayıldığını ve daha sonra da çözümü için nasıl pazarlıklar yapıldığını çok güzel anlatan bir sezon finali oluyor. Rasmus, vücudundaki virüsün değişerek güçlendiğini ve bir silah gibi kendisine zararı olmadan başka insanlara da bulaştırdığını öğreniyor.

Sezon 1: 8. Bölüm İnceleme

Rasmus ve arkadaşlarını alarak duvarın arkasında bulunan Apollon merkezine giden Simone, yolda giderken babasının dediklerini hatırlar ve Rasmus’u ne olursa olsun korumak ister. Merkeze girerken müthiş bir koruma ve dezenfekte ile karşılaşan ekip şaşırır. Apollon görevlisi Simone ve Rasmus’u içeride birinin beklediğini söyleyerek yönlendirirken, diğerlerini de sığınağa yollar. İçeri girdiklerine babasını gören Simone, ona kızgınlığını gösterirken Rasmus bayılır. Kontrol ve test için Rasmus’u doktora teslim eden Frederik, Simone’u da bekleme odasına gönderir.

Simone odada beklerken babası Frederik girer. Simone kızgınlığını ve 6 yıl boyunca neden kendilerini yalnız bıraktığıyla ilgili konuşurken, babası onu kameraların olmadığı bir yere çeker.  Çünkü Frederik’in herkesten gizlediği bir şey vardı. Bu sırada sığınağa giden ekip etrafla ilgilenirken, Lea, duş almakta olan Jean’ı görür. Büyük bir şok ve sevinçle ekibin yanına gelirler. Jean olanları ve yaşananları anlatırken içeriye Apollon’da görevli biri girerek bir takım ilaçlar getirir. Ek besin olduğunu söylediği ilaçlar aslında Apollon tarafından geliştirilen bir türlü silahtı. İlk başta içmek istemeseler de sonunda onlarda içerek, artık Apollon merkezinde mahkum kalmalarının ilk adımını atmış oldular.

Frederik Ailesi İçin Her Şeyi Yapar

Frederik, virüsün ilk ve en saf halini oğlunda denemişti ve onu taşıyıcı yapmıştı. Dünyanın başına gelen bu korkunç yanlışlığın tek çözümü Rasmus’taydı. Babası sürekli kaçar cevaplar ile kızının sorduğu soruları ertelerken, aslında onları korumak istediğini ve hep bunu amaçladığını söyler. O sırada babasının onların yanından ayrıldığı zamanlardan bir sahne gelir. Rasmus gece babasını gördüğünü söylediği zaman, aslında doğru söylemişti. Frederik karantina bölgesinde ki sığınakları arama faaliyetlerinde bulunmuştu. Yanındaki Apollon’dan bir doktora içeride kimsenin yaşamadığını söyleyerek orayı haritadan silmişti. Aslında o çocuklar 6 yıl boyunca babalarının sayesinde yaşamıştı.

Kendine gelen Rasmus’tan doktorlar salya örneği almak isterler. Ancak buna karşı çıkar ve zorla kullanıldığı sırada doktorun parmağını ısırır. Bu sırada Frederik, Simone’u bir yere çekerek olayın ciddiyetini anlatır. Buradan bir şekilde kaçmaları gerektiğini ve Rasmus’u asla onlara vermemeleri gerektiğini söyler. Çünkü virüsün tedavisinde kullanılacak aşının yapımı için Rasmus’un ölmesi gerekecekti. Aslında Frederik, bu yüzden çocuklarını görmeye gelmemiş, bu yüzden o sığınakta kimse yokmuş gibi yapıp kapatmış ve sırf o yüzden onun yerine geçebilecek bir insan aramak için yüzlerce insanı öldürmüştü.

Rasmus’ta Bulunan Virüs Mutasyona Uğrar

Oradan kaçmak için plan yapan Frederik, Rasmus’un yanına giderek ameliyatı devralmak ister. Ancak içeriye girdiğine elini ısırdığı doktorun virüse maruz kaldığını ve öldüğüne şahit olur. Frederik oğlundan salya örneği alarak virüsün durumunu inceler ve artık çok geç olduğunu, ondaki virüsün mutasyona uğradığını ve panzehir olamayacağını anlar. Bunun üzerine virüsü silah olarak kullanmak için üreten Apollon’un sahibini arayarak virüsün genel merkeze bulaştığını ve kapatmaları gerektiğini söyler. Oğlundaki virüsün artık bulaştırıcı özelliği olduğunu söylese de onu ikna edemez ve bir ekip göndererek Rasmus’u aldıracağını söyler.

Tam kaçmaya hazırlanırken yaşanan bu olay nedeniyle artık Rasmus ile yan yana gelemezlerdi. Bu yüzden kaçma planlarını ertelemek zorunda kalır, ancak Simone kardeşini orada tutmamakta kararlıydı. Rasmus’u oradan çıkarmakta kararlı olan Simone, aynı zamanda sığınakta bulunan arkadaşları da uyararak oradan çıkmalarını sağlar. Kapılar kilitlenmiştir ancak bir müddet havalandırmayı tıkarlarsa kapılar açılacaktı.

Simone, Rasmus ve Arkadaşları Apollon’dan Kaçarlar

Rasmus, yanından geçtiği herkese virüsü bulaştırarak öldüğünü görünce tüm askerler onu bırakmıştı. Simone onu alarak koruyucu maske takmasını söyler ve o şekilde yanına alarak, ekip ile buluşur. Beraber araba ararlarken karşılarına babası gelir ve gitmelerine engel olmaya çalışır. Hatta o kadar kararlıdır ki silah çekerek durdurmaya çalışır. Bu sırada oğlu Rasmus’u vurmak ister. Ancak önüne geçen Martin’i vurur. Bu kargaşadan yararlanan Simone babasına vurur ve arabaya atlayarak oradan uzaklaşırlar.

Girdikleri kapıya doğru süratle ilerlerler. Kapıda onları buraya getiren askerle karşılaşırlar ve çıkmalarına engel olur. Çünkü çıkarlarsa, sığınakta içtikleri o ilaç yüzünden hepsi ölecekti. Sadece Rasmus ve Simone o ilaçları içmemişti. Eğer isterlerse onlar arkadaşlarını bırakıp, geldikleri yere kaçabilirlerdi. Ancak onlar tek başlarına gitmez ve ekiple birlikte geri dönerler. Apollon’dan uzak ama karantina bölgesinde de olmadan ilerleyeceklerdi.

Virüsün Çıkışı ve Pazarlanması

Filmin son sahnesinde ise adeta virüslerin neden ve nasıl çıktığının ayrıntılarını veriyordu. Önce virüsü Apollon’un bulut teknolojisi adını verdiği sistemle insanların üzerine yağdırıp, sonra büyük para babalarına da çözümü satmak için kurulan bir düzeni gösteriyor. Ancak bu düzenin kilidi Rasmus’tu ve onu mutlaka bulmaları gerekiyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
Hayatta Kalma Temalı 10 Muhteşem Bilimkurgu Film

Bilimkurgu filmleri konuları bakımından çok çeşitli alanlara yayılmış durumdadır. Korkudan romantizme, devrimden kıyamet senaryolarına kadar geleceği tasvir ederken iyi kötü...

Kapat