The Rain Film İnceleme 2. Sezon 1. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

25 Ocak 2021 - 09:19

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 1. Bölüm

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 1. Bölüm
Son Güncelleme :

06 Nisan 2020 - 15:34

92 views

The Rain filmin ikinci sezonu bu bölümle birlikte başlıyor. Rasmus’un vücudunda olan virüs ile dünyayı kurtaracaklarını sanan Apollon yetkilileri hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaşırlar. Virüs artık o bildikleri virüs değildi. Rasmus’u ele geçiren ama onu öldürmeyen aksine bir silah gibi güçlendiren virüse dönüşür. Bu sezon virüsle ve virüsün Rasmus’a yaptıkları ile ilgili çok daha detaylı sahnelere konuk olacağız.

Sezon 2: 1. Bölüm İnceleme

İlk sezonun sonunda Apollon’dan kaçarken bıraktığımız ekip, Öresund köprüsüne giderken peşlerine araçlar takılır. Müthiş bir kovalamadan sonra tam atlatıldığı sanılırken karşılarına Frederik ile birlikte Apollon’dan askerler çıkar. Frederik, Apollon’un başındaki adam olan Sten’in emirlerine rağmen kızıyla konuşmaya gelir. Rasmus’un hiçbir şekilde bu bölgeden çıkmaması gerektiğini, çıkarsa tüm insanlığın öleceğini söyler. O sırada gizli bir şekilde Simone’a koordinatların yazılı olduğu bir kağıt verir. Bu koordinatlarda ki kişilerin Rasmus’u virüsten öldürmeden kurtarabilecek tek kişiler olduğunu, eğer onlarda başaramazsa Rasmus’u öldürmesinden başka seçeneğinin olmadığını söyler. Bu sırada Sten’in adamı uyarılara rağmen kızının yanından ayrılmayan Frederik’i vurur.

Frederik vurulduktan sonra, Rasmus’da bulunan virüs duygu değişiminden dolayı aktifleşir ve yanında duran dört asker virüse maruz kalarak ölür. O sırada Martin ve Patrike’de diğer askerlerin icabına bakar. Kargaşadan yararlanan ekip arabaya atlayarak oradan uzaklaşır. Aracı kullanan Martin bir müddet uzaklaştıktan sonra diğerlerinin ormana kaçmasını söyler ve yola devam eder. Araç yolda giderken atlayarak peşindeki adamlardan kurtulur. Sten, Rasmus’un mutlaka durdurulması gerektiğini aksi durumda virüsü kontrol etmeyi öğrenirse kendilerinin yapmaya çalıştığı silahı kaybetmiş olacaklarını söyler.

Ekip koordinattaki yere gitmek için plan yapar. Roskil yakınlarında bir yeri işaret ediyordu. Şuan da bulundukları yerdin yakınlarındaki bir sahil kasabasına giderek, oradan bir tekne ile Koge körfezini geçerler. Kıyıya çıktıkları yerin 15 km uzağında olan Roskil’e yürüyerek ulaşmak zorunda kalacaklardı.

Roskil’e ulaştıkları sırada Fie ve Anders’i görürler. Bir ağacın altında değişik bir madde salgısından örnek almaktadırlar. Yardım edecek kişinin onlar olduğunu düşünerek yaklaşırlar. Ancak “kontamin”” bölgesi ilan edildiğini, buradan gitmeleri gerektiğini ve aradıkları kişilerinde kendileri olmadığını söyleyerek işine devam ederler. O maddeden örnek aldıktan sonra etrafa zehir saçmaması için maddeyi ateşle yakarlar. Ancak bu işlem sırasında Rasmus’ta bir şeyler olur. O maddelerin yanmasıyla birlikte Rasmus inanılmaz bir acı çekmeye başlar.

Rasmus’u hemen oradan uzaklaştırarak korunaklı bir yere aldıklarında aslında Fie ve Anders’in de Apollon’da çalıştığı ve Frederik’in çocuklarını öldüğünü söylediği için virüsün ilk halini taşıyan oğlunu muayene edemediklerinden bahseder. Şimdi o çocuk karşılarındaydı ve Rasmus’u muayene etmek, hem onu hem de insanlığı kurtarmak için kendi üslerine götürür. Fie ve Andersen Apollon’dan bağımsız olarak virüsü durdurmak için araştırmalar yapan bir üs kurmuşlardı. Rasmus’un sıfır numaralı hasta olduğunu ve virüsü ölmeden taşıdığını gördüklerinden hemen laboratuvara alırlar. Çok korunaklı bir üs ve güvenlik sayesinde Apollon’un burada olduklarından haberleri dahi olmayacaktı.

Bu üstte daha önceden Apollon’da çalışmış onlarca bilim insanı bulunuyor. Hepsi Apollon’un insanları yok yere öldürdüklerini görünce ayrılmışlar. Bulundukları yerin üzerinde elektronik kalkan kurarak, haritalarda kendilerini yok etmişler. Sinyal bozucularda bölgeye gelebilecek droneların görüntü almasını engelliyor. Bu sayede de bunca zamandır burada bulunup, araştırmalarına devam edebilmişler.

Üssün sorumlusu Jakob, Rasmus’tan kan örneği alarak virüsü inceler. Onlara yardım edebileceğini ancak birkaç test daha yapacağını söyler. Bu sırada Fie ile yalnız kalan Jakob, çocuğun bel kemiğinden sıvı alacağını söyler. Fie, virüs taşıdığı için onun öleceğini söylese de Jakob sonuçta o virüsün çıkacağını söyler. İşin ne kadar riskli olduğunu onlara söylemeden bu işlemi yapmak ister.

Bu merkezde Jakob’un kardeşi de bulunuyor ve solunum güçlüğü çektiği için diğerlerinden uzak şekilde bir yerde karantinada bulunuyor. Onunda oradan kurtulabilmesi için Rasmus’tan çıkacak sonuç önemli. Fie, Simone’a yaptığı araştırmaları anlatır ve virüsün, bulunduğu kişiyle ortak yaşadığını ve bazı organizmalar ile bağ olduğunu bulmuşlardı. Bu yüzden de ağaçta ki o madde yanarken Rasmus acı çekmişti. Bunun neden ve nasıl olduğunu, nasıl önüne geçeceklerini tam olarak bulamamışlardı.

Rasmus’un omuriliğinden sıvı almak için operasyona alınmasından önce Jakob virüs hakkında bilgi veriyor ve eğer Rasmus’ta ki virüs ilk halini koruyorsa diğer tüm türleri savaşarak yok edebilecekti. Rasmus’u operasyona aldıklarında Simone, Martin’in yanına giderek uzun zamandır istediği sevişmeye başlar. Rasmus, operasyonun başında kendini kötü hissettiğini ve ateşinin çok yükseldiğini söylese de Jakob onu dinlemez işine devam eder. Omuriliğinde belirlediği yerlerden birine iğne ile girerek kan çekmeye başlar, ancak Rasmus inanılmaz acı çeker. Jakob, iğneyi çıkarttığında ne kan, ne de omurilik sıvısı hiçbir şey gelmez, sadece ve sadece virüs vardır. Virüs tüm vücudu ele geçirmiş ve adeta kendi vücudunu oluşturmuştu. Bir anda ağaçta bulunan o maddeler gibi her yana saçılan virüsler oradaki herkesi yok eder.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
Netflix Nisan ayı içerikleri
Netflix Nisan Ayı İçerikleri

Dünyanın en popüler TV platformunda Netflix Nisan ayı içerikleri de merakla bekleniyor. Platform üzerinden 2020 yılının Nisan ayında yayınlanacak olan...

Kapat