The Rain Film İnceleme 2. Sezon 2. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

25 Ocak 2021 - 09:32

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 2. Bölüm

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 2. Bölüm
Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 22:36

85 views

The Rain filmin ikinci sezonu fırtına gibi başlamıştı. Rasmus artık büyük bir silaha dönüşmüştü. Çevresinde bulunan herkesi yok etmişti. Bu bölümde büyük uğraşlarla aldıkları Frederik’in bilgisayarında virüs ile ilgili aranan bilgileri bulurlar. Ancak Apollon’da bilgisayardaki chip sayesinde Rasmus ve arkadaşlarının yerini bulurlar.

Rasmus’a test yaparken virüsün tepki göstererek odada herkesi öldürmesinden sonra Simone gelir. Rasmus’un ilk başta hareket etmediğini görünce içeri girmek ister. Tam o sırada Rasmus uyanır ama hiçbir şey hatırlamaz. Simone o ve diğerlerine olayın gerçekleşmesiyle ilgili yalan söyler. Jakob’un aldığı numuneyi düşürüp etrafa virüs yaydığını, bu sırada Rasmus’un arkadaki oda da bulunduğu yalanını uydurur.

Bir tek Fie o odada bulunmuyordu ve o bilim insanlarından sağ kalan sadece o oldu. Odayı otomatik dezenfekte ederek, ölüleri alıp gömerler. Ancak ekipte hala bu olayın nasıl olduğu ile ilgili şüpheler vardı. Bu sırada Simone Fie’yi bu virüsü yok etme konusunda ikna etmeye çalışsa da kendisinin bu konuda o kadar bilgiye sahip olmadığını ve yapamayacağını söyler. Simone ise babasının bilgisayarından bahseder ve eğer onu bulabilirse içinde virüs ile ilgili bilgilerin olabileceğini söyler.

Simone, Martin’i de alarak yaşadıkları eve gidip babasının bilgisayarını almak için harekete geçer. Bu sırada tüm yaşananlara tanık olan Sarah abisinin mezarına gider. Ekip henüz Sarah’ı görmemiştir. Sarah küçükken geçirdiği bir hastalık yüzünden bağışıklık sistemi çöker. Bu yüzden en ufak bir nezle dahi olsa hayatı tehlikeye girer. Doktorun yanında hastalığını öğrendiğinde, ailesinin söylediği ve onlara ayak bağı olacağı imasını çıkartan Sarah o anı hiç unutmaz.

Simone ve Martin Apollon tarafından görünmemek için ormanlık, dar yollardan ilerlerler. Ancak bir drone onları fark etmiştir. Sonra bir kulübe görürler su almak için durakladıkları sırada oranın sahipleriyle karşılaşırlar. Bu arada Martin yola çıktıktan sonra ekibe öncülük yapmasını istediği Patrike, kendisini biraz fazla kaptırdığı için komik sahnelere sebep veriyor. Üssü gezen Patrike işe yarayacak bir silah bulmaya çalışır. Gizli bir geçit ve geçitte de bir tünel bulur. Orada bir süre yürüdükten sonra kapısı açık bir oda görür ve içeri girer. İçeri de eski bilgisayarlar, DVD’ler gibi şeyler görür. Bunların arkasında bir gizli oda daha vardır. O oda da bir sandık içinde manyetik bir silaha benzeyen bir şey bulur.

Martin ve Simone, karşılaştıkları insanlar ile oturup bir şeyler içmeye ve konuşup, tanışmaya başlarlar. Muhabbet uzar, içkiler içilir ve Martin biraz sarhoş olarak bu gece burada kalmaları, sabahta yola çıkabileceklerini söyleyerek odaya girerler. Bir müddet sonra Simone su almak için çıktığında evdekilerin konuşmasına şahit olur. Apollon buraya gelmiş ve onlara aradıkları insanların resimlerini vermişler. Onları görmeleri halinde ise haber verilmesini istemiş. Ancak Johanne haber vermek isterken Klaus buna karşı çıkar. Martin’i uyandırmaya gidip tekrar salona geldiğinde Johanne ile karşılaşan Simone, masadaki tüfeği kaparak kadına doğrultur. Merdivenlerden de Klaus elinde bir silah ile Simone’a doğru gelir. O sırada Simone elindeki tüfeği Johanne’ye doğru ateşleyerek onu vurur. Klaus ise tam ateş edecekken Martin gelir boğuşma başlar. Bu sırada Klaus da vurulur.

Sarah, virüsün çıktığı o ilk zamanlardan bir sahne hatırlar. Ordu yağmura maruz kalmayan herkesi, virüsün görüldüğü yerden çıkartırken Sarah, Jakob ve ailesi de orada bulunurlar. Yapılan kısa testler ile geçişlere izin verilir. Anne ve Babası kısa süren testleri geçerler. Sıra Sarah’a gelir ancak bağışıklık sisteminde ki bozukluğu virüs olarak algıladıkları için onun geçişine izin vermezler. Ancak ailesi çocuklarıyla kalmak yerine oradan ayrılmayı tercih eder. Sarah’ı bırakmayan Jakob ise onu da alarak geri döner.

Yol boyunca öldürdüğü kadının etkisinden kurtulamayan Simone ile Martin nihayet hedefledikleri yere gelmişti. Ancak kötü bir sürprizle karşılaşırlar. Apollon’da görevli askerler evin oradaydı. Simone arka taraftaki girişi kullanarak içeri girer. Bu sırada da Martin her ihtimale karşı askerlerin içeri girmesini engellemek için dışarıda bekler. Askerlerin dikkatini dağıtmak için ateş eder. Ancak Martin yakalanır ve araca bindirilir.

Bu sırada Sten’in yardımcısı Kira, Frederik’in odasını keskin nişancı ile gözetlemektedir ve Simone’un bir şeyler aradığını görür. Aslında onların buraya geldiklerini önceden bilirler. Martin ise bilgi vereceği oyunuyla askere yanaşır. Onun konuşacağını düşünen ekip lideri de Kira’ya kıza ihtiyaç kalmadığını belirterek Simone’u vurmasını söyler. Ancak Kira bunu yapmaz. Martin termosuna koyduğu içkiyi ateş istediği askere doğru fırlatarak onun yanmasını sağlar. Diğerini de yere doğru iterek oradan kurtulur ve ikili istediklerini alarak dönerler. Kira ise askerlerin drone ile takip etmek istemelerini reddederek oradan ayrılırlar.

Sarah, Rasmus’a giderek ölmek istediğini söyler ve odasına girer. Ancak bu sırada Rasmus’da ki virüs etkileşime girerek yine etrafa siyah dumanlar yaymaya başlar. Korkuyla odadan çıkan Sarah, Rasmus’a herkesi bu şekilde öldürdüğünü söyler. Simone, Martin ve Fie ise aldıkları Fredrik’in bilgisayarında virüsle ilgili bir şeyler ararlar ve aradıklarını bulurlar. Kontrollü virüs mutasyonu çizelgesini bulan Fie, 6 yıldır aradıkları şeye sonunda ulaştıklarını söyler.

Ancak Simone’u vurmayan Kira’nın bir planı olduğu ortaya çıkar. Frederik’in bilgisayarından kamerasına bağlanarak, onların sahip olduğu şeyi öğrenirler. Verdiği sinyalle nerede olduklarını da bulurlar. Tesis hakkında bilgiyi de alan Sten Rasmus’u ve o bilgisayarın mutlaka alınmasını söyler. Ancak bölüm yine bir soru işareti ile biter. Kira’nın bileğindeki dövmenin sırrına sonraki bölümlerde ulaşabiliriz.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
The Rain Film İnceleme 1. Sezon 8. Bölüm

The Rain filmin ilk sezonunu bu bölüm ile kapatacağız. Çok ilginç sahnelere hazırlıklı olun. Virüsün şirketlerce nasıl yayıldığını ve daha...

Kapat