The Rain Film İnceleme 2. Sezon 3. Bölüm - Yeni DöngüYeni Döngü

25 Ocak 2021 - 09:50

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 3. Bölüm

The Rain Film İnceleme 2. Sezon 3. Bölüm
Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 22:52

174 views

The Rain filmin ikinci sezonu üçüncü bölümünde Rasmus sahip olduğu virüsü kullanmayı öğrenmeye çalışıyor. Ekibimizin yerini öğrenen Apollon, onları almak için bulundukları yere gelir. Rasmus ise Sarah’ın herkesi öldürenin kendisi olduğunu öğrenince şok olur ve Sarah’dan virüsü kontrol edebilmek için destek ister. Bu sırada ekip de Rasmus’un virüs nedeniyle herkesi öldürdüğünü öğrenince Apollon’a vermeye karar verir. Bunu öğrenen Rasmus ise Sarah ile birlikte üsten ayrılır.

Sezon 2: 3. Bölüm İnceleme

Fie, Frederik’in belgelerini alarak virüs hakkında bilgi almaya çalışır. Oradaki bilgilere göre tedavi bulma ihtimali vardır. Ancak virüs mutasyona uğrarsa yapacak hiçbir şey kalmayacaktır. Virüs, doğası gereği saldırgandı. Kendisine müdahale geldiği zaman, gelen saldırıya karşı saldırgan bir tavırla karşı koyuyordu. Rasmus’da bulunan virüsü de inceleyen Fie, virüsün bir şekilde gelecek olan müdahaleyi hissedip, saldırıya geçtiğini ve bunu her yaptığında daha da güçlendiğini buluyor.

Rasmus, bulunduğu karantina odasında çok rahat edememektedir. Simone bunu fark eder ve daha rahat başka bir odaya almak ister. Fie onlara uygun bir oda gösterir. Rasmus’u oraya götüren Simone çıkarken kapıyı çeker ama tam kapanmak üzere iken Rasmus kapanmasını engeller ve odadan çıkar. Simone ise Martin ile birlikte terasa çıkıp bir şeyler içmeye başladığında Patrike gelir ve Martin’i çağırarak, daha önceden bulduğu eşyaların olduğu odayı gösterir.

Patrike ilk önce elektro mıknatısı çıkartarak, Martin’den kolunu içine koymasını ister. Apollon’da içtikleri o kapsüllerin kolunun içinde bu mıknatıs yardımıyla hareket ettiğini görür. Sonrada Elektro manyetik silahı getirir. Ama onun sadece ışıkları söndüren bir silah olduğunu çözebilmiştir ve üzerinde çalışması gerekir.

Bu arada önceki bölümde Kira’nın bileğinde ki dövme ile bölüm bitmişti ve herkesi merakta bırakmıştı. Bu bölümde anlıyoruz ki aslında Kira’da oradakilerle birlikteydi. Simone takip edildiğinde onun eski arkadaşlarıyla olduğunu bilmiyordu. Ancak yaptığı şey nedeniyle Sten onların yerini bulmuştu. Kira’nın ise bambaşka bir derdi vardı.

Kira, Apollon’da tutulan ve arkadaşı olduğunu anladığımız Dennis’i hücrede ziyarete gider. Üssü bulduklarını, eğer Apollon, orada gizledikleri hafıza kartlarını bulması halinde ölebileceklerinden bahseder ve ondan yardım ister. Ancak hapis hayatı süren birinden yardım istemesi çok abes olsa da Kira’nın bir planı vardı. Kira’nın kaçmaya çalışması halinde fark edileceğini söyleyerek, onu üsse götürmek ister. Bunun için yaptığı plan ise arkadaşı Dennis’in burnunu kırmak ve kliniğe götürmek.

Jean ile Lea çatıda ürün yetiştirmek için uğraşırken bir anda paraşütle inen bir sandık görürler. Lea hemen yanına gider ve bir tuş görür. Tuşa basar basmaz Sten’in hologramı çıkar. Yerlerini bildiklerinden ve Rasmus’u istemekten bahseder. Rasmus’un taşıdığı virüs nedeniyle yanındaki herkesin öleceğini ve vücutlarındaki kapsülleri çıkartarak diledikleri yere gidebileceklerini söyler. Eğer 24 saat içinde anlaşmaya varmazlarsa onları öldürecekti.

Sten’in doğru söylediğini düşünmeyen ekip, onlardan kurtulmak için bir yol düşünürler. Simone, Fie’ye gelişmelerden bahseder ve eğer Rasmus’un vücudunda ki virüsü hemen çıkartabilirse onların da ihtiyacı kalmayacağını ve peşlerini bırakacağını düşünür. Ancak bu iş o kadar kolay olamazdı. Odadan çıkmayı başaran Rasmus ise Sarah’ın yanına giderek, o oda da olanları ve kendisinin yüzünden herkesin nasıl öldüğünü anlatmasını ister. Bu sayede belki virüsü kontrol edebileceğini düşünür.

Kira, Dennis’i hastane yerine üssün olduğu bölgeye getirir ve kimse görmeden içeri girmesi için gizli geçidi gösterir. İçeri girdiğinde çizimler, hafıza kartları ve elektro manyetik silahın yok edilmesini ister. Bu sırada Fie, Jakob ölmeden önce uzunca bir süre birlikteydi. Midesi bulanmasından şüphelenerek gebelik testi yapar ve hamile olduğunu öğrenir. Oysa yağmurdan hemen önceki gün sevgilisiyle trafik kazası geçirmiş ve leğen kemiği kırılmıştı. Doktorlar asla çocuk sahibi olamayacağını söylemişti. Ancak şu anda bir mucize olmuştu ve çok sevinmişti. Artık hayata tutunması için bir sebep vardı ve o virüsle ilgili istekli bir şekilde çalışmalara başlar.

Patrike silahı denerken şarjın bittiğini düşünür ve odaya giderek şarj aletine bakar. Bu sırada Dennis’i görür ve boğuşmaya başlarlar. Silah son olarak Dennis’in elinde kalır ve yedek şarjı takarak Patrike’i vurmak ister. Patrick ise aralarında bulunan bir kapı görür ve düğmeye basarak kapıyı indirir ve silahtan çıkan manyetik dalgalar kapıdan döner. Ondan sonra inanılmaz bir frekans sesi ile kulakları sağır edip bayıltır.

Fie bir fare üzerinde ilk denemesini hızlıca yapar ve ona hem virüsü hem de panzehir olduğunu düşündüğü şeyi verir. Fare önce birkaç saniye ölür sonra hareket etmeye başlar. Ancak kısa süre sonra Rasmus’ta olduğu gibi virüs saldırıya geçer ve etrafa siyah dumanlar şeklinde zehir saçar. Neyse ki deneyi kutuda yaptıkları için bir sorunla karşılaşılmaz ama yapmaya çalıştıkları şey başarısız olmuştu.

Sarah ve Rasmus virüsü kontrol edebileceklerini düşünerek bir deneme yapmak isterler. Korku, üzgünlük ve sinir halinde virüsün aktif olduğunu söyleyen Rasmus’u üzerek, virüsün saldırıya geçmesini sağlar. Ancak hemen bunu durduramaz. Bu sırada bunu gören Jean, diğerlerine haber vererek gerçekleşenleri canlı gözlerle görürler. Simone’un tüm olanları bildiğini öğrenirler ve ona çok kızarlar.

Fie ve Martin, Apollon’un istediğini yapmaya karar verirler. Simone ise kendi başına laboratuvarda bir şeyler bulmaya çalışırken Martin oradan çıkmaması için kapıyı kilitler. Patrike ise boğuştuğu o yerde kendine gelmiş ancak kilitli kaldığı için çıkamaz. Kameralar ve ekranlarla dolu bir kontrol merkezi bulur. Laboratuvarda kapalı kalan Simone ise tesadüfen virüsün bir değil iki tane kontrol geni olduğunu bulmuştu. Bu nedenle yapılan çalışmalar işe yaramıyordu. Bu sırada Lea gelir ve onu oradan çıkartır. O da bulduklarını Fie’ye anlatmaya çalışır ama başaramaz. Çünkü o çoktan Rasmus’u Apollon’a vermeye karar vermiştir ve odasına doğru gider.Ancak odaya gelen Fie ve Simone Rasmus’u göremez. Çünkü Sarah gelmiş ve her şeyi anlatarak onu Apollon’a teslim edeceklerini söylemişti. Sarah ile birlikte Rasmus oradan ayrılarak ormanın derinliklerine giderler.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Daha fazla Film, Netflix
The Rain Film İnceleme 2. Sezon 2. Bölüm

The Rain filmin ikinci sezonu fırtına gibi başlamıştı. Rasmus artık büyük bir silaha dönüşmüştü. Çevresinde bulunan herkesi yok etmişti. Bu...

Kapat