Site Rengi

Yeni Döngü

Türkiye de Koronavirüs Nedeni İle İlk Ölüm Haberi Geldi

Türkiye de Koronavirüs Nedeni İle İlk Ölüm Haberi Geldi
YENİ DÖNGÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklama da Coronavirüs tanısı konan 89 yaşındaki erkek bir hastanın hayatını kaybettiği ifade edildi. Bugün Corona virüs bulaştığı tespit edilen 51 kişi ile birlikte Türkiye de Koronavirüs  vaka sayısı da 98’ ulaştı.

Geçtiğimiz hafta Türkiye de ilk Coronavirüsü vakasının tespiti ile birlikte sayı yavaş yavaş artmaya başladı. İlk acı haber ise az önce Sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Çin bağlantılı bir çalışanından coronavirüsü kaptığı tespit edilen ve tedavi altına alınan 89 yaşındaki bir hastanın ölüm haberi ile tüm Türkiye sarsıldı.

Türkiye de Koronavirüs Tedbirleri

  • Türkiye de Koronavirüs vakasının ilk tespit edilmesi ile birlikte ilkokul, ortaokul ve liseler 2 haftalığına üniversiteler ise 3 haftalığına tatil edilmiştir. Önümüzde ki haftalarda ise uzaktan eğitime başlanacağı bildirilmiştir.
  • Pazar gecesi yayınlanan acil bir bildirge ile 9 avrupa ülkesi için uçuş yasağı getirilmiştir.
  • Pazartesi yayınlanan bildirge ile de Salı 00.00 dan itibaren geçerli olmak üzere insanların toplu olarak bir arada bulunduğu, kafe, çay bahçesi, oyun alanları, oyun salonları, hamam, sauna, spor merkezleri, yüzme havuzları, düğün salonları ile birlikte bar, disko, gece kulüplerinin kapatılması kararı verilmiştir.
  • Bugün sabah saat saatlerinde TC iletişim Başkanlığı tarafından açıklanan yeni bir bildiri ile, İngiltere, İsviçre, İrlanda, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın yer aldığı 6 ülke için daha uçuş yasağı kondu. Toplam uçuş yasağı getirilen ülke sayısı 20’ye yükseldi.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayınlanan Konoravirüse karşı Tedbir için 14 Kural

Türkiye de Koronavirüs vakalarının her geçen gün katlanarak artmaya başlaması ve ilk ölüm haberinin gelmesi ile birlikte Korona virüs belirtileri hakkında yeniden bir hatırlatma yapmak isteriz

Koronavirüs Belirtileri

Koronavirüs, 14 günlük uzun bir kuluçka dönemin ardından belirtiler göstermeye başlıyor. İlk belirtileri arasında yüksek ateş, boğaz ağrısı, yutkunma güçlüğü ve kuru öksürük olan ve bu aşama da grip ile sıkça karıştırılan hastalıkta kısa süre içerisinde solunum zorluğu, karın bölgesinde şişlik oluşması, görme problemleri ve denge kayıpları ile ayrışmaya başlıyor.

Özellikle üst ve alt solunum sollarını hedef alan Koronavirüs belirtileri olduğunu düşünüyorsanız en kısa sürede size en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız ve Koronavirüs testi yaptırmanız çok önemlidir.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Genel, Haber, Sağlık
17 Mart Corona Virüsü Gelişmeleri

4 Ay önce Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü, dünya genelinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. 163...

Doğum Parası Ne Kadar 2020
Doğum Parası Ne Kadar 2020

Doğum parası ne kadar 2020 yılında da anne ve babaların fazlasıyla merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Devlet tarafından yeni bebek...

Corona Virüs Nedeniyle İptal Olan Organizasyonlar
Corona Virüs İptaller Listesi

Corona Virüs Nedeniyle İptal Edilen, Ertelenen veya Seyircisiz Yapılacak Organizasyonlar Corona Virüs nedeniyle birçok ülkede düzenlenen ve düzenlenecek olan organizasyonlar...

Kapat