Site Rengi

Yeni Döngü

Ücretsiz Blog Sitesi Oluşturabileceğiniz Platformlar

Ücretsiz Blog Sitesi Oluşturabileceğiniz Platformlar
YENİ DÖNGÜ

Blog siteleri son yıllarda fazlasıyla kullanılmaya başlandı. İnsanların kendi hobilerini paylaşması, fikirlerini beyan edebilmesi ve bütün bunları profesyonel düzeyde bir blog sitesi hazırlayarak yayınlaması artık çok daha kolay hale geldi. Bunun için web sitesi barındıran firmalara belirli bir miktarda ücret ödemeniz gerekiyor.

Ancak bazı markalar kullanıcılarına ücretsiz site barındırma desteği sunuyor. Eğer siz de bir web sitesi hazırlamak istiyorsanız ve bütün bunları ücretsiz olarak yapmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

 

Wix Aracılığıyla Blog Sitesi Hazırlayabilirsiniz

Güçlü Bir Blog Sitesi Oluşturabilme Hizmetini Wix İle Yaşayın

Wix’in bir dizi ücretli abonelik planlar mevcut, ancak siz bunların arasından ücretsiz versiyonunu kullanabilirsiniz. Ücretsiz planı seçerseniz sizin siteniz artık bir Wix markası olacaktır. Ancak sitenize ayda sadece 500 MB veri transferi sağlayabilirsiniz. Bu demek oluyor ki site trafiğiniz çok fazlaysa, yani ziyaretçi yoğunluğu yaşıyorsanız bu paket size göre olmayacaktır. Ayrıca sitenize ait depolama alanı ise 500 MB’dır. Ancak Wix altyapısı ile sınırsız sayıda sayfa içeren bir blog oluşturmakta özgürsünüz. Wix editörüyle birlikte bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ayrıca blog sitenizde yazdığınız bir yazıyı Facebook gönderisi haline getirmeyi de Wix’in araçlarıyla yönetebilirsiniz.

Wix’in ücretsiz paketine başladıktan sonra ilerleyen zamanlarda paket yükseltme işlemini sağlayabilirsiniz. Hemen denemek için wix.com adresini ziyaret edin.

 

 

 

 

 

WordPress Aracılığıyla Blog Sitesi Hazırlayabilirsiniz

Gelişmiş Özellikler, Eklentiler Ve Geniş Bir Depolama Alanıyla Birlikte Blog Sitesi Hazırlayın

Güçlü ve son derece özelleştirilebilir WordPress, her boyuttaki bloglar ve her düzeydeki blogcular için tabiri caizse biçilmiş kaftandır. İlk blogunuzu oluşturmak için kendinize sadece bir ad ve tema seçin, gerisini WordPress sihirbazına bırakın. Daha sonra sitenizi bütünüyle editör sayesinde özelleştirebilirsiniz. Bazı blog sitelerinin aksine WordPress’te sürükle bırak mantığı yoktur. Bu yüzden menü sistemlerini tanımanız gerekiyor. Bunun yanı sıra yazı yazma arabirimi sıradan bir masaüstü kelime editörüne çok benziyor, bununla alakalı pek bir zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum. Yine de editörde bazı özelleştirme tipleri, sosyal medya paylaşım düğmeleri gibi çeşitli eklentiler mevcut. Bunları zamanla kavrayacağınızı düşünerekten WordPress’in sizin için ideal bir ücretsiz blog sitesi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Blogunuz büyüdükçe WordPress sayfa görünümlerini, ziyaretçileri ve onların beğenilerini, hatta ve hatta zaman içerisindeki yorumlar da dahil olmak üzere site istatistiklerinizi kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca okuyucuların sitenize nasıl ulaştığını, hangi içeriği görüntülediklerini ve dünyanın neresinde olduklarını da görebilirsiniz. Böylece içeriklerinizi de bu istatistiklere göre uyarlayabilirsiniz.

Siteniz, siteadınız.wordpress.com biçiminde bir web adresiyle birlikte WordPress sunucularında barındırılır. Ücretsiz hizmeti alan kullanıcılar, WordPress’in canlı desteğini kullanamazlar. Ancak WordPress forumları aktif bir şekilde kullanıldıkları için sorununuzun çözümünü kolaylıkla bulabilirsiniz.  WordPress’i hemen denemek için wordpress.com adresini ziyaret edin.

Blogger Aracılığıyla Blog Sitesi Hazırlayabilirsiniz

Mobil Uyumlu Özelliklere Ve Google Uygulaması Entegrasyonuyla Birlikte Blog Sitesi Hazırlayın

Blogger bir başka bloglama platformudur. WordPress kadar güçlü değildir. Ancak yeni kullanıcılar için daha basit arayüze sahip bir platformdur. Google uygulama desteğinin olmasından da anlayacağınız üzere Blogger, Google’a aittir. Blogger, mobil uyum desteğide bulunan mükemmel bir şablon seçeneği sunuyor. Akıllı telefonların kullanımının fazla olduğu bir dönemde bu tip şablonlarla ziyaretçi sayılarınızı daha da artırabilirsiniz.

Blogger’ın editör aracı WordPress’e çok benziyor, ancak daha az özelleştirmesi mevcut. Bu da demek oluyor ki arayüzü daha basit ve sade, yani kullanımı daha kolaydır. Blogger’ın en iyi özelliklerinden biri, diğer Google uygulamaları ve hizmetleriyle entegrasyonudur. Örnek vermek gerekirse, blogunuz için resim ve diğer dosyaları depolamak için Google Drive hesabınızı kullanır. Google Drive size 15GB’lık boş bir alan sunar. Bu nedenle çok sayıda yüksek çözünürlüklü fotoğraflar paylaşmayı düşünüyorsanız Blogger iyi bir seçimdir.

Spam yorumları bloglarda büyük bir sorun teşkil ediyor. Bu nedenle Blogger’ın otomatik spam filtresi size bu konuda yardım sağlayacaktır. Blogger’da okuyucularınızın küresel dağılımını gösteren bir dünya haritası da dahil olmak üzere bazı kullanışlı grafikler mevcuttur. Blog siteniz, siteadınız.blogger.com biçiminde bir web adresiyle birlikte Blogger sunucularında barındırılır. Bununla birlikte sitenizde Google hizmetleri gibi reklamlar da yer alacaktır. Blogger desteği de WordPressle aynı tipte sağlanıyor. Aktif ancak biraz rahatsız edici olabilecek kullanıcılara sahip bir forum aracılığıyla sorunlara çözüm aranıyor. Bunların dışında Blogger, bütünüyle kullanışlı ve mükemmeldir. Eğer ki kullanımı zor olmasın, görselliği güzel olsun diyorsanız Blogger için en iyi ücretsiz blog sitelerinden birisi diyebilirim. Blogger’ı hemen denemek için blogger.com adresini ziyaret edin.

Weebly Aracılığıyla Blog Sitesi Hazırlayabilirsiniz

Akıllı Görünümlü Bir Blog Sitesine Sürükle-Bırak Özelliğiyle Hükmedin

Weebly, sitenize hangi öğeleri nereye ekleyeceğinizi seçmenizi sağlayan sürükle-bırak özellikli editöre sahiptir. Blog oluşturma konusunda diğer sitelere nazaran daha modüler bir yaklaşım benimser. Temel basit bir şablon seçiniz, ardından da sayfaya sosyal medya bağlantıları, metin, resimler, haritalar ve kod bölümleri de dahil olmak üzere çeşitli içerikler ekleyin. Herhangi bir karışıklık içermeyen bu seçeneklerle blog sitenizi kolaylıkla süsleyebilirsiniz. Güzel özelliklerinden bir tanesi ise hazırladığınız blog sayfasını yayınlamadan önce önizleyebilmenizi sağlayan bir yapıya sahip olmasıdır.

Bunun yanı sıra blog sitenize ait 500 MB depolama alanı olacaktır. Bu demek oluyor ki yüksek çözünürlüklü fotoğrafların fazlasıyla paylaşılacağı bir blog sitesi olacaksa birazcık zorlanabilirsiniz. Weebly’i hemen denemek için weebly.com adresini ziyaret edin.

 

 

 

 

 

 Penzu Aracılığıyla Blog Sitesi Hazırlayabilirsiniz

Özel Düşüncelerinizi Penzu Aracılığıyla Blog Sitesinde Güvende Tutun

Penzu, yayınlarınızı varsayılan olarak gizli tutan ve güvenli şifreleme teknikleriyle koruyan bir platformdur. Bunun nedeni ise özel düşünceler ve/veya kişisel düşünceler için tasarlanmıştır. iOS ve Android için, Penzu günlüğünüzü her yerde yenilemenizi sağlayan ücretsiz uygulamalar mevcuttur. Penzu kendinizi tanıtmak için bir araç değildir. Bu yüzden sadece düşüncelerinizi kayıt altına almak ve yazma pratiği yapmak istiyorsanız, Penzu tam olarak size göre olabilir. Penzu ücretsiz bir platformdur. Ancak şifreleme konusunda yazılarınıza ekstra önlemler almak istiyorsanız bunun için paketler satın alabilirsiniz. Penzu’yu hemen denemek için penzu.com adresini ziyaret edin.

Enoxie

 

 

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Efe dedi ki:

    Gerçekten faydalı bir içerik. İlk deneyimlerini bu şekilde başlatmayı düşünenlere, tüm fonksiyonları kullanabilecekleri ücretsiz blog sistemlerini kullanmalarını öneriyorum bende.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Teknoloji, Web Site
İOS 13.4 Güncellemesi Sonunda Yayınlandı

Teknoloji de bir dünya devi olan, piyasaya sürüldüğünden beri adı zirveden düşmeyen Apple, uzun süren Beta testlerinden sonra sonunda İOS...

Youtube kanalı önerileri
Keyifli Youtube Kanalı Önerileri

Evde kendinizi karantinaya almışken Youtube kanalı önerileri ile daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Size yeni hobiler katacak ve izlerken keyif alacağınız...

En İyi Fiyata 9 Performans Motosikleti

Zamanımızda hem ekonomik yönü hem de hızı ve kolaylığı açısından tercih edilen motosiklet aslında bir tutkudur. Tıpkı klasik araba tutkunları...

Kapat