Site Rengi

Yeni Döngü

Yerinizde Hop Oturup Hop Kalkmanıza Neden Olacak Aksiyon Filmleri

Yerinizde Hop Oturup Hop Kalkmanıza Neden Olacak Aksiyon Filmleri
YENİ DÖNGÜ

 

Sanki karakterlerden biri de bizmişiz ve senaryoya dahilmişiz gibi hissettiren aksiyon filmleri şüphesiz izleyenler için diğerlerinden çok daha öndedir. İşte kalbimizi hızlandıran ve bedenimizde adrenalin seviyesini artıran heyecanın hiç dinmediği aksiyon filmleri listesi.

 

 

Gökdelen (Skyscraper) IMDb: 5,8

Will Sawyer artık bina güvenlik sistemlerinin kontrollerini yapan eski bir FBI tanık koruma görevlisidir. Yapımında çok ses getiren bir gökdelenin güvenlik sistemine onay vermesi için işe alınır. Ailesiyle birlikte gökdelene gider fakat binada yangın çıkması sonucu işler tersine döner. Şimdi Sawyer çıkan yangından sorumlu tutulmaktadır ve ailesi de yanan gökdelende mahsur kalmıştır. Dwayne Johnson’un oyunculuğuyla renklenen filmi izlerken koltuğunuzda zorlukla oturacaksınız.

 

 

Yolcu (The Commuter) IMDb: 6,3

Micheal her gün işe gidip gelirken kullandığı trende kimliği belirsiz biri tarafından bir yolcuyu bulmakla görevlendirilir ve eğer bu görevi yerine getirmezse ailesini bir daha göremeyecektir. Bir komplonun içine düştüğünü anlayan Micheal tren son durağa gelmeden bu işin içinden çıkmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

 

 

Selfless (Self/less) IMDb: 6,5

Damian oldukça zengin bir adamdır ve kanserden ölmek üzeredir. Bir şirket ona kesin tedavi için teklifle geldiğinde bunu reddetmez. Bu teklife göre Damian kamuya açık bir şekilde ölecektir ve zihni tamamen laboratuvar ortamında üretilmiş yepyeni bir bedene yerleştirilecektir. Ancak Damian bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ona anlatılanların gerçekler olmadığını fark eder ve hayatının bundan sonraki evresine dair büyük bir soruyla karşı karşıya kalır.

 

 

Kaçış Yok (No Escape) IMDb: 6,8

Dwyer ailesi, Jack Dwyer’ın çalıştığı su arıtma şirketi tarafından görevlendirilmesi sonucu Vietnam sınırındaki bir ülkeye taşınır ancak daha geldiği ilk günde ülkede siyasi çatışmalar baş gösterir ve halk yabancılara karşı ayaklanır. Bütün bu sorunlara sebep olan su arıtma şirketi olduğu için Jack isyancıların hedefindedir. Ailesiyle birlikte ülkeden çıkmak için soluksuz izlenecek bir ölüm kalım savaşına atılmak zorundadır.

 

 

Yüz Yüze (Face/Off) IMDb: 7,3

Oğlunun ölümüyle yüzleşmek zorunda kalan bir FBI ajanı oğlunu öldürdüğünü düşünen suçlunun peşine düşer ancak şans eseri bu suçlunun çok daha büyük terörist bir eylem için hazırlandığını öğrenir. Bu eylemi çözebilmek adına bıçak altına yatan ajan komadaki bir suçlunun yüzüyle kendisininkini değiştirir ancak suçlu komadan uyandığında hayatı alt üst olacak ve kendini nefes nefese bir kovalamacanın içinde bulacaktır.

 

 

Upgrade IMDb: 7,5

Grey Trace’in mutlu bir evliliği vardır ancak uğradıkları bir saldırı sonucu eşini kaybeder ve kendisi de belden aşağısı felçli olarak kalır. Hayat tutunmak için hiçbir neden bulamayan Grey’e zeki ve zengin bir mucitten bir teklif gelir. Grey bedenini yeniden kazanmak için omurgasına bir yapay zekanın takılmasına razı olmalıdır. Bu sayede karısını öldüren saldırganların peşine düşmeyi kafasına koyan Grey teklifi kabul eder.

YENİ DÖNGÜ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Daha fazla Aksiyon, Film
Hayao Miyazaki’nin Mutlaka İzlemeniz Gereken 7 Filmi

Hayao Miyazaki Japon manga ve anime sanatçısıdır. Yaptığı birçok animasyon her ülkede milyonların gönlünü fetheden bu adam elbette arkadaşı ile...

Corona Virüs Sebebiyle Yeniden Gündeme Gelen Contagion Filmi

Bundan dokuz sene önce beyazperdede gösterime giren Contagion filmi o zamanlar istenilen başarıya ulaşamamıştı. Fakat günümüzde corona virüsünün de etkisiyle...

salgın temalı filmler
En İyi Salgın Temalı Filmler

Dünyayı hızlıca etkileyen corono virüsü akıllara salgın temalı filmler listesini getiriyor. Pek çoğu kıyamet sonrası dönemlerde geçen bu filmler, günümüz...

Kapat