Yüz Temizleme Cihazı - Yeni DöngüYeni Döngü

2 Mart 2021 - 10:57

Yüz Temizleme Cihazı

Yüz Temizleme Cihazı
Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 13:08

77 views

Kadınların, cilt bakımına verdiği önem, tarihin her döneminde var olmuştur. Doğal yollarla, kozmetik ürünler ile cilt bakımının ve temizliğinin sağlanması için her zaman bir arayış içerisinde olunmuştur. Ancak, cilt bakım ürünlerinin de, doğal ürünlerin de etkisini gösterebilmeleri için etkili bir şekilde uygulanmaları gereklidir. Yüz temizleme cihazı da tam olarak bu amaçla tasarlanmış olan bir cihazdır.

Yüz Temizleme Cihazı neye yarar?

Her bireyin cildi ile arasındaki ilişki farklıdır. Kimileri için makyaj vazgeçilmezdir, kimileri için ise gereksiz bir uygulamadır. Temel itibari ile makyaj yapmayan, cildini çok yormayan kişilerin derin temizleme ürünlerini sürekli kullanması gerekli değildir. Ancak her açıdan avantajlıdır. Sürekli makyaj yapan ve cildini yoran kişiler için ise yüz temizleme cihazı seçenek değil, zorunludur. Bu sebeple “Yüz temizleme cihazı ne işe yarar?” diye soranlar için şu cevabın bilmesi mümkündür; yüz temizleme cihazları, yoğun makyaj yaparak cildini yoran kişilerin ya da fazla yağlı olması sebebi ile cildi çabuk kirlenen insanların kullanması ve temizlik ihtiyacını gidermesi amacı ile kullanılan üründür. Ne işe yarar diye soranlara verilecek en genel cevap budur. Buna ek yüz temizleme cihazı ve kullanım alanları aşağıda verildiği gibidir.

  • Sürekli makyaj yapan kişiler, ne kadar makyaj temizleme ürünleri kullanırlarsa kullansınlar, bu ürünler hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Bu sebeple cildin makyajdan arınması ve nefes alabilmesi için yüz temizleme cihazı kullanılması gereklidir.
  • Yağlı ya da karma cilde sahip olan kişilerin yüzlerinin daha çabuk yağlanması, dolayısı ile de daha çabuk kirlenmesi muhtemeldir. Bu yağın ve kirin giderilmesi, cildin temiz görünmesi için yüz temizleme cihazı kullanımına özen gösterilmelidir.
  • Tam anlamı ile temizlenmeyen ciltte bulunan yağ ve kir, zamanla ciltteki gözeneklerin tıkanmasına sebep olacak bu da cildin nefes almasını engelleyecektir. Gözeneklerin daha açık bir hale gelmesinin, cildin sivilcelenmesinin ve pürüzsüz, kusursuz bir cilt görünümünün yitirilmesinin temel nedeni, tam temizleyememe durumudur. Bunların tamamın önüne geçmek için ise yüz temizleme cihazı ideal temizleme ürünüdür.

Yüz temizleme cihazı hangi marka iyi?

Yüz temizleme cihazı dendiği zaman akla yalnızca bir ürün getirmek doğru değildir. Farklı çalışma yöntemleri bulunan ancak yüksek oranda etkili olan birbirinden etkili cüz temizleme cihazı markası mevcuttur. Bunların şu şekilde örneklendirilmesi mümkündür.

  • Foreo Yüz Temizleme Cihazı

Foreo yüz temizleme cihazı, son zamanlara damgasını vurmuş, ses getiren bir yüz temizleme cihazıdır. Bu cihazı kullanan kişilerin büyük bir kısmının olumlu yorum yaptığını söylemek mümkündür. Hatta olumsuz yorum yok denmesi dahil mümkündür.  özellikle hassas bir cilt yapısına sahip olanların, ürün alırken ya da kullanırken 2 kere , üç kere düşünmek zorunda kalanların Foreo cilt temizleme cihazı ile ilgili endişe duymalarına gerek yoktur. Bu cihaz silikon yapısı sayesinde nazik ve yumuşak dokunuşlar ile derinlemesine temizlik imkanı sunan ve cildi tahriş etmeyen bir özelliğe sahiptir. Kişilere sağladığı bir diğer avantaj ise sürekli şarj gerektirmemesidir. Bu tür ürünleri kullanan kişilerin en büyük endişesi, şarj ya da pil ile ilgilidir. Birkaç kullanımda pili ya da şarjı biten ürünler dahil mevcuttur. Ancak Foreo cilt temizleme cihazı için bu durum geçerli değildir. Cihazın tek şarj ile 300 kullanıma kadar dayandığı bilinmektedir.

  • Pore Cleaner Vakumlu Yüz Temizleme Cihazı

Titreşimli cilt temizleme cihazlarına ek, bir de vakumlu cilt temizleme cihazları mevcuttur. Bu cihazlar, siyah nokta ve sivilce sorunları ile karşı karşıya kalan kişilerin yoğun olarak tercih ettikleri cihaz türleridir. Pore Cleaner Vakumlu Yüz Temizleme Cihazı ise, en yeni teknoloji ürünü olan ve yüksek emiş gücü bulunan bir cihazdır. Bu cihazın, ciltte morarmalara ya da hasarlara sebep olmadan derin temizleme etkisi ortaya çıkardığını söylemek mümkündür. Bu bağlamda endişe duyan, korkuları bulunan kişiler için; söz konusu cihazın bin testten geçirildiğini ve bunun sonucunda yüksek başarı elde ettiğini söylemek mümkündür. Buna ek, yapılan testler sonucunda ürünün beş hafta boyunca düzenli kullanımının bir süre sonra siyah noktaları, ölü deriyi, beyaz noktaları, makyaj kalıntılarını ve yağı giderdiğini buna ek ciltte ve gözeneklerde sıkılaştırma meydana gelmesini sağladığı görülmüştür. Cihazın led ekranlı olması cihaz çekim gücünün kişinin cilt hassasiyetine göre ayarlanabilmesi açısından da oldukça avantajlıdır.

  • Medifine Vakumlu Cilt Temizleme Cihazı

Cihaz, temel itibari ile bütün cilt tipleri için kullanılması mümkün olan bir cihazdır. Ancak, kuru ve hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin, ürünü düşük devirde ve geniş aralıklar ile kullanmasında fayda vardır. Buna ek, normal cilt tipine sahip olan kişilerin normal devirde, yağlı ve akneye meyilli bir cilt tipine sahip olanların ise ürünü yüksek devirde kullanmaları gereklidir. ürün çekim gücünün yüksek olması, yukarıda verilen kullanım yöntemine dikkat edilmediği sürece tahriş gibi durumlara neden olabilecektir.

Medifine vakumlu yüz temizleme cihazı kullanımında beklenen etki seviyesine elde edebilmek için kullanım öncesi cilde buhar banyosu yapmak, gözenekleri açıp yumuşatmak gereklidir. bu, kolay ve tahrişsiz bir temizleme işlemi için gereklidir.

Yüz temizleme cihazı alırken nelere dikkat edilmeli?

Yüz temizleme cihazı kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur şudur; kullanılan cilt temizleme cihazı, cilt tipi ile uyumlu olmalıdır. Örneğin Foreo cilt temizleme cihazı, hassas cilt yapısına sahip olan kişiler için ideal bir üründür. Vakumlu temizleme cihazları ise yağlı ciltler için idealdir.

Vakumlu cilt temizleme cihazı kullanırken ise, ürünün aynı yerde birkaç saniyeden fazla tutulmaması gerektiğine dikkat edilmelidir. Aksi durumda yağlı ciltte dahil morarmaların meydana gelmesi, tahriş oluşması ihtimali mevcuttur. Ayrıca ürün öncesi cildin ıslatılmış, buhar banyosu ile yumuşatılmış olması gerektiği de göz ardı edilmemelidir. Buhar banyosu yapmayan kişilerin büyük bir kısmı, ürünlerin işe yaramadığından ya da tahriş ettiğinden şikayetçidir.

Yüz Temizleme Cihazı kullanımı

Yüz temizleme cihazı kullanımı, yoğun makyaja maruz kalan ya da yağlı bir yapıya sahip olan cilt tipleri için ideal bir işlemdir. Daha pürüzsüz, sivilcesiz, siyah noktasız derinlemesine temizlenmiş bir cilt yapısına sahip olmak isteyen kişilerin, bu cihazları kullanmaları mümkündür. Ancak ürün seçimi, cilt yapısına uygun bir şekilde yapılması, seçilen ürün ile yapılan temizlik de yine cilt yapısı ile uyumlu olmalıdır. Aksi durumda olumlu bir etki beklerken olumsuz etki ile karşılaşma ihtimali mevcuttur.

Yüz temizleme cihazı kaç günde bir kullanılır?

Yüz temizleme cihazı kaç günce bir kullanılır?” sorusu, kişinin cilt tipine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hassas ve kuru bir cilt tipine sahip olan kişilerin haftada bir ya da en fazla iki kere bu ürünü kullanmaları gereklidir. Yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişilerin, 2-3 günde bir bu ürünü kullanmaya özen göstermeleri fazlasıyla önemlidir. Normal bir cilt yapısına sahip olan kişiler için 3 günde bir ya da haftada iki kere kullanmak yeterli olacaktır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Önceki yazıyı okuyun:
Bor Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Son yılların en çok konuşulan hatta bilim adamları tarafından "21. yüzyılın petrolü olarak nitelendirilen yarı metal olan bor madeninin   atom...

Kapat